Centrální sterilizace Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. úspěšně prošla procesem certifikace

6.11.

Centrální sterilizace Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. úspěšně prošla procesem certifikace

Centrální sterilizace získala osvědčení udělené certifikační společností Certline, s.r.o., které je platné na tři roky. Centrální sterilizace tak splňuje nejvyšší parametry kvality kladené na toto zdravotnické pracoviště.


„Jsem rád, že procesy na centrální sterilizaci jsou nastaveny a plněny ve shodě s danými normami, což je zárukou poskytování kvalitních služeb," řekl Jiří Šiller, přednosta Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Získání certifikátu je významným počinem. Předcházelo tomu výrazné úsilí všech pracovníků centrální sterilizace a dlouhá příprava,“ dodal Martin Šácha, vedoucí lékař centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Jsme první nemocnicí s certifikovaným systémem kvality procesu sterilizace v Pardubickém kraji,“ upozornil Ladislav Kylar, vedoucí referátu řízení kvality Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Centrální sterilizace provádí sterilizační procesy nejen pro vlastní klinická pracoviště, ale i pro zbylé operační obory Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Provoz ale není vůbec jednoduchý. Máme vlastně dvě sterilizace – jednak centrální sterilizaci a dále sterilizujeme na operačních sálech. Vzhledem k tomu jsem velmi rád, že jsme v procesu certifikace uspěli,“ uvedl vedoucí lékař Šácha. „Určitě by bylo méně komplikované, kdyby se povedlo zrušit sterilizaci na operačních sálech a vše by probíhalo v nové centrální sterilizaci. V blízké budoucnosti bude nezbytné tuto úpravu udělat.“


Příprava na vlastní certifikaci probíhala sedm měsíců. Vyžádala si stavební úpravy a změnu celého systému i organizační struktury sterilizace. „Bylo nutné se dost zásadně přizpůsobit požadavkům na certifikaci. Bylo jich opravdu hodně,“ podotkla vrchní sestra Ladislava Kašparová. „Získáním certifikátu ale máme nyní oficiálně potvrzeno, že všechny procesy probíhající na centrální sterilizaci splňují veškeré přísné normy,“ dodal vedoucí lékař Šácha.
Certifikát je udělen na tři roky. Každý rok však bude probíhat kontrola. A po uplynutí tří let toto pracoviště absolvuje znovu kompletní proces re-certifikace.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

26.5.

X. Pardubické zdravotnické dny se blíží

Registrace účastníků začne v 8.00 hodin. Konference se koná pod záštitou primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta. Slavnostně bude zahájena v 9.00 hodin za účasti ředitelky Pardubické nemocnice Ivany Urešové a ředitelky ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečkové. Poté již bude probíhat odborný program, který bude zakončen v 16.00 hodin.

Zdraví celý článek
13.11.

Jak ve škole stravovat děti s dietou

Zástupce více než čtyř desítek školních kuchyní z Pardubicka přilákal v úterý 12. listopadu na pardubickou radnici seminář na téma Dietní stravování ve školních jídelnách.

Zdraví celý článek
19.4.

Dobrý den, čápe, kukačko….

Platí povinnost hlásit krajské veterinární správě podezřelé změny zdravotního stavu chované drůbeže.

Zdraví celý článek
18.12.

Dětské pacienty navštívili pardubičtí basketbalisté

Basketbalisté nejprve zamířili na dětské oddělení a následně na oddělení dětské chirurgie. Kdo mohl, ten si s nimi popovídal a třeba i zahrál v herně.

Zdraví celý článek
20.7.

Nemocnice v Ústí musí fungovat dál

Nemocnice v Ústí nad Orlicí byla zřizovatelem v posledních letech podrobena třem analýzám a auditům.

Zdraví celý článek
10.1.

Kozačky od trhovců zanítily ženě nohy

Na zdravotně závadné boty, jež jsou běžně k dostání ve vietnamských obchodech v Chocni, upozornila televize Nova.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting