Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

1.2.

Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

Hospitalizované děti v Pardubické a nově i v Chrudimské nemocnici se mohou zapojit do 5. ročníku výtvarné soutěže BasketMalování.
Obrázky, na nichž se budou objevovat oranžové míče, bezedné koše a dlouháni v dresech. Takové se budou v následujících týdnech kreslit na dětských odděleních v Pardubické a Chrudimské nemocnici.  Pro hospitalizované děti je připraven již pátý ročník výtvarné soutěže BasketMalování, která je společným projektem Nemocnice Pardubického kraje a basketbalového klubu BK JIP Pardubice. Odstartoval v závěru minulého týdne, kdy pacienty navštívil letošní patron projektu Josef Potoček.
„Snažíme se dětem i jejich rodičům vytvořit co nejpříjemnější prostředí během jejich hospitalizace v nemocnici. BasketMalování do naší snahy dokonale zapadá. Přináší dětem zpestření, což bylo patrné při minulých ročnících. Ze soutěže se stala již tradiční součást programu pro dětské pacienty. Proto pardubickým basketbalistům patří velký dík za spolupráci při tomto projektu a za to, že myslí na děti, které pobývají v nemocnici,“ řekla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.
V minulých letech se do BasketMalování zapojily desítky dětských pacientů v Pardubické nemocnici. Při letošním pátém ročníku se do soutěže nově zapojí i děti na dětském oddělení v sousední Chrudimské nemocnici. Jejich úkol je jednoduchý – namalovat obrázek s libovolnou basketbalovou tématikou.
„Fantazii se meze nekladou. V minulých letech jsme se o tom mnohokrát přesvědčili, protože se nám na konci sešla spousta nádherných obrázků. Vybrat ty nejlepší nebylo nikdy vůbec jednoduché. Proto jsme už nyní velice zvědavi, čím nás děti překvapí tentokrát,“ řekl René Peška, PR manažer klubu BK JIP Pardubice. Tvorbě prvních obrázků sám přihlížel při zahajovací návštěvě mezi dětskými pacienty, kam zavítal společně s Josefem Potočkem. Tento mladý křídelník Beksy se stal patronem letošního ročníku. A na rozdíl od svých spoluhráčů, kteří se této role zhostili v minulých letech, pro něho kreslení nikdy nebylo černou můrou.
Proto pardubického basketbalistu při návštěvě v hernách na dětských odděleních nebylo nutné ani příliš pobízet k malování. Okamžitě se chopil pastelek a malým pacientům předvedl, že není jen kvalitním hráčem na palubovce, ale také zručným kreslířem. „Kreslím různé věci, ale hrozně mě baví především komiksové postavičky. Proto jsem si je zvolil i teď mezi dětmi,“ řekl Josef Potoček a dodal: „Kreslení mi nikdy nebylo cizí, proto jsem velice rád přijal roli patrona letošního ročníku. Určitě v krátké době mezi děti do nemocnice přijdu znovu a těším se na to, kolik obrázků se na konci soutěže sejde.“
BasketMalování určené pro dětské pacienty hospitalizované v Pardubické a v Chrudimské nemocnici bude probíhat do konce března. Soutěží se opět ve čtyřech kategoriích – do 6, do 10, do 15 a do 18 let. V každé z nich budou oceněny tři nejlepší obrázky, které vybere porota, a jejich autoři získají věcné ceny. Slavnostně si je převezmou při jednom z domácích ligových utkání pardubických basketbalistů. Navíc se mohou autoři čtyř vítězných obrázků těšit na tradiční cenu od Beksy, repliku pardubického dresu s vlastním jménem. Zkrátka však nepřijde nikdo. Každé dítě, které se do výtvarné soutěže aktivně zapojí, dostane od pardubického klubu poukaz na dvě vstupenky na některý ligový zápas.
Stejně jako v minulých letech má BasketMalování rovněž charitativní podtext. Úplnou tečku udělá dražba tří nejlepších obrázků z každé kategorie. Její výtěžek bude rozdělen mezi všechny tři oddělení, na nichž výtvarná soutěž probíhá.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

24.9.

Záchranářům v Přeloučí slouží nové středisko

V pátek 21. září bylo v Přelouči otevřeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
5.9.

Program Skutečně zdravá škola vstupuje do třetího školního roku s 286 zapojenými školami

Ministr zemědělství Marian Jurečka nedávno odeslal dopis adresovaný zřizovatelům škol. Apeluje v něm na větší využívání regionálních potravin a biopotravin v provozech společného stravování.

Zdraví celý článek
13.1.

Porodnice Pardubické nemocnice se těší zájmu, vloni přilákala více rodiček

Vzhledem k úspěšným výsledkům se zvyšuje zájem žen o porodnici Pardubické nemocnice. Z kdysi méně vyhledávaného pracoviště se stalo oblíbené místo budoucích rodiček nejen z Pardubického kraje, ale i ze sousedních regionů.

Zdraví celý článek
19.3.

Návštěvy pacientů v Nemocnici Pardubického kraje jsou od pátku opět povoleny

Toto opatření však bylo nezbytné pro ochranu zdraví pacientů i personálu vzhledem k rozsáhlosti letošní chřipkové epidemie.

Zdraví celý článek
12.9.

Pardubičtí lékaři budou nacvičovat artroskopické operace v „kamionu“

„Pro naše lékaře to bude jedinečná vzdělávací akce. Na workshopy tohoto typu se jezdí především do zahraničí, teď budou mít toto speciální pracoviště přímo v Pardubické nemocnici. Nepochybně to bude mít velký přínos pro naše ortopedy a traumatology,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdraví celý článek
6.8.

Ptačí chřipka… klid?

Nezjistí-li se na Orlickoústecku nic, mohla by zde skončit mimořádná veterinární opatření do konce srpna.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting