Anesteziologická konference „Křivánkovy dny“ se koná poosmé

4.11.

Anesteziologická konference „Křivánkovy dny“ se koná poosmé


Již poosmé se uskuteční anesteziologická konference Křivánkovy dny. Toto odborné setkání pořádá každé 2 roky anesteziologicko-resuscitační oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Tentokrát se bude konat ve dnech 7. a 8. listopadu 2013 v kongresovém sálu obchodního centra AFI Palace v Pardubicích.


Konference nese jméno MUDr. Zdeňka Křivánka, bývalého dlouholetého primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Stejně jako v předchozích ročnících bude multioborová a zaměřená prakticky. „Snažíme se, aby si z naší konference každý něco odnesl do svého denního profesního života,“ uvedla MUDr. Magdalena Fořtová, primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. a členka vědeckého výboru konference.


8. Křivánkovy dny se konají pod záštitou České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzívní medicíny ČLS JEP (ČSARIM), ředitele Pardubické krajské nemocnice, a.s. MUDr. Tomáše Gottvalda, prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje zodpovědného za zdravotnictví Ing. Romana Línka a primátorky města Pardubic MUDr. Štěpánky Fraňkové.


Prezidentkou konference bude opět doc. MUDr. Jarmila Drábková, CSc., členka výboru ČSARIM. Čestným prezidentem konference je prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc., MBA, předseda ČSARIM.


Nadcházející Křivánkovy dny jsou rozděleny do dvou sekcí – lékařské a sesterské. V obou sekcích zazní celkem 56 přednášek, s nimiž vystoupí nejen čeští odborníci, ale také hosté ze Slovenska a Rakouska. „Na konferenci je k dnešnímu dni přihlášeno 250 účastníků,“ uvedla primářka Fořtová.


Přednášky zazní v několika tematických blocích. Dva úvodní, jimiž jsou Současné doporučené postupy a Infuzní a transfuzní terapie, budou společné pro lékaře i sestry. V lékařské sekci se bude dále hovořit o problematice obézního pacienta, o traumatech, transfuzní i bezkrevní medicíně, o současné problematice infekčních onemocnění, ale také o právní problematice v anestézii a intenzivní péči. Sesterská sekce se bude zabývat otázkami vzdělávání a kompetencemi nelékařského personálu a problémy ošetřovatelské péče.


8. Křivánkovy dny budou slavnostně zahájeny ve čtvrtek 7. listopadu v 9.00 hodin. Konference bude zakončena následující den ve 13.15 hodin.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

22.7.

Horko je zákeřné i pro domácí zvířata

Chovaná zvířata mají mít zejména nyní snadný přístup ke zdravotně nezávadné vodě!

Zdraví celý článek
27.6.

Studentky zdravotní školy učily děti umývat ruce

Nácvik s dětmi prováděly studentky prvního a druhého ročníku Střední zdravotnické školy Pardubice, které byly před květnovou akcí proškoleny sestrou kontroly infekcí oddělení klinické mikrobiologie Pardubické krajské nemocnice, a.s. Petrou Křížovou. Následně své poznatky pod vedením svých vyučujících Aleny Dvořáčkové a Jitky Junové předávaly ve školce.

Zdraví celý článek
17.9.

Pardubická porodnice se zapojí do projektu „Bookstart – S knížkou do života“

„Porodnice podporuje zodpovědný přístup rodičů v přípravě na rodičovské povinnosti. Jsme proto rádi, že můžeme participovat na projektu, v jehož rámci se budou dále rozvíjet jak rodičovské dovednosti, tak dítě samotné,“ řekl přednosta porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice Milan Košťál.

Zdraví celý článek
2.1.

Prvními dětmi narozenými v Pardubickém kraji v roce 2020 jsou Alžběta a Sebastian

Prvním novoročním miminkem v Pardubickém kraji je holčička Alžběta, která přišla na svět v Pardubické nemocnici už čtyři minuty po půlnoci. O hodinu později, v 1.05 se v Chrudimské nemocnici narodil chlapeček Sebastian, svitavský okres přivítal své první dítko ve 4.15, holčičku Izabelu z Poličky.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting