Akční Den zdraví ve Svitavské nemocnici

12.4.

Akční Den zdraví ve Svitavské nemocnici

Svitavská nemocnice připravila na 16. duben Den zdraví, který se uskuteční v čase od 9 do 15 hodin. „Připraveny budou zážitkové prezentace významných oblastí péče o zdraví a veřejnost budeme seznamovat s tím, ‘jak na to‘,“ slibuje Markéta Nemšovská, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči. Akce je připomenutím zdraví jako normy a varováním před rozšířenými chorobami sužujícími naši populaci.


     „Máme připravené ukázky, jak správně rehabilitovat a seznámíme s moderní metodou fyzioterapie – tejpingem. Připomeneme, jak se správně stravovat a rozdáme pár zdravých receptů. Budete si u nás moci správně vydezinfikovat ruce a poradíme, jak se zbavit kouření. Svoji prezentaci bude mít i úsek dárcovství krve a lidé si budou moci nechat orientačně zjistit svou krevní skupinu. Vysvětlíme, jak předcházet současným civilizačním chorobám a lidé si budou moci nechat změřit hladinu cukru v krvi,“ říká MUDr. Pavel Kunčák, náměstek pro léčebnou péči pověřený řízením nemocnice.


     „Oslovili jsme svitavské základní školy, aby jejich ředitelé vyslali jednu ze svých tříd na aktivní program zaměřený na první pomoc a záchranu lidského života s názvem „Záchrana je možná,“ uvedl Pavel Kunčák. „Žákům ukážeme resuscitaci pacienta se srdečním infarktem za použití monitoru, defibrilátoru i ambuvaku. Děti si budou moci vyzkoušet resuscitaci na modelu. Za úspěšné zvládnutí obdrží diplom a odměnu,“ vysvětluje všeobecná specializovaná sestra z I-JIP Jarka Zandlerová, která program povede. Poté budou mít možnost si důkladně prohlédnout sanitku ZZS i s výkladem od posádky.


     Silné zastoupení bude mít poradenství v sociálních službách. „Zájemce seznámíme s tím, jak zajišťujeme sociální péči o pacienty, kteří z jakéhokoliv důvodu ztratili svoji soběstačnost a nemají dohodnutou návaznou sociální péči. Lidé si mohou vyzkoušet i kompenzační pomůcky, které půjčujeme,“ říká sociální pracovnice nemocnice Martina Daňková. Přizvala i další sociální organizace ve městě, se kterými nemocnice při zajištění sociální péče o své pacienty spolupracuje.


     Otevřené dveře bude mít i gynekologicko-porodnické oddělení. Doktorka Diana Maniychuk bude mít připravenou prezentací „Přijďte si k nám pro miminko“ v zasedací místnosti v prvním patře monobloku. Následovat bude prohlídka porodních sálů a oddělení šestinedělí za doprovodu porodní asistentky Šárky Prudilové. Připraveno je poradenství o správném kojení za účasti laktační poradkyně Jitky Kaderkové. Kromě porodnice mohou lidé v průběhu dne navštívit i Hematologicko-transfúzní oddělení a podívat se na dárce plazmy v akci.


     Na akci se Svitavskou nemocnicí spolupracují studentky střední zdravotnické školy, základní i mateřské školy a Město Svitavy. Mediálními partnery jsou Český rozhlas Pardubice a Svitavský deník.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.12.

Slavnostní primářský sbor

„Emeritnímu primáři Kabrhelovi i vrchní sestře Brychnáčové bych chtěl velice poděkovat za jejich dlouholetou práci v naší nemocnici. Velmi si jejich činnosti vážím,“ pronesl ředitel Gottvald.

Zdraví celý článek
16.2.

Město investuje do zdraví pardubických dětí

Jen za první rok vyšetřili pracovníci Hamzovy léčebny pomocí tenzometrické desky chodidla 818 školáků, u 53 procent odhalili funkční vadu nohy.

Zdraví celý článek
1.2.

Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

V minulých letech se do BasketMalování zapojily desítky dětských pacientů v Pardubické nemocnici. Při letošním pátém ročníku se do soutěže nově zapojí i děti na dětském oddělení v sousední Chrudimské nemocnici. Jejich úkol je jednoduchý – namalovat obrázek s libovolnou basketbalovou tématikou.

Zdraví celý článek
12.4.

V biochemické laboratoři Pardubické nemocnice byl slavnostně představen špičkový analytický systém

Automatický a robotický systém pro kompletní rutinní a speciální analýzy tvoří preanalytická linka, která zrychlí a zkvalitní zpracování krevních vzorků před vlastní analýzou. Zajistí kvalitní a rychlou centrifugaci a zkumavky přepraví na automatickém dopravníku k biochemickým analyzátorům.

Zdraví celý článek
5.9.

Program Skutečně zdravá škola vstupuje do třetího školního roku s 286 zapojenými školami

Ministr zemědělství Marian Jurečka nedávno odeslal dopis adresovaný zřizovatelům škol. Apeluje v něm na větší využívání regionálních potravin a biopotravin v provozech společného stravování.

Zdraví celý článek
22.7.

Horko je zákeřné i pro domácí zvířata

Chovaná zvířata mají mít zejména nyní snadný přístup ke zdravotně nezávadné vodě!

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting