Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

1.2.

Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

Hospitalizované děti v Pardubické a nově i v Chrudimské nemocnici se mohou zapojit do 5. ročníku výtvarné soutěže BasketMalování.
Obrázky, na nichž se budou objevovat oranžové míče, bezedné koše a dlouháni v dresech. Takové se budou v následujících týdnech kreslit na dětských odděleních v Pardubické a Chrudimské nemocnici.  Pro hospitalizované děti je připraven již pátý ročník výtvarné soutěže BasketMalování, která je společným projektem Nemocnice Pardubického kraje a basketbalového klubu BK JIP Pardubice. Odstartoval v závěru minulého týdne, kdy pacienty navštívil letošní patron projektu Josef Potoček.
„Snažíme se dětem i jejich rodičům vytvořit co nejpříjemnější prostředí během jejich hospitalizace v nemocnici. BasketMalování do naší snahy dokonale zapadá. Přináší dětem zpestření, což bylo patrné při minulých ročnících. Ze soutěže se stala již tradiční součást programu pro dětské pacienty. Proto pardubickým basketbalistům patří velký dík za spolupráci při tomto projektu a za to, že myslí na děti, které pobývají v nemocnici,“ řekla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.
V minulých letech se do BasketMalování zapojily desítky dětských pacientů v Pardubické nemocnici. Při letošním pátém ročníku se do soutěže nově zapojí i děti na dětském oddělení v sousední Chrudimské nemocnici. Jejich úkol je jednoduchý – namalovat obrázek s libovolnou basketbalovou tématikou.
„Fantazii se meze nekladou. V minulých letech jsme se o tom mnohokrát přesvědčili, protože se nám na konci sešla spousta nádherných obrázků. Vybrat ty nejlepší nebylo nikdy vůbec jednoduché. Proto jsme už nyní velice zvědavi, čím nás děti překvapí tentokrát,“ řekl René Peška, PR manažer klubu BK JIP Pardubice. Tvorbě prvních obrázků sám přihlížel při zahajovací návštěvě mezi dětskými pacienty, kam zavítal společně s Josefem Potočkem. Tento mladý křídelník Beksy se stal patronem letošního ročníku. A na rozdíl od svých spoluhráčů, kteří se této role zhostili v minulých letech, pro něho kreslení nikdy nebylo černou můrou.
Proto pardubického basketbalistu při návštěvě v hernách na dětských odděleních nebylo nutné ani příliš pobízet k malování. Okamžitě se chopil pastelek a malým pacientům předvedl, že není jen kvalitním hráčem na palubovce, ale také zručným kreslířem. „Kreslím různé věci, ale hrozně mě baví především komiksové postavičky. Proto jsem si je zvolil i teď mezi dětmi,“ řekl Josef Potoček a dodal: „Kreslení mi nikdy nebylo cizí, proto jsem velice rád přijal roli patrona letošního ročníku. Určitě v krátké době mezi děti do nemocnice přijdu znovu a těším se na to, kolik obrázků se na konci soutěže sejde.“
BasketMalování určené pro dětské pacienty hospitalizované v Pardubické a v Chrudimské nemocnici bude probíhat do konce března. Soutěží se opět ve čtyřech kategoriích – do 6, do 10, do 15 a do 18 let. V každé z nich budou oceněny tři nejlepší obrázky, které vybere porota, a jejich autoři získají věcné ceny. Slavnostně si je převezmou při jednom z domácích ligových utkání pardubických basketbalistů. Navíc se mohou autoři čtyř vítězných obrázků těšit na tradiční cenu od Beksy, repliku pardubického dresu s vlastním jménem. Zkrátka však nepřijde nikdo. Každé dítě, které se do výtvarné soutěže aktivně zapojí, dostane od pardubického klubu poukaz na dvě vstupenky na některý ligový zápas.
Stejně jako v minulých letech má BasketMalování rovněž charitativní podtext. Úplnou tečku udělá dražba tří nejlepších obrázků z každé kategorie. Její výtěžek bude rozdělen mezi všechny tři oddělení, na nichž výtvarná soutěž probíhá.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

25.4.

Pomoc vysokomýtské nemocnici a dar pro babybox

Radní se dnes zabývali také možností pomoci Vysokomýtské nemocnici, za kterou se už od procesu transformace na nemocnici následné péče v roce 2004 táhnou neuhrazené pohledávky v řádu necelých 10 milionů korun.

Zdraví celý článek
23.6.

Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.

Komise z řad odborníků zhodnotila předložené přihlášené práce se závěrem, který je pro naší dopravní fakultu jistě velkým úspěchem a to díky prvnímu místu v kategorii bakaláři a třetímu místu v kategorii magistři mezi všemi vysokými školami, které provozují vzdělání související s dopravou. Práce Bc. Holečka pojednávala o aktuální problematice týkající se železničních staveb a zlepšení parametrů traťového úseku Golčův Jeníkov.

Zdraví celý článek
23.1.

Krajská záchranka má šest nových vozidel

Dne 21.1. 2019 bylo předáno z rukou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického a radního Ing. Ladislava Valtra zodpovědného za zdravotnictví řediteli Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Igoru Paarovi do užívání šest nových sanitních vozů pro poskytování přednemocniční neodkladné péče.

Zdraví celý článek
8.11.

Univerzita Pardubice pomáhá dobré věci. Hledá dárce krve i kostní dřeně

Improvizované odběrné místo se stoly a židlemi pro přicházející zájemce bude připraveno ve vestibulu dopravní fakulty. Zde zájemci obdrží také teplý nápoj a budou mít dostatek času zjistit si vše potřebné. K zápisu do registru stačí odběr přibližně 2 ml krve, který pomůže někomu změnit život.

Zdraví celý článek
10.1.

Kozačky od trhovců zanítily ženě nohy

Na zdravotně závadné boty, jež jsou běžně k dostání ve vietnamských obchodech v Chocni, upozornila televize Nova.

Zdraví celý článek
30.1.

Pardubická nemocnice pomáhá s léčbou nemocných v domácím prostředí

Domácí ošetřovatelská péče v Pardubické nemocnici má dlouholetou tradici. V roce 1991 při nemocnici vznikla vůbec první agentura v bývalém Československu pod názvem Niké. Na přelomu let 2008 a 2009 se sloučila s domácí péčí Geriatrického centra a vzniklo Centrum primární péče - domácí ošetřovatelská péče v nemocnici. „Naše sestry jsou plně kvalifikované, mají dlouholetou praxi a v domácí péči pracují již řadu let,“ dodala vrchní sestra.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting