Akční Den zdraví ve Svitavské nemocnici

12.4.

Akční Den zdraví ve Svitavské nemocnici

Svitavská nemocnice připravila na 16. duben Den zdraví, který se uskuteční v čase od 9 do 15 hodin. „Připraveny budou zážitkové prezentace významných oblastí péče o zdraví a veřejnost budeme seznamovat s tím, ‘jak na to‘,“ slibuje Markéta Nemšovská, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči. Akce je připomenutím zdraví jako normy a varováním před rozšířenými chorobami sužujícími naši populaci.


     „Máme připravené ukázky, jak správně rehabilitovat a seznámíme s moderní metodou fyzioterapie – tejpingem. Připomeneme, jak se správně stravovat a rozdáme pár zdravých receptů. Budete si u nás moci správně vydezinfikovat ruce a poradíme, jak se zbavit kouření. Svoji prezentaci bude mít i úsek dárcovství krve a lidé si budou moci nechat orientačně zjistit svou krevní skupinu. Vysvětlíme, jak předcházet současným civilizačním chorobám a lidé si budou moci nechat změřit hladinu cukru v krvi,“ říká MUDr. Pavel Kunčák, náměstek pro léčebnou péči pověřený řízením nemocnice.


     „Oslovili jsme svitavské základní školy, aby jejich ředitelé vyslali jednu ze svých tříd na aktivní program zaměřený na první pomoc a záchranu lidského života s názvem „Záchrana je možná,“ uvedl Pavel Kunčák. „Žákům ukážeme resuscitaci pacienta se srdečním infarktem za použití monitoru, defibrilátoru i ambuvaku. Děti si budou moci vyzkoušet resuscitaci na modelu. Za úspěšné zvládnutí obdrží diplom a odměnu,“ vysvětluje všeobecná specializovaná sestra z I-JIP Jarka Zandlerová, která program povede. Poté budou mít možnost si důkladně prohlédnout sanitku ZZS i s výkladem od posádky.


     Silné zastoupení bude mít poradenství v sociálních službách. „Zájemce seznámíme s tím, jak zajišťujeme sociální péči o pacienty, kteří z jakéhokoliv důvodu ztratili svoji soběstačnost a nemají dohodnutou návaznou sociální péči. Lidé si mohou vyzkoušet i kompenzační pomůcky, které půjčujeme,“ říká sociální pracovnice nemocnice Martina Daňková. Přizvala i další sociální organizace ve městě, se kterými nemocnice při zajištění sociální péče o své pacienty spolupracuje.


     Otevřené dveře bude mít i gynekologicko-porodnické oddělení. Doktorka Diana Maniychuk bude mít připravenou prezentací „Přijďte si k nám pro miminko“ v zasedací místnosti v prvním patře monobloku. Následovat bude prohlídka porodních sálů a oddělení šestinedělí za doprovodu porodní asistentky Šárky Prudilové. Připraveno je poradenství o správném kojení za účasti laktační poradkyně Jitky Kaderkové. Kromě porodnice mohou lidé v průběhu dne navštívit i Hematologicko-transfúzní oddělení a podívat se na dárce plazmy v akci.


     Na akci se Svitavskou nemocnicí spolupracují studentky střední zdravotnické školy, základní i mateřské školy a Město Svitavy. Mediálními partnery jsou Český rozhlas Pardubice a Svitavský deník.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

19.9.

Chutná svačina, tím učení začíná

S novým školním rokem startuje projekt „Rama správná svačina“, zaměřený na dopolední (ne)stravování školáků.

Zdraví celý článek
6.11.

Interní oddělení pardubické nemocnice bylo vykradeno

I přes omezený provoz není péče o pacienty ohrožena. Do plného provozu se díky rychlému zapůjčení náhradních přístrojů dostane oddělení již v pondělí 9. 11. 2015.

Zdraví celý článek
20.7.

Nemocnice v Ústí musí fungovat dál

Nemocnice v Ústí nad Orlicí byla zřizovatelem v posledních letech podrobena třem analýzám a auditům.

Zdraví celý článek
19.5.

Setkání Makulárního klubu zpestřil živý videopřenos operací

Účastníci setkání Makulárního klubu mohli shlédnout dvě operace – sloupnutí epiretinální membrány a poté léčbu makulární díry. Prováděl je doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D. V konferenčním sále je komentářem doprovázela MUDr. Hana Adámková, zástupkyně primáře očního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
29.12.

Na změnu životního stylu je vhodné se připravit, říká odbornice na zdraví a prevenci

Přelom roku bývá časem různých předsevzetí. Na změnu je však potřeba se připravit, říká odbornice na zdravý životní styl a prevenci.

Zdraví celý článek
27.10.

Zdravotníci si vyzkoušeli evakuaci při simulovaném požáru

V průběhu čtvrtečního odpoledne tak na třetím patře Porodnicko-gynekologické kliniky vypukl fiktivní požár, který vznikl vznícením počítače na recepci. Okamžitě se rozběhl systém činností a evakuace několika pacientů, jimiž pro tento účel byly zdravotní sestry. „Vyzkoušeli jsme si nejen evakuaci v evakuačních výtazích, ale také za pomoci vysokozdvižného žebříku,“ poznamenal Vamberský.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting