Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

1.2.

Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

Hospitalizované děti v Pardubické a nově i v Chrudimské nemocnici se mohou zapojit do 5. ročníku výtvarné soutěže BasketMalování.
Obrázky, na nichž se budou objevovat oranžové míče, bezedné koše a dlouháni v dresech. Takové se budou v následujících týdnech kreslit na dětských odděleních v Pardubické a Chrudimské nemocnici.  Pro hospitalizované děti je připraven již pátý ročník výtvarné soutěže BasketMalování, která je společným projektem Nemocnice Pardubického kraje a basketbalového klubu BK JIP Pardubice. Odstartoval v závěru minulého týdne, kdy pacienty navštívil letošní patron projektu Josef Potoček.
„Snažíme se dětem i jejich rodičům vytvořit co nejpříjemnější prostředí během jejich hospitalizace v nemocnici. BasketMalování do naší snahy dokonale zapadá. Přináší dětem zpestření, což bylo patrné při minulých ročnících. Ze soutěže se stala již tradiční součást programu pro dětské pacienty. Proto pardubickým basketbalistům patří velký dík za spolupráci při tomto projektu a za to, že myslí na děti, které pobývají v nemocnici,“ řekla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.
V minulých letech se do BasketMalování zapojily desítky dětských pacientů v Pardubické nemocnici. Při letošním pátém ročníku se do soutěže nově zapojí i děti na dětském oddělení v sousední Chrudimské nemocnici. Jejich úkol je jednoduchý – namalovat obrázek s libovolnou basketbalovou tématikou.
„Fantazii se meze nekladou. V minulých letech jsme se o tom mnohokrát přesvědčili, protože se nám na konci sešla spousta nádherných obrázků. Vybrat ty nejlepší nebylo nikdy vůbec jednoduché. Proto jsme už nyní velice zvědavi, čím nás děti překvapí tentokrát,“ řekl René Peška, PR manažer klubu BK JIP Pardubice. Tvorbě prvních obrázků sám přihlížel při zahajovací návštěvě mezi dětskými pacienty, kam zavítal společně s Josefem Potočkem. Tento mladý křídelník Beksy se stal patronem letošního ročníku. A na rozdíl od svých spoluhráčů, kteří se této role zhostili v minulých letech, pro něho kreslení nikdy nebylo černou můrou.
Proto pardubického basketbalistu při návštěvě v hernách na dětských odděleních nebylo nutné ani příliš pobízet k malování. Okamžitě se chopil pastelek a malým pacientům předvedl, že není jen kvalitním hráčem na palubovce, ale také zručným kreslířem. „Kreslím různé věci, ale hrozně mě baví především komiksové postavičky. Proto jsem si je zvolil i teď mezi dětmi,“ řekl Josef Potoček a dodal: „Kreslení mi nikdy nebylo cizí, proto jsem velice rád přijal roli patrona letošního ročníku. Určitě v krátké době mezi děti do nemocnice přijdu znovu a těším se na to, kolik obrázků se na konci soutěže sejde.“
BasketMalování určené pro dětské pacienty hospitalizované v Pardubické a v Chrudimské nemocnici bude probíhat do konce března. Soutěží se opět ve čtyřech kategoriích – do 6, do 10, do 15 a do 18 let. V každé z nich budou oceněny tři nejlepší obrázky, které vybere porota, a jejich autoři získají věcné ceny. Slavnostně si je převezmou při jednom z domácích ligových utkání pardubických basketbalistů. Navíc se mohou autoři čtyř vítězných obrázků těšit na tradiční cenu od Beksy, repliku pardubického dresu s vlastním jménem. Zkrátka však nepřijde nikdo. Každé dítě, které se do výtvarné soutěže aktivně zapojí, dostane od pardubického klubu poukaz na dvě vstupenky na některý ligový zápas.
Stejně jako v minulých letech má BasketMalování rovněž charitativní podtext. Úplnou tečku udělá dražba tří nejlepších obrázků z každé kategorie. Její výtěžek bude rozdělen mezi všechny tři oddělení, na nichž výtvarná soutěž probíhá.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

23.11.

Pardubice bezodkladně řeší výskyt radonu ve školkách

Takové situace běžně ve školkách nenastávají, proto není důvod k žádné panice z naměřených hodnot.

Zdraví celý článek
16.6.

Den nemocnice se setkal s velkým zájmem veřejnosti zejména o prevenci a ARO

Odpoledním programem však tentokrát vůbec poprvé Den nemocnice ještě nekončil. Zakončila ho večerní projekce pod širým nebem přímo v areálu nemocnice. Promítal se americký film Klub poslední naděje, jenž byl oceněn třemi Oscary a dvěma Zlatými glóby. Úspěšně navázal na loňské premiérové promítání Přeletu nad kukaččím hnízdem. V hledišti se opět sešlo několik stovek diváků.

Zdraví celý článek
26.6.

Mezinárodní konference o borátových a fosfátových sklech na Univerzitě Pardubice.

„Na obě části konference je zaregistrováno 153 odborníků z 22 zemí, z toho jen 7 z České republiky. Během pěti dnů konání konference bude předneseno 89 referátů, z nichž je 16 vyzvaných. Kromě toho bude prezentováno 73 vývěskových sdělení (posterů),“ říká prof. Koudelka, předseda konference Borate-Phosphate 2014 a místopředseda České sklářské společnosti.

Zdraví celý článek
15.5.

Lékárna nabídne 16. 5. kontrolu znamének a fotoprotekční přípravky za zvýhodněnou cenu

Chraňte se před škodlivým slunečním zářením, které způsobuje výskyt kožního melanomu. Nechte si 16. května 2019 mezi 10.–12. a 13.–15. hodinou bezplatně zkontrolovat pigmentová znaménka kožní lékařkou v Lékárně Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
19.10.

Nemocnice se zaměří také na návaznou péči

Nemocnice Pardubického kraje mají čtyři centra vysoce specializované péče v Pardubicích (kardiovaskulární, onkologické, perinatologické a iktové) a jedno v Litomyšli (iktové). Dále spolupracují s centry v Hradci Králové, Brně, Olomouci a Praze.

Zdraví celý článek
19.7.

Moderní psychiatrie v Pardubické nemocnici získá podporu z evropských fondů

„Po stavbě moderního pavilonu ve Svitavách přichází na řadu Pardubice, což považuji za velký úspěch, protože se i naše krajská nemocnice dočká moderního psychiatrického pavilonu, který si zaslouží. Díky kvalitně podanému projektu bude rozpočet kraje touto investicí zatížen pouze deseti procenty z celkové částky, což řádově odpovídá 20 milionům korun,“ dodal Netolický.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting