Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

10.5.

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

V Městském parku v Chrudimi se ve středu 9.5.2012 konalo v dopoledních hodinách okresní kolo dětské soutěže v poskytování první pomoci. „Soutěže se zúčastnilo celkem 11 hlídek z Chrasti, Bojanova, Nasavrk, Chrudimi, Trhové Kamenice a Horního Bradla“ říká Monika Suchá, ředitelka soutěže. Jejich úkolem bylo na jednotlivých stanovištích prokázat nejen teoretické, ale zejména praktické dovednosti v poskytování první pomoci. „Letošní soutěž nebyla vůbec lehká“ prozrazuje Kateřina Mairychová, jedna ze zkušených rozhodčí. „Mladí zdravotníci si museli poradit například s poleptáním od kyseliny, popáleninami, krvácením či zástavou dýchání“ dodává. „Děti si s většinou poranění hravě poradili. Leckdy jejich znalosti a dovednosti předčí kdejakého dospělého. Už jsme i několikrát zaznamenali, že účastníci hlídek mladých zdravotníků zachránili lidský život.“ říká Vratislav Příhoda. Po velmi vyrovnaných výkonech, kdy často rozhodoval rozdíl jen několika bodů, nakonec na prvním místě v soutěži I. stupně hlídek skončil tým Základní školy z Horního Bradla, druzí byli mladí zdravotníci Základní školy z Trhové Kamenice a jako třetí se umístila Základní škola Chrast. V soutěži starších žáku obsadila první místo Základní škola Školní náměstí z Chrudimi, druhá byla hlídka členů základní školy Bojanov a na třetím místě se opět umístila Základní škola Chrast. Vítězné družstvo z každé kategorie postupuje do krajského kola soutěže, které se proběhne 24. května v Ústí nad Orlicí. „V rámci projektu výuky první pomoci dětí jsme v letošním roce také připravili letní dětský tábor s intenzivní výukou první pomoci, který bude probíhat v Trhové Kamenici od 26.8. do 31.8.2012“ dodává Vratislav Příhoda. Více informací najdete na stránkách http://www.cckchrudim.cz a Facebooku. Další informace Vám poskytne: Vratislav Příhoda, tel: 602 173 278, vratislav.prihoda@cckchrudim.cz Monika Suchá, tel: 603 492 425, monika.sucha@cckchrudim.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

21.10.

Držitelem Ceny za mimořádný přínos v oboru gerontologie pro rok 2014 se stal MUDr. Ivo Bureš.

„Tuto cenu beru jako uznání všech svých dřívějších i současných spolupracovníků v Pardubické krajské nemocnici, bez nichž by koncepci kvalitní péče o seniory nebylo možné provádět,“ prohlásil primář Bureš.

Zdraví celý článek
26.10.

Krajský seminář upozornil na infekce způsobené bakterií Clostridium difficile

Téma infekcí způsobených bakterií Clostridium difficile je stále velice aktuální pro každé zdravotnické zařízení. U pacientů léčených antibiotiky může tato bakterie způsobovat akutní průjem a těžký střevní zánět. Infekce mohou zapříčinit dlouhodobý pobyt a léčbu v nemocnici, v případě nepříznivého vývoje onemocnění mohou být dokonce smrtelné. Proto je nutné této problematice věnovat zvýšenou pozornost.

Zdraví celý článek
28.1.

V Náchodě začne fungovat první babybox v kraji

Jsem ráda, že v našem kraji takové zařízení vznikne,“ řekla krajská radní Jana Třešňáková.

Zdraví celý článek
20.1.

Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

Pro předškoláky ze tříd Motýlci a Zvídálci nachystala zajímavý program, při němž se děti hravou formou učily, jak mají správně postupovat při mytí rukou. Při praktických ukázkách si vše vyzkoušely a následně si čistotu svých rukou mohly zkontrolovat pomocí fluorescenčního roztoku a ultrafialové lampy.

Zdraví celý článek
30.9.

Oddělení klinické hematologie Pardubické nemocnice si nadále drží vysokou kvalitu, splnilo všechny podmínky Dozorového auditu NASKL.

Podmínky Auditu II NASKL splnilo toto pracoviště v roce 2010. Předloni úspěšně absolvovalo Dozorový audit A a nyní si vše zopakovalo při Dozorovém auditu B, který posuzoval zavedení systému řízení kvality dle nového vydání normy ISO 15189.

Zdraví celý článek
30.4.

Ultrazvuk do Třebové, rezonanci do Ústí

Pořízení tohoto vyšetřovacího přístroje si vyžádá náklady v částce zhruba 1,6 milionu korun.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting