Centrální sterilizace Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. úspěšně prošla procesem certifikace

6.11.

Centrální sterilizace Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. úspěšně prošla procesem certifikace

Centrální sterilizace získala osvědčení udělené certifikační společností Certline, s.r.o., které je platné na tři roky. Centrální sterilizace tak splňuje nejvyšší parametry kvality kladené na toto zdravotnické pracoviště.


„Jsem rád, že procesy na centrální sterilizaci jsou nastaveny a plněny ve shodě s danými normami, což je zárukou poskytování kvalitních služeb," řekl Jiří Šiller, přednosta Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Získání certifikátu je významným počinem. Předcházelo tomu výrazné úsilí všech pracovníků centrální sterilizace a dlouhá příprava,“ dodal Martin Šácha, vedoucí lékař centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Jsme první nemocnicí s certifikovaným systémem kvality procesu sterilizace v Pardubickém kraji,“ upozornil Ladislav Kylar, vedoucí referátu řízení kvality Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Centrální sterilizace provádí sterilizační procesy nejen pro vlastní klinická pracoviště, ale i pro zbylé operační obory Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Provoz ale není vůbec jednoduchý. Máme vlastně dvě sterilizace – jednak centrální sterilizaci a dále sterilizujeme na operačních sálech. Vzhledem k tomu jsem velmi rád, že jsme v procesu certifikace uspěli,“ uvedl vedoucí lékař Šácha. „Určitě by bylo méně komplikované, kdyby se povedlo zrušit sterilizaci na operačních sálech a vše by probíhalo v nové centrální sterilizaci. V blízké budoucnosti bude nezbytné tuto úpravu udělat.“


Příprava na vlastní certifikaci probíhala sedm měsíců. Vyžádala si stavební úpravy a změnu celého systému i organizační struktury sterilizace. „Bylo nutné se dost zásadně přizpůsobit požadavkům na certifikaci. Bylo jich opravdu hodně,“ podotkla vrchní sestra Ladislava Kašparová. „Získáním certifikátu ale máme nyní oficiálně potvrzeno, že všechny procesy probíhající na centrální sterilizaci splňují veškeré přísné normy,“ dodal vedoucí lékař Šácha.
Certifikát je udělen na tři roky. Každý rok však bude probíhat kontrola. A po uplynutí tří let toto pracoviště absolvuje znovu kompletní proces re-certifikace.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

21.3.

Již pátým rokem děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí pestrobarevné záložky do knih, jimiž pak potěší pacienty Geriatrického centra.

Děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí záložky, jimiž pak potěší jiné nemocné, již pátým rokem. Jejich tvorba je součástí březnového školního programu, který je každoročně zaměřen na knihy a literaturu v rámci Měsíce čtenářů.

Zdraví celý článek
27.11.

„Hokejový“ nábor dárců krve na transfuzní oddělení přilákal 27 nováčků

Stejně jako v minulých letech se v pardubickém hokejovém klubu našel nový dárce krve. Tentokrát to byl grafik Jan Röhrich. „Vůbec jsem neváhal, když mi kolegové o této akci řekli. Je to správná věc, takže jsem bez váhání šel s nimi. Tohle by měl udělat každý zdravý člověk. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc vy,“ prohlásil Jan Röhrich.

Zdraví celý článek
20.2.

Právní poradnu již navštívily stovky občanů

Obyvatelé Pardubického kraje tuto službu využívají celkem pravidelně, v průměru poradnu navštíví více jak 10 lidí každý úřední den. „Odezva veřejnosti na bezplatnou právní pomoc je velmi pozitivní. Průměrná návštěvnost se pohybuje kolem deseti lidí, zaznamenali jsme však i dvacet návštěvníků za týden,“ informuje Vítězslav Paděra, advokát pověřený Českou advokátní komorou koordinací projektu pro region Pardubice.

Zdraví celý článek
13.6.

Dny zdravotně postižených 2007

Užitečné novinky pro handicapované a přehlídku aktivit pro volný čas nabídnou letošní olomoucké Dny zdravotně postižených.

Zdraví celý článek
20.8.

Nemocnice v Moravské Třebové bude mít novou kuchyň

Ve stavební části počítáme především s výměnou vzduchotechniky, která je pro fungování stravovacího provozu klíčová,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Modernizace začne hned po podpisu smlouvy, hotová má být do konce roku.

Zdraví celý článek
13.2.

Tisková zpráva k vystoupení Pavla Severy v Poslanecké sněmovně

Včera schválený návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění, který mění nynější rozsah regulačních poplatků.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting