Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

10.5.

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

V Městském parku v Chrudimi se ve středu 9.5.2012 konalo v dopoledních hodinách okresní kolo dětské soutěže v poskytování první pomoci. „Soutěže se zúčastnilo celkem 11 hlídek z Chrasti, Bojanova, Nasavrk, Chrudimi, Trhové Kamenice a Horního Bradla“ říká Monika Suchá, ředitelka soutěže. Jejich úkolem bylo na jednotlivých stanovištích prokázat nejen teoretické, ale zejména praktické dovednosti v poskytování první pomoci. „Letošní soutěž nebyla vůbec lehká“ prozrazuje Kateřina Mairychová, jedna ze zkušených rozhodčí. „Mladí zdravotníci si museli poradit například s poleptáním od kyseliny, popáleninami, krvácením či zástavou dýchání“ dodává. „Děti si s většinou poranění hravě poradili. Leckdy jejich znalosti a dovednosti předčí kdejakého dospělého. Už jsme i několikrát zaznamenali, že účastníci hlídek mladých zdravotníků zachránili lidský život.“ říká Vratislav Příhoda. Po velmi vyrovnaných výkonech, kdy často rozhodoval rozdíl jen několika bodů, nakonec na prvním místě v soutěži I. stupně hlídek skončil tým Základní školy z Horního Bradla, druzí byli mladí zdravotníci Základní školy z Trhové Kamenice a jako třetí se umístila Základní škola Chrast. V soutěži starších žáku obsadila první místo Základní škola Školní náměstí z Chrudimi, druhá byla hlídka členů základní školy Bojanov a na třetím místě se opět umístila Základní škola Chrast. Vítězné družstvo z každé kategorie postupuje do krajského kola soutěže, které se proběhne 24. května v Ústí nad Orlicí. „V rámci projektu výuky první pomoci dětí jsme v letošním roce také připravili letní dětský tábor s intenzivní výukou první pomoci, který bude probíhat v Trhové Kamenici od 26.8. do 31.8.2012“ dodává Vratislav Příhoda. Více informací najdete na stránkách http://www.cckchrudim.cz a Facebooku. Další informace Vám poskytne: Vratislav Příhoda, tel: 602 173 278, vratislav.prihoda@cckchrudim.cz Monika Suchá, tel: 603 492 425, monika.sucha@cckchrudim.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

12.2.

Rekonstrukce urologických ambulancí Pardubické nemocnice je u konce. Od pondělí 12. února budou znovu k dispozici pro pacienty.

Pacienti urologického oddělení Pardubické nemocnice budou za ambulantní péčí od pondělí 12. února znovu docházet na původní místo. Najdou ho však ve výrazně vylepšené podobě. Urologické ambulance na přelomu roku prošly stavebními úpravami, díky nimž na nemocné i personál čeká modernější a příjemnější prostředí.

Zdraví celý článek
12.9.

Generálním ředitelem spojených nemocnic bude Tomáš Gottvald

Novou akciovou společnost bude řídit tříčlenné představenstvo, kde předseda bude zároveň generálním ředitelem a dva členové představenstva jeho náměstky pro zdravotní péči a pro řízení a provoz nemocnic. „Nové vedení musí být velmi efektivní, čeká ho náročné období transformace. Je to však podle našeho názoru jediná možná cesta, jak nemocnice udržet ve vlastnictví kraje a zajistit jim i další rozvoj,“ konstatoval hejtman Martin Netolický.

Zdraví celý článek
7.10.

Kredbova cena pro lékaře Pardubické krajské nemocnice, a.s.

„Je to velký úspěch. A jsem velmi potěšen dobrou spoluprací našich oddělení, kterou chceme dále rozvíjet v oblasti problematiky nozokomiálních infekcí a problematiky antibiotik, zejména jejich racionálního užití,“ pronesl MUDr. Petr Knížek, Ph. D., primář infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
16.1.

Kongres České společnosti pro léčbu rány se zaměří na multioborovou spolupráci

Již popatnácté se bude konat celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí, který spolupořádá Pardubická nemocnice.

Zdraví celý článek
7.3.

Centrum pracovního lékařství má znovu povolení k uznávání nemocí z povolání

Žádost Pardubické krajské nemocnice o povolení uznávat nemoci z povolání na dosavadním území byla ministerskou komisí vyhodnocena kladně.

Zdraví celý článek
20.1.

XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí

V přilehlých posluchárnách budou poté probíhat workshopy k jednotlivým tématům a k novinkám v moderních terapeutických obvazech a sympózia. Do programu nadcházejícího kongresu bylo opět zařazeno několik desítek přednášek. Některé budou zaměřeny vysoce specializovaně, další budou určeny pro lékaře mnoha odborností, neboť se v nich bude hovořit o problematice platné ve všech oborech, které se starají o rány a defekty.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting