Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

14.6.

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Poradna „Florabus 2007“ nabídne ve středu 20. června 2007 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích bezplatně své služby všem, kteří se chtějí dozvědět více o stavu svého srdce. Zájemci zjistí svou hladinu cholesterolu a výši rizika, že v nejbližších 10 letech budou vystaveni některému ze srdečně-cévních onemocnění. Odborným garantem celé akce je Česká kardiologická společnost. Cílem je podpořit prevenci srdečních a cévních onemocnění v České republice a ovlivnit u Čechů životní návyky, které k těmto nemocem vedou. „To, jak žijeme dnes a jak se chováme ke svému srdci, přímo ovlivňuje kolika let se dožijeme a v jaké kondici,“ říká prof. MUDr. Michael Aschermann, DrSc., FESC, předseda České kardiologické společnosti. Náš biologický věk nemusí nutně odpovídat věku kalendářnímu. Vysoký cholesterol a krevní tlak, nezdravý životní styl, strava, kouření, stres a nedostatek pohybu způsobují, že proces stárnutí často probíhá rychleji, než by měl. Jedním z hlavních rizikových faktorů srdečních a cévních onemocnění je vysoká hladina cholesterolu v krvi – podle průzkumů má každý druhý dospělý v České republice hladinu cholesterolu vyšší, než je žádoucí. „Ozdravěním životního stylu můžeme pomoci svému srdci a prodloužit tak a zkvalitnit svůj život,“ dodává prof. Aschermann. Poradenský stan s týmem odborníků bude zájemcům k dispozici na Pernštýnském náměstí v Pardubicích 20. června 2007 od 12 do 18 hodin. Laborantka zdarma změří hladinu celkového cholesterolu, nutriční terapeutky na základě naměřených hodnot každému zájemci určí riziko srdečně-cévních onemocnění a poradí i s úpravou jídelníčku a celkové životosprávy. Součástí projektu je dotazník „Šance pro Vaše srdce“, s jehož pomocí se zjišťuje, zda při současném životním stylu bude mít respondent šanci prožít aktivní stáří. Dotazník byl vytvořen ve spolupráci značky Flora a Kliniky GHC Praha a bude k dispozici na www.flora.cz. Výsledky dotazníkového šetření budou zveřejněny v srpnu letošního roku. Návštěvníci akce dostanou také sadu informačních materiálů o zdravé výživě a prevenci kardiovaskulárních onemocnění, které pomohou získané rady a doporučení uplatnit v praxi. Prevence srdečních a cévních onemocnění se týká všech bez rozdílu věku, neváhejte tedy a přijďte si nechat změřit hladinu cholesterolu a poradit se s odborníky!

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

18.4.

Demagogie stav zdravotnictví neřeší

Opozice nemůže mít představu, že bude publikovat co chce, aniž by nezazněla jasná fakta.

Zdraví celý článek
22.5.

Pardubičtí traumatologové prezentovali svou práci ve Francii

Pardubičtí lékaři se aktivně zapojili do posterové sekce. Představili svou práci: Forman M., Kusý D., Carda M.: Pertrochanteric fracture in elderly (Pertrochanterická zlomenina u starších pacientů). V konkurenci 240 prací se umístili na 12. místě v hodnocení posterové sekce.

Zdraví celý článek
19.2.

Opravárenské učiliště v Králíkách čekají investice do budov a přesun učeben

V minulých letech kraj do areálu školu investoval okolo dvaceti milionů korun. V letech 2014 až 2016 byly provedeny úpravy domova mládeže za necelé tři miliony korun.

Zdraví celý článek
5.3.

Pardubická záchranka má dva certifikáty

4. března 2008 převzal ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Marek Obrtel hned dva certifikáty jakosti.

Zdraví celý článek
8.8.

Nebezpečný vir Ebola

V současné době je hlášena epidemie onemocnění vyvolaného virem EBOLA, která postihuje některé země západní Afriky (Guinea, Libérie, Sierra Leone).

Zdraví celý článek
23.1.

Novinka pro těhotné ženy. Nemocnice jim nabídne cvičení přímo v budově porodnice

Nastávající maminky mají o důvod víc, proč zamířit do porodnice v Pardubické nemocnici. Je pro ně přichystána zajímavá novinka. Přímo v budově porodnicko-gynekologické kliniky byla nově zřízena útulná tělocvična, kde budou probíhat lekce těhotenského tělocviku. Poprvé se bude cvičit ve čtvrtek 25. ledna.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting