Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

20.1.

Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

Pardubická nemocnice nachystala preventivní program pro děti v Mateřské škole na Třísle, při němž se zábavnou formou učily správné hygieně rukou.
Děti z pardubické Mateřské školy Na Třísle již vědí, jak si správně mýt ruce, aby předcházely šíření infekčních onemocnění. Učily se to v rámci preventivního programu, který pro ně připravila Pardubická nemocnice.

„Správná hygiena rukou je nesmírně důležitá. Špatně umyté ruce mohou být zdrojem nákazy. Proto je vhodné si tuto tématiku připomínat od nejútlejšího věku,“ řekla Petra Křížová, sestra pro prevenci a kontrolu infekcí oddělení klinické mikrobiologie Pardubické nemocnice.

Pro předškoláky ze tříd Motýlci a Zvídálci nachystala zajímavý program, při němž se děti hravou formou učily, jak mají správně postupovat při mytí rukou. Při praktických ukázkách si vše vyzkoušely a následně si čistotu svých rukou mohly zkontrolovat pomocí fluorescenčního roztoku a ultrafialové lampy. „Pod tímto světlem děti viděly, které části rukou zůstaly neumyty. Takže jsem je na to upozornila a znovu jsme si správný postup zopakovali,“ řekla Petra Křížová a dodala: „Součástí preventivního programu byla rovněž edukační televizní pohádka O černé Bertě vyprávěná Jitkou Molavcovou a test o správném mytí rukou.“

Preventivní program v Mateřské škole na Třísle se vydařil. „Děti byly velice šikovné, většina z nich vše zvládala úplně bravurně,“ řekla Petra Křížová. „Pochopitelně jsem děti vyzvala, aby doma rodičům a sourozencům vše předvedly a aby je správné mytí rukou naučily. Takže když pro ně do školky přišli rodiče, hned je děti zavedly do umývárny, aby je to začaly učit,“ dodala s úsměvem.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.1.

XII. kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí

V přilehlých posluchárnách budou poté probíhat workshopy k jednotlivým tématům a k novinkám v moderních terapeutických obvazech a sympózia. Do programu nadcházejícího kongresu bylo opět zařazeno několik desítek přednášek. Některé budou zaměřeny vysoce specializovaně, další budou určeny pro lékaře mnoha odborností, neboť se v nich bude hovořit o problematice platné ve všech oborech, které se starají o rány a defekty.

Zdraví celý článek
16.4.

U příležitosti Světového dne hlasu je možné 16. dubna absolvovat preventivní vyšetření hlasivek na ORL klinice Pardubické nemocnice.

Akce se uskuteční 16. dubna od 10.00 do 13.00 hodin. Vyšetření budou probíhat ve foniatrické ambulanci ušního, nosního, krčního (ORL) oddělení, která je umístěna v přízemí budovy č. 6. Přijít může každý zájemce starší 10 let, jehož trápí obtíže s hlasem či hlasivkami.

Zdraví celý článek
19.3.

Návštěvy pacientů v Nemocnici Pardubického kraje jsou od pátku opět povoleny

Toto opatření však bylo nezbytné pro ochranu zdraví pacientů i personálu vzhledem k rozsáhlosti letošní chřipkové epidemie.

Zdraví celý článek
19.8.

Nemocnice nabídne neslyšícím online tlumočení do znakového jazyka

Pardubická krajská nemocnice, a.s. se tak zapojuje do projektu „Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící“ společnosti APPN, která do tuzemských nemocnic darovala 100 tabletů. Byly zakoupeny z výtěžku Adventního koncertu České televize.

Zdraví celý článek
19.7.

Na CT přístroji na radiodiagnostickém oddělení Pardubické nemocnice vůbec poprvé neležel člověk. Vyšetřením si dnes prošla dřevěná gotická socha.

Zdravotnický přístroj je schopen tzv. „nahlédnout pod povrch“ a to nejen lidského těla, ale i povrchových úprav gotické plastiky. „S jeho pomocí dokážeme poznat strukturu dřeva, z kolika kusů dřeva a jakým způsobem byla socha zhotovena, jaké se pod povrchem skrývají nátěry, defekty, nebo jiné taje. Je možno zjistit co je původní a co bylo k soše v průběhu staletí přidáno, případně, zda někde kousek nechybí,“ řekla restaurátorka Hana Vítová.

Zdraví celý článek
26.11.

Digitální rentgeny urychlí vyšetření i v nemocnici v Pardubicích

Téměř polovina finančních prostředků byla investována do modernizace radiodiagnostiky. „Pořídili jsme pět stacionárních rentgenových přístrojů a osm mobilních, z toho tři s C-ramenem. Společně s dalším technologickým vybavením pracovišť se jednalo o investici za zhruba 56 milionů korun,“ uvedla Ivana Urešová, ředitelka Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting