Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí

25.11.

Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí


Lidé, kteří mají problémy se sluchem, mohou přijít na mimořádné vyšetření do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nadační fond Dar sluchu ve spolupráci s ušním, nosním, krčním oddělením ORL kliniky pořádá akci nazvanou „Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí“. Koná se v sobotu 30. listopadu 2013 od 8.00 do 14.00 hodin.


Na bezplatné vyšetření může přijít kterýkoliv zájemce, jenž má potíže se sluchem. Pouze je nutné se dopředu objednat na telefonním čísle 773 797 671. Akce bude probíhat v budově ušního, nosního, krčního oddělení (budova č. 6).


„Řada lidí podceňuje příznaky poškození sluchu a odkládá návštěvu lékaře. Toto je vhodná příležitost, kdy mohou konzultovat své obtíže a následně je řešit,“ řekl Jan Mejzlík, přednosta ORL kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.
Zájemci v průběhu této akce absolvují konzultaci s lékařem a audiologické vyšetření.  Na základě výsledků dostanou podrobné informace o závěsných nebo zvukovodových sluchadlech, sluchadlech systému Baha a v případě totální ztráty sluchu o kochleárních implantátech.


„Bílé soboty organizujeme ve spolupráci s nemocnicemi po celé České republice. Konají se záměrně vždy v sobotu. Pokud neslyšící potřebuje doprovod, nemusí si rodinný příslušník brát daný den dovolenou,“ uvedla Gabriela Dänemarková, ředitelka nadačního fondu.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.8.

Nemocnice v Moravské Třebové bude mít novou kuchyň

Ve stavební části počítáme především s výměnou vzduchotechniky, která je pro fungování stravovacího provozu klíčová,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Modernizace začne hned po podpisu smlouvy, hotová má být do konce roku.

Zdraví celý článek
8.8.

Pardubická krajská nemocnice směřuje ke Kardiologickému centru

Další přidanou hodnotou smluv je zajištění odborného vzdělávání lékařů a ostatního zdravotnického personálu.

Zdraví celý článek
10.5.

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

Mladí zdravotníci si museli poradit například s poleptáním od kyseliny, popáleninami, krvácením či zástavou dýchání.

Zdraví celý článek
1.9.

Opět vzrostly šance na kompletní onkologické centrum

Pardubická krajská nemocnice s Multiscanem proto připraví do konce srpna společnou žádost, kde bude doložena a garantována vzájemná spolupráce.

Zdraví celý článek
7.9.

Začala oficiální distribuce cigaret s odstrašujícími obrázky, od kouření mají odradit 2% potenciálních kuřáků

Nejohroženější skupinou potenciálních kuřáků jsou děti. Ty české začínají kouřit už v 9,5 letech a je to skupina, která je nejsnáze ovlivnitelná reklamou. Závislost vzniklá v tomto věku rychleji než u starší populace a podepisuje se na zdravotním stavu kuřáka radikálněji. Pokud už se někdo kuřákem stane, je úsilí potřebné pro odvyknutí kouření srovnatelná s úsilím utéci ze závislostí na heroinu.

Zdraví celý článek
17.9.

Aktuální statistiky výskytu nebezpečných pneumokokových infekcí v Pardubickém kraji

Jaká úskalí pneumokok skrývá? Bakterie pneumokoka způsobuje nejčastěji záněty středouší, pneumokokové záněty mozkových blan (meningitidy) a také těžké zápaly plic, které mohou v nejkrajnějších způsobech skončit i smrtí.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting