Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

10.5.

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

V Městském parku v Chrudimi se ve středu 9.5.2012 konalo v dopoledních hodinách okresní kolo dětské soutěže v poskytování první pomoci. „Soutěže se zúčastnilo celkem 11 hlídek z Chrasti, Bojanova, Nasavrk, Chrudimi, Trhové Kamenice a Horního Bradla“ říká Monika Suchá, ředitelka soutěže. Jejich úkolem bylo na jednotlivých stanovištích prokázat nejen teoretické, ale zejména praktické dovednosti v poskytování první pomoci. „Letošní soutěž nebyla vůbec lehká“ prozrazuje Kateřina Mairychová, jedna ze zkušených rozhodčí. „Mladí zdravotníci si museli poradit například s poleptáním od kyseliny, popáleninami, krvácením či zástavou dýchání“ dodává. „Děti si s většinou poranění hravě poradili. Leckdy jejich znalosti a dovednosti předčí kdejakého dospělého. Už jsme i několikrát zaznamenali, že účastníci hlídek mladých zdravotníků zachránili lidský život.“ říká Vratislav Příhoda. Po velmi vyrovnaných výkonech, kdy často rozhodoval rozdíl jen několika bodů, nakonec na prvním místě v soutěži I. stupně hlídek skončil tým Základní školy z Horního Bradla, druzí byli mladí zdravotníci Základní školy z Trhové Kamenice a jako třetí se umístila Základní škola Chrast. V soutěži starších žáku obsadila první místo Základní škola Školní náměstí z Chrudimi, druhá byla hlídka členů základní školy Bojanov a na třetím místě se opět umístila Základní škola Chrast. Vítězné družstvo z každé kategorie postupuje do krajského kola soutěže, které se proběhne 24. května v Ústí nad Orlicí. „V rámci projektu výuky první pomoci dětí jsme v letošním roce také připravili letní dětský tábor s intenzivní výukou první pomoci, který bude probíhat v Trhové Kamenici od 26.8. do 31.8.2012“ dodává Vratislav Příhoda. Více informací najdete na stránkách http://www.cckchrudim.cz a Facebooku. Další informace Vám poskytne: Vratislav Příhoda, tel: 602 173 278, vratislav.prihoda@cckchrudim.cz Monika Suchá, tel: 603 492 425, monika.sucha@cckchrudim.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

11.12.

Všechny klinické laboratoře mají splněn Audit II NASKL

Samotnému auditu předcházela rozsáhlá příprava. Posuzovatel provádějící audit prochází každý detail. „Kontroluje se opravdu všechno,“ potvrdila primářka Horská.

Zdraví celý článek
3.12.

Zdravotníci se v Těchoníně školili v boji proti nebezpečným infekcím

Instruktáž v Těchoníně před několika týdny absolvovali lékaři a zdravotní sestry z infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nyní se na stejné místo vydali jejich kolegové z anesteziologicko-resuscitačního oddělení a oddělení úrazové chirurgie Chirurgické kliniky.

Zdraví celý článek
20.8.

Nemocnice v Moravské Třebové bude mít novou kuchyň

Ve stavební části počítáme především s výměnou vzduchotechniky, která je pro fungování stravovacího provozu klíčová,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Modernizace začne hned po podpisu smlouvy, hotová má být do konce roku.

Zdraví celý článek
31.10.

Chirurgická klinika Pardubické nemocnice pořádala workshop, při němž prezentovala operaci nádoru konečníku laparoskopickou metodou Cecil Approach.

„Je to nový typ operace, který u nás používáme zhruba rok. Za tu dobu jsme touto metodou operovali přibližně pětadvacet pacientů,“ uvedl Lukáš Sákra, primář chirurgického oddělení a zástupce přednosty Chirurgické kliniky.

Zdraví celý článek
14.12.

Orlickoústecká nemocnice se dočkala obnovy operačních sálů

Orlickoústecká nemocnice po rekonstrukci disponuje šesti centrálními operačními sály, které zajišťují operativu především pro obory: chirurgie a traumatologie, gynekologie-porodnictví, urologie a ORL. Ročně se zde uskuteční přibližně 5 300 operací. Z toho 1200 laparoskopických a 1000 traumatologických.

Zdraví celý článek
19.4.

Dobrý den, čápe, kukačko….

Platí povinnost hlásit krajské veterinární správě podezřelé změny zdravotního stavu chované drůbeže.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting