Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

14.6.

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Poradna „Florabus 2007“ nabídne ve středu 20. června 2007 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích bezplatně své služby všem, kteří se chtějí dozvědět více o stavu svého srdce. Zájemci zjistí svou hladinu cholesterolu a výši rizika, že v nejbližších 10 letech budou vystaveni některému ze srdečně-cévních onemocnění. Odborným garantem celé akce je Česká kardiologická společnost. Cílem je podpořit prevenci srdečních a cévních onemocnění v České republice a ovlivnit u Čechů životní návyky, které k těmto nemocem vedou. „To, jak žijeme dnes a jak se chováme ke svému srdci, přímo ovlivňuje kolika let se dožijeme a v jaké kondici,“ říká prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc., FESC, předseda České kardiologické společnosti. Náš biologický věk nemusí nutně odpovídat věku kalendářnímu. Vysoký cholesterol a krevní tlak, nezdravý životní styl, strava, kouření, stres a nedostatek pohybu způsobují, že proces stárnutí často probíhá rychleji, než by měl. Jedním z hlavních rizikových faktorů srdečních a cévních onemocnění je vysoká hladina cholesterolu v krvi – podle průzkumů má každý druhý dospělý v České republice hladinu cholesterolu vyšší, než je žádoucí. „Ozdravěním životního stylu můžeme pomoci svému srdci a prodloužit tak a zkvalitnit svůj život,“ dodává prof. Aschermann. Poradenský stan s týmem odborníků bude zájemcům k dispozici na Pernštýnském náměstí v Pardubicích 20. června 2007 od 12 do 18 hodin. Laborantka zdarma změří hladinu celkového cholesterolu, nutriční terapeutky na základě naměřených hodnot každému zájemci určí riziko srdečně-cévních onemocnění a poradí i s úpravou jídelníčku a celkové životosprávy. Součástí projektu je dotazník „Šance pro Vaše srdce“, s jehož pomocí se zjišťuje, zda při současném životním stylu bude mít respondent šanci prožít aktivní stáří. Dotazník byl vytvořen ve spolupráci značky Flora a Kliniky GHC Praha a bude k dispozici na www.flora.cz. Výsledky dotazníkového šetření budou zveřejněny v srpnu letošního roku. Návštěvníci akce dostanou také sadu informačních materiálů o zdravé výživě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění, které pomohou získané rady a doporučení uplatnit v praxi. Prevence srdečních a cévních onemocnění se týká všech bez rozdílu věku, neváhejte tedy a přijďte si nechat změřit hladinu cholesterolu a poradit se s odborníky!

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

21.4.

Ve foniatrické ambulanci bylo plno. Světový den hlasu se těšil velkému zájmu

„Je potěšitelné, že na vyšetření přišlo tolik lidí,“ pronesl přednosta kliniky Jan Vodička a dodal: „Hlas je základním prostředkem dorozumívání, pro řadu lidí je také pracovním nástrojem. Proto je nesmírně důležité o hlas náležitě pečovat a v případě obtíží vyhledat vyšetření u specialisty. Stačí si jen uvědomit, jak bychom žili, kdybychom o hlas přišli.“

Zdraví celý článek
22.2.

Litomyšl: Život nebo AIDS? - jen Tvá volba

V týdnu od 26. února do 1. března se připravuje druhý ročník akce Život nebo AIDS

Zdraví celý článek
13.5.

Radioporadna o melanomech s primářem Stuchlíkem

Prevence rakoviny kůže, bezpečný pobyt na sluníčku nebo kontrola mateřských znamének.

Zdraví celý článek
5.8.

Přibývá dětí se zdravotním postižením?

Před rokem 1989 byly děti se zdravotním postižením převážně osvobozovány od povinné školní docházky.

Zdraví celý článek
24.11.

Nemocnice nabídne funkční vyšetření plic u příležitosti Světového dne CHOPN

Ve čtvrtek 24. listopadu mezi 11.30 až 15.00 hod. je možné absolvovat funkční vyšetření plic na plicním oddělení Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
7.2.

Vandal poškodil babybox v Pardubické nemocnici, dočasně je mimo provoz

Nadační fond pro odložené děti Statim, který je majitelem babyboxů, v současné době řeší opravu poškozeného zařízení.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting