Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí

25.11.

Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí


Lidé, kteří mají problémy se sluchem, mohou přijít na mimořádné vyšetření do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nadační fond Dar sluchu ve spolupráci s ušním, nosním, krčním oddělením ORL kliniky pořádá akci nazvanou „Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí“. Koná se v sobotu 30. listopadu 2013 od 8.00 do 14.00 hodin.


Na bezplatné vyšetření může přijít kterýkoliv zájemce, jenž má potíže se sluchem. Pouze je nutné se dopředu objednat na telefonním čísle 773 797 671. Akce bude probíhat v budově ušního, nosního, krčního oddělení (budova č. 6).


„Řada lidí podceňuje příznaky poškození sluchu a odkládá návštěvu lékaře. Toto je vhodná příležitost, kdy mohou konzultovat své obtíže a následně je řešit,“ řekl Jan Mejzlík, přednosta ORL kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.
Zájemci v průběhu této akce absolvují konzultaci s lékařem a audiologické vyšetření.  Na základě výsledků dostanou podrobné informace o závěsných nebo zvukovodových sluchadlech, sluchadlech systému Baha a v případě totální ztráty sluchu o kochleárních implantátech.


„Bílé soboty organizujeme ve spolupráci s nemocnicemi po celé České republice. Konají se záměrně vždy v sobotu. Pokud neslyšící potřebuje doprovod, nemusí si rodinný příslušník brát daný den dovolenou,“ uvedla Gabriela Dänemarková, ředitelka nadačního fondu.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

7.5.

Kraj připravuje stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

Součástí projektu je také stravovací provoz, rehabilitace, biochemická laboratoř a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy.

Zdraví celý článek
26.5.

X. Pardubické zdravotnické dny se blíží

Registrace účastníků začne v 8.00 hodin. Konference se koná pod záštitou primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta. Slavnostně bude zahájena v 9.00 hodin za účasti ředitelky Pardubické nemocnice Ivany Urešové a ředitelky ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečkové. Poté již bude probíhat odborný program, který bude zakončen v 16.00 hodin.

Zdraví celý článek
19.4.

Dobrý den, čápe, kukačko….

Platí povinnost hlásit krajské veterinární správě podezřelé změny zdravotního stavu chované drůbeže.

Zdraví celý článek
29.5.

Soud uznal Luďka Zahradníka vinným

Na kauzu už před čtyřmi lety upozornili místní občané, kterým Arnika poskytla právní pomoc.

Zdraví celý článek
10.12.

Rada Pardubického kraje schválila záměr fúze nemocnic

Představenstvo navrhuje organizačně jednodušší řízení pěti nemocnic jako jednoho subjektu s jedním představenstvem - namísto současných pěti - a s jednou dozorčí radou. Tím bude nastaven operativní vztah k vlastníkovi. „Přínosem bude organizačně jednodušší řízení jedné firmy a širší možnosti pro rozvoj kvalitní a dostupné zdravotní péče,“ vysvětlil předseda představenstva Pavel Havíř.

Zdraví celý článek
13.5.

Radioporadna o melanomech s primářem Stuchlíkem

Prevence rakoviny kůže, bezpečný pobyt na sluníčku nebo kontrola mateřských znamének.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting