Chutná svačina, tím učení začíná

19.9.

Chutná svačina, tím učení začíná

S novým školním rokem startuje projekt „Rama správná svačina“, zaměřený na dopolední (ne)stravování školáků. Do vybraných českých měst se rozjede Rama svačinová hlídka. Ve středu 19. září před začátkem výuky navštíví „Rama svačinová hlídka“ kromě jiných škol například základní školu (ZŠ) v Kotrově. Ve čtvrtek 20. září pak ZŠ v Mozartově ulici v Pardubicích a školákům, kteří budou mít z domova „namazanou“ svačinu, předá dárek, totiž praktický Rama svačinový box. Projekt „Rama správná svačina“ navazuje na průzkum stravovacích zvyklostí školních dětí, který proběhl pod názvem „Tajemství školních svačin“ na podzim roku 2006. Z průzkumu vyplynulo, že celých 58 procent školáků pravidelně nesnídá a 17 procent dětí dokonce ani nesvačí. Procento školních dětí, které dopoledne nic nesnědí a ani nevypijí, se bohužel s věkem spíše zvyšuje. Většina rodičů sice denně slýchá a také podvědomě ví, jaké stravování je pro jejich děti správné, zdaleka ne všichni se tím však řídí. Podle praktického dětského lékaře MUDr. Pavla Neugebauera, předsedy Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost a předsedy Občanského sdružení Výživa dětí, je pravidelné stravování jedním z předpokladů zdravého vývoje dětí. „Pokud děti ráno nesnídají, například z nedostatku času, svačina pro ně znamená první denní jídlo. Během dopoledne by děti měly přijmout asi třetinu celkové denní dávky energie, a tak by měla být snídaně i svačina připravena z kvalitních surovin a obsahovat dostatek základních živin potřebných pro zdravý růst a vývoj dětí“, dodává MUDr. Neugebauer. Zmíněný průzkum však bohužel dokazuje, že když už děti ráno jedí, pochutnávají si s oblibou na sladkostech, uzeninách, tučných sýrech a podobně. Snaha přispět nejen k pravidelnému stravování dětí, ale i k vhodnějšímu složení dětského jídelníčku je také hlavním důvodem, proč se Poradenské centrum Výživa dětí rozhodlo edukační aktivitu značky Rama podpořit. Hlavním cílem akce je upozornit na nutnost pravidelné konzumace snídaní a zejména svačin malými školáky. Děti, které dopoledne nejedí, mohou mít ve škole problémy se soustředěním na výuku, což může mít za následek horší školní výsledky. Nepravidelné stravování navíc může přispět k pozdějším problémům s nadváhou či obezitou. Značka Rama pamatuje v rámci akce „Rama správná svačina“ i na školní kolektivy. Tři školy, které nasbírají nejvíce víček od rostlinných tuků Rama, získají peněžitou odměnu na nákup školních pomůcek podle vlastního výběru.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.8.

K porodu zdarma

V Pardubické krajské nemocnici, Chrudimi, Svitavách nebo Orlickoústecké nemocnici tak budou muset otcové uhradit pouze nákup ochranných pomůcek na jedno použití.

Zdraví celý článek
27.2.

V moderní nemocnici v Michalovcích dávkuje pacientům léky automatický systém

Jednou z technických vymožeností nové nemocnice je automatický systém podávání léčiv. „Jedná se o unikátní systém, který nemá ve střední Evropě obdobu.

Zdraví celý článek
8.8.

Pardubická krajská nemocnice směřuje ke Kardiologickému centru

Další přidanou hodnotou smluv je zajištění odborného vzdělávání lékařů a ostatního zdravotnického personálu.

Zdraví celý článek
6.10.

Devět budov nemocnice projde rekonstrukcí

Všechny budovy dostanou nové energeticky úsporné opláštění, novou fasádu a nová okna. Zatepleny budou i střechy, kde bude položena nová střešní krytina. Součástí zateplení pláště bude rovněž výměna vstupních dveří. Vesměs již budou automatické.

Zdraví celý článek
30.7.

Zmrzlina jen pro zvířata?

Orgány státního veterinárního dozoru zjistily u výrobce smetanových krémů přítomnost sušené syrovátky pro zvířata

Zdraví celý článek
12.2.

Pardubická krajská nemocnice zve i letos na valentýnské odběry krve

Začínat budou ve čtvrtek 14. února a pokračovat v pátek 15. února. Dalšími termíny jsou čtvrtek 21. února a pátek 22. února. Probíhat budou vždy od 7.00 do 11.00 hodin na transfuzním oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting