Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

14.6.

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Poradna „Florabus 2007“ nabídne ve středu 20. června 2007 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích bezplatně své služby všem, kteří se chtějí dozvědět více o stavu svého srdce. Zájemci zjistí svou hladinu cholesterolu a výši rizika, že v nejbližších 10 letech budou vystaveni některému ze srdečně-cévních onemocnění. Odborným garantem celé akce je Česká kardiologická společnost. Cílem je podpořit prevenci srdečních a cévních onemocnění v České republice a ovlivnit u Čechů životní návyky, které k těmto nemocem vedou. „To, jak žijeme dnes a jak se chováme ke svému srdci, přímo ovlivňuje kolika let se dožijeme a v jaké kondici,“ říká prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc., FESC, předseda České kardiologické společnosti. Náš biologický věk nemusí nutně odpovídat věku kalendářnímu. Vysoký cholesterol a krevní tlak, nezdravý životní styl, strava, kouření, stres a nedostatek pohybu způsobují, že proces stárnutí často probíhá rychleji, než by měl. Jedním z hlavních rizikových faktorů srdečních a cévních onemocnění je vysoká hladina cholesterolu v krvi – podle průzkumů má každý druhý dospělý v České republice hladinu cholesterolu vyšší, než je žádoucí. „Ozdravěním životního stylu můžeme pomoci svému srdci a prodloužit tak a zkvalitnit svůj život,“ dodává prof. Aschermann. Poradenský stan s týmem odborníků bude zájemcům k dispozici na Pernštýnském náměstí v Pardubicích 20. června 2007 od 12 do 18 hodin. Laborantka zdarma změří hladinu celkového cholesterolu, nutriční terapeutky na základě naměřených hodnot každému zájemci určí riziko srdečně-cévních onemocnění a poradí i s úpravou jídelníčku a celkové životosprávy. Součástí projektu je dotazník „Šance pro Vaše srdce“, s jehož pomocí se zjišťuje, zda při současném životním stylu bude mít respondent šanci prožít aktivní stáří. Dotazník byl vytvořen ve spolupráci značky Flora a Kliniky GHC Praha a bude k dispozici na www.flora.cz. Výsledky dotazníkového šetření budou zveřejněny v srpnu letošního roku. Návštěvníci akce dostanou také sadu informačních materiálů o zdravé výživě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění, které pomohou získané rady a doporučení uplatnit v praxi. Prevence srdečních a cévních onemocnění se týká všech bez rozdílu věku, neváhejte tedy a přijďte si nechat změřit hladinu cholesterolu a poradit se s odborníky!

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

30.7.

Zmrzlina jen pro zvířata?

Orgány státního veterinárního dozoru zjistily u výrobce smetanových krémů přítomnost sušené syrovátky pro zvířata

Zdraví celý článek
22.3.

Krajské nemocnice jsou v plusu. V letošním roce bude investováno téměř 340 milionů

Celkové výnosy za loňský rok dosáhly 4,15 miliardy korun, čímž je celkový plán výnosů splněn na 103,5 procent.

Zdraví celý článek
16.9.

Nemocnice může v brzké budoucnosti pořídit přístroj na PET/CT vyšetření

Přístroj pro PET/CT vyšetření by mohl být pořízen přibližně za dva roky. Jeho hodnota se pohybuje kolem 60 milionů korun. „Je to technologie, která je nezbytná pro činnost Komplexního onkologického centra a dalších navazujících oborů. V Nemocnici Pardubického kraje dosud není stejně jako oddělení nukleární medicíny, kam toto vyšetření spadá. Pořízení tohoto přístroje potvrzuje rozvoj naší společnosti a snahu o zkvalitňování poskytované zdravotní péče,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdraví celý článek
5.3.

Generali a fanoušci HC Dynamo Pardubice pomáhají mamince dvou malých hokejistů

Pojišťovna Generali je od sezony 2016/2017 hlavním partnerem hokejové extraligy. Fanoušky do hokejového dění vtahuje i prostřednictvím hry Generali PUK, ve které každý může poměřit své síly se všemi fanoušky napříč extraligou.

Zdraví celý článek
13.10.

Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

Cílem konference INMED byla mimo jiné prezentace nástrojů efektivního zdravotnictví. Radní Valtr proto účastníkům kromě nových poznatků popřál, aby odjížděli i s pocitem efektivně stráveného času.

Zdraví celý článek
6.12.

Pardubičtí chirurgové prezentovali svou práci v Japonsku

Kongres se konal ve druhé polovině listopadu v Congress Center v Nagoji. Jeho součástí bylo rovněž Japonsko – České symposium. Následně se oba pardubičtí chirurgové přesunuli ze třetího největšího japonského města do metropole. V Tokiu se zúčastnili 21. Česko – Japonského chirurgického symposia.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting