ČHMÚ vyhlásil „signál upozornění“

19.7.

ČHMÚ vyhlásil „signál upozornění“

ČHMÚ vyhlásil „signál upozornění“

V nejbližších hodinách je možné, že dojde k výskytu smogové situace a bude tak vyhlášen signál varování pro všechny kraje. Pro území České republiky byl vyhlášen signál upozornění. Platnost signálu je od 12 hodin dne 17. července 2007 až do odvolání. V souvislosti s vyhlášením signálu upozornění v důsledku překročení zvláštního imisního limitu pro troposférický ozon vydává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) tuto informaci pro veřejnost: K překročení zvláštního imisního limitu 180 mg/m3 došlo toto úterý v Praze ve 12 hodin, nejvyšší naměřená hodinová koncentrace troposférického ozonu byla zjištěna na stanici Praha - Veleslavín a dosáhla hodnoty 191 mg na metr krychlový. Osobám s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem se doporučuje při překročení zvláštního imisního limitu, po vyhlášení signálu upozornění, zdržet se při pobytu pod širým nebem, zejména v odpoledních hodinách, nezvyklé fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení. Podrobné informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici v krajských městech na telefonní lince 14110 a na internetových stránkách ČHMÚ.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

8.8.

Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

Hostem Radioporadny Českého rozhlasu Pardubice byl přednosta ORL kliniky Pardubické nemocnice Jan Vodička. Hovořil o neprůchodnosti nosu.

Zdraví celý článek
13.1.

Porodnice Pardubické nemocnice se těší zájmu, vloni přilákala více rodiček

Vzhledem k úspěšným výsledkům se zvyšuje zájem žen o porodnici Pardubické nemocnice. Z kdysi méně vyhledávaného pracoviště se stalo oblíbené místo budoucích rodiček nejen z Pardubického kraje, ale i ze sousedních regionů.

Zdraví celý článek
24.9.

Příjem rodiček v Pardubické nemocnici bude od 30. 9. od 24.00 hodin do 1. 10. do 15.00 hodin zastaven z důvodu rekonstrukce porodních sálů.

Na porodnicko-gynekologické klinice Pardubice bude od 1. října do 1. prosince 2018 probíhat rekonstrukce porodních sálů. Bude zahrnovat vybudování nového sociálního zařízení a instalaci porodní vany.

Zdraví celý článek
27.4.

Chirurgická konference s live přenosy operací podpořila mezioborovou spolupráci

Organizátoři konference měli svůj vzor v akci obdobného zaměření, která se vloni v listopadu poprvé konala v italské Pise. Byla sice většího rozsahu s bohatším přednáškovým programem, ovšem v jednom směru za českou „verzí“ zaostávala. Pardubičtí lékaři předčili své kolegy z Apeninského poloostrova zařazením live přenosů operací.

Zdraví celý článek
30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.

Zdraví celý článek
2.8.

Rada provedla změny v představenstvech nemocnic

Podle něj bude představenstvo v průběhu podzimu doplněno tak, aby se posílila schopnost vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o zvýšení úhrad za některé výkony.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting