„Chrudimskou nemocnici rozhodně rušit nebudeme“

9.12.

V médiích se v minulých dnech objevila kritika chrudimské radnice na adresu radní Pardubického kraje pro zdravotnictví Markéty Tauberové – prý chce rušit či slučovat chrudimskou nemocnici s jiným zařízením. Tyto informace jsou však liché. „Prohlašuji, že obavy pánů starosty a místostarosty Chrudimě ohledně zachování nemocnice v jejich městě jsou liché. Kraj jako vlastník Chrudimské nemocnice nemá v úmyslu zrušit všechna oddělení této nemocnice tak, aby zde zbyla jen lůžka pro dlouhodobě nemocné, jak se pánové vyjádřili,“ uvádí radní Tauberová. „Pana starostu jsem o této skutečnosti informovala, a to již před zasedáním zastupitelstva města Chrudimi. Nechápu proto, proč je ze strany chrudimských radních vyvolávána panika a přehnané obavy,“ dodává Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.10.

Orlickoústecko je regionem s nejvyšším podílem dárců v České republice.

MUDr. Jitka Černohorská z transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové, kde se provádějí odběry a rozbory krve dárců a odkud posléze putují do Českého registru dárců kostní dřeně. Podle MUDr. Pavla Jindry z Fakultní nemocnice v Plzni, kde se transplantace provádějí, je nezbytné, aby existovalo alespoň deset tisíc dárců kostní dřeně na milion obyvatel.

Zdraví celý článek
1.12.

Lékaři Vaskulárního centra prezentovali výsledky léčby diabetické nohy

Pardubičtí cévní chirurgové byli vyzváni, aby na tomto mezioborovém sympoziu reprezentovali právě obor cévní chirurgie

Zdraví celý článek
25.11.

Sanitky budou mít kratší dojezdovou vzdálenost díky stanici ve Starých Čívicích

Nová výjezdová stanice ZZS PK byla otevřena ve Starých Čívicích. Projekt za 26 miliónů korun postavil Pardubický kraj za významné pomoci peněz z Evropské unie. Slavnostního otevření se zúčastnili radní Ladislav Valtr a Hana Štěpánová.

Zdraví celý článek
13.5.

Poděkování dárcům roku 2018

Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně ocenily v pátek 26. 4. dárce za rok 2018. V pořadí již dvacátý první ročník proběhl v pražském Obecním domě, kde převzalo cenu celkem 33 dárců z celé republiky, jen díky nim mohla být pacientům bez dárce v rodině transplantována kostní dřeň.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting