Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

14.6.

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Poradna „Florabus 2007“ nabídne ve středu 20. června 2007 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích bezplatně své služby všem, kteří se chtějí dozvědět více o stavu svého srdce. Zájemci zjistí svou hladinu cholesterolu a výši rizika, že v nejbližších 10 letech budou vystaveni některému ze srdečně-cévních onemocnění. Odborným garantem celé akce je Česká kardiologická společnost. Cílem je podpořit prevenci srdečních a cévních onemocnění v České republice a ovlivnit u Čechů životní návyky, které k těmto nemocem vedou. „To, jak žijeme dnes a jak se chováme ke svému srdci, přímo ovlivňuje kolika let se dožijeme a v jaké kondici,“ říká prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc., FESC, předseda České kardiologické společnosti. Náš biologický věk nemusí nutně odpovídat věku kalendářnímu. Vysoký cholesterol a krevní tlak, nezdravý životní styl, strava, kouření, stres a nedostatek pohybu způsobují, že proces stárnutí často probíhá rychleji, než by měl. Jedním z hlavních rizikových faktorů srdečních a cévních onemocnění je vysoká hladina cholesterolu v krvi – podle průzkumů má každý druhý dospělý v České republice hladinu cholesterolu vyšší, než je žádoucí. „Ozdravěním životního stylu můžeme pomoci svému srdci a prodloužit tak a zkvalitnit svůj život,“ dodává prof. Aschermann. Poradenský stan s týmem odborníků bude zájemcům k dispozici na Pernštýnském náměstí v Pardubicích 20. června 2007 od 12 do 18 hodin. Laborantka zdarma změří hladinu celkového cholesterolu, nutriční terapeutky na základě naměřených hodnot každému zájemci určí riziko srdečně-cévních onemocnění a poradí i s úpravou jídelníčku a celkové životosprávy. Součástí projektu je dotazník „Šance pro Vaše srdce“, s jehož pomocí se zjišťuje, zda při současném životním stylu bude mít respondent šanci prožít aktivní stáří. Dotazník byl vytvořen ve spolupráci značky Flora a Kliniky GHC Praha a bude k dispozici na www.flora.cz. Výsledky dotazníkového šetření budou zveřejněny v srpnu letošního roku. Návštěvníci akce dostanou také sadu informačních materiálů o zdravé výživě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění, které pomohou získané rady a doporučení uplatnit v praxi. Prevence srdečních a cévních onemocnění se týká všech bez rozdílu věku, neváhejte tedy a přijďte si nechat změřit hladinu cholesterolu a poradit se s odborníky!

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.8.

Problém: TUBERKULÓZA ve Foxconnu!

Podle dostupných informací pocházejí všichni nemocní zaměstnanci z Mongolska.

Zdraví celý článek
19.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Kromě generálního manažera přišli ještě další tři zástupci pardubického hokejového klubu. Dva z nich byli prvodárci. Mimo jiné i Dušan Salfický. „Když mě kolegové z klubu oslovili, zda se k nim chci přidat, tak jsem neváhal a přišel jsem na odběr. Aktivní hokejovou kariéru jsem už ukončil, takže mi nic nebrání darovat krev,“ řekl bývalý brankář a dodal: „Pocit z toho mám dobrý. Navíc jsem se dozvěděl i informace o svém zdravotním stavu, což je také užitečné. Takže pokud mi to zdraví dovolí a budu vhodným dárcem, určitě chci na odběry chodit pravidelně.“

Zdraví celý článek
16.1.

Kongres České společnosti pro léčbu rány se zaměří na multioborovou spolupráci

Již popatnácté se bude konat celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí, který spolupořádá Pardubická nemocnice.

Zdraví celý článek
15.11.

Při dlouhodobé depresi vyhledejte odborníka, radí psychiatr

Kratší dny, úbytek slunečních paprsků, sychravé počasí. To vše se odráží v psychice člověka. Podzim a duševní obtíže – to jsou spojené nádoby. Lidé mají větší sklon k melancholii, jsou skleslí. A mnohdy se nejedná jen o sezonní smutnou náladu, často jde o deprese a závažnější problémy, které vyžadují odbornou péči.

Zdraví celý článek
12.12.

V sobotu byla nalezena v novém babyboxu holčička

Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Poprvé do něho bylo umístěno dítě v podvečer 6. března 2012. Celkově za dobu jeho existence bylo do této speciálně vybavené schránky odloženo pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Naposledy se tak stalo 5. září letošního roku.

Zdraví celý článek
2.10.

Loutky v nemocnici opět pomáhají pacientům se smát

Díky tomu mohou nabídnout zábavný a zajímavý program určený pacientům všech věkových kategorií. Mnohdy se jim i podaří za pomoci zábavného programu navázat s pacientem natolik pevný vztah, že se pacienti svěří i s obavami, o nichž dosud s lékaři odmítali mluvit. „Dramaterapie má u všech pacientů velký úspěch a pozitivně ji vnímá i nemocniční personál

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting