„Chrudimskou nemocnici rozhodně rušit nebudeme“

9.12.

V médiích se v minulých dnech objevila kritika chrudimské radnice na adresu radní Pardubického kraje pro zdravotnictví Markéty Tauberové – prý chce rušit či slučovat chrudimskou nemocnici s jiným zařízením. Tyto informace jsou však liché. „Prohlašuji, že obavy pánů starosty a místostarosty Chrudimě ohledně zachování nemocnice v jejich městě jsou liché. Kraj jako vlastník Chrudimské nemocnice nemá v úmyslu zrušit všechna oddělení této nemocnice tak, aby zde zbyla jen lůžka pro dlouhodobě nemocné, jak se pánové vyjádřili,“ uvádí radní Tauberová. „Pana starostu jsem o této skutečnosti informovala, a to již před zasedáním zastupitelstva města Chrudimi. Nechápu proto, proč je ze strany chrudimských radních vyvolávána panika a přehnané obavy,“ dodává Markéta Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

1.8.

Co se smí, a co se nesmí (dovézt)

Jelikož není mnoha lidem jasné, co si smí z dovolené bez problémů přivézt, uvádíme následující fakta.

Zdraví celý článek
2.10.

MUDr. Musilová potřetí obdržela Výroční cenu Sekce UZ diagnostiky

Předčasný porod je v současnosti největším problémem v zemích s vyspělým porodnictvím. Tvoří 8 až 10 procent všech porodů.

Zdraví celý článek
16.5.

Klíšťata neobtěžují jen člověka

Na lymeskou boreliózu zatím očkování existuje jen pro zvířata.

Zdraví celý článek
16.6.

Den nemocnice se setkal s velkým zájmem veřejnosti zejména o prevenci a ARO

Odpoledním programem však tentokrát vůbec poprvé Den nemocnice ještě nekončil. Zakončila ho večerní projekce pod širým nebem přímo v areálu nemocnice. Promítal se americký film Klub poslední naděje, jenž byl oceněn třemi Oscary a dvěma Zlatými glóby. Úspěšně navázal na loňské premiérové promítání Přeletu nad kukaččím hnízdem. V hledišti se opět sešlo několik stovek diváků.

Zdraví celý článek
5.10.

Uchopte své zdraví, kondici i krásu do svých rukou!

Festival zdraví, krásy, pohybu je určen všem, kdo chtějí zlepšit svůj životní styl, tedy právě Vám. Již třetím rokem pro Vás připravujeme nespočet novinek z oblasti zdraví, krásy a pohybu.

Zdraví celý článek
20.2.

Relaxace v první době porodní – pardubická porodnice opět vylepšila zázemí pro budoucí maminky

„Už před sto lety naši předchůdci věděli, že bolesti jsou lépe snesitelné, jsou menší a porod se zrychluje, když si žena lehne do vody ve vaně. Je to historická zkušenost. Odborně se tomu říká Breussova horká koupel. Proto se snažíme tímto způsobem ženám zpříjemnit průběh porodu,“ vysvětlil docent Košťál, jak se v Pardubicích současná medicína potkává se zkušenostmi, které si ženy předávaly z generace na generaci.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting