Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

20.1.

Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

Pardubická nemocnice nachystala preventivní program pro děti v Mateřské škole na Třísle, při němž se zábavnou formou učily správné hygieně rukou.
Děti z pardubické Mateřské školy Na Třísle již vědí, jak si správně mýt ruce, aby předcházely šíření infekčních onemocnění. Učily se to v rámci preventivního programu, který pro ně připravila Pardubická nemocnice.

„Správná hygiena rukou je nesmírně důležitá. Špatně umyté ruce mohou být zdrojem nákazy. Proto je vhodné si tuto tématiku připomínat od nejútlejšího věku,“ řekla Petra Křížová, sestra pro prevenci a kontrolu infekcí oddělení klinické mikrobiologie Pardubické nemocnice.

Pro předškoláky ze tříd Motýlci a Zvídálci nachystala zajímavý program, při němž se děti hravou formou učily, jak mají správně postupovat při mytí rukou. Při praktických ukázkách si vše vyzkoušely a následně si čistotu svých rukou mohly zkontrolovat pomocí fluorescenčního roztoku a ultrafialové lampy. „Pod tímto světlem děti viděly, které části rukou zůstaly neumyty. Takže jsem je na to upozornila a znovu jsme si správný postup zopakovali,“ řekla Petra Křížová a dodala: „Součástí preventivního programu byla rovněž edukační televizní pohádka O černé Bertě vyprávěná Jitkou Molavcovou a test o správném mytí rukou.“

Preventivní program v Mateřské škole na Třísle se vydařil. „Děti byly velice šikovné, většina z nich vše zvládala úplně bravurně,“ řekla Petra Křížová. „Pochopitelně jsem děti vyzvala, aby doma rodičům a sourozencům vše předvedly a aby je správné mytí rukou naučily. Takže když pro ně do školky přišli rodiče, hned je děti zavedly do umývárny, aby je to začaly učit,“ dodala s úsměvem.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

16.6.

Den nemocnice se setkal s velkým zájmem veřejnosti zejména o prevenci a ARO

Odpoledním programem však tentokrát vůbec poprvé Den nemocnice ještě nekončil. Zakončila ho večerní projekce pod širým nebem přímo v areálu nemocnice. Promítal se americký film Klub poslední naděje, jenž byl oceněn třemi Oscary a dvěma Zlatými glóby. Úspěšně navázal na loňské premiérové promítání Přeletu nad kukaččím hnízdem. V hledišti se opět sešlo několik stovek diváků.

Zdraví celý článek
15.2.

Naši pomoc je vhodné vyhledat včas, radí klinický psycholog Bažant

Nemusí se vždy jednat jen o situace týkající se jedince. Čerstvým příkladem je zřícení střechy nové sportovní haly v České Třebové při mládežnickém florbalovém turnaji. Oddělení klinické psychologie operativně provedlo krizovou intervenci mezi účastníky této události.

Zdraví celý článek
19.5.

Setkání Makulárního klubu zpestřil živý videopřenos operací

Účastníci setkání Makulárního klubu mohli shlédnout dvě operace – sloupnutí epiretinální membrány a poté léčbu makulární díry. Prováděl je doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D. V konferenčním sále je komentářem doprovázela MUDr. Hana Adámková, zástupkyně primáře očního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
12.9.

Ministr financí Andrej Babiš navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o chod společnosti

O současném fungování nemocnic akutní péče společnosti Nemocnice Pardubického kraje se při své návštěvě 8. září zajímal ministr financí Andrej Babiš a náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek.

Zdraví celý článek
16.7.

Není nutné se bát exotických ptáků

Považujeme za vhodné upozornit na to, že vypouštět do volné přírody exotické ptactvo není vhodné.

Zdraví celý článek
5.10.

Vysokomýtská nemocnice otevřela sál pro jednodenní chirurgii

Pro nový operační sál využila nemocnice zakonzervovaných prostor starého chirurgického sálu ve druhém nadzemním podlaží budovy v Hradecké ulici. „Nemocnice získala v evropském projektu moderní přístroje, tady je smysluplně využije. Spojili jsme tak investice kraje i samotného zdravotnického zařízení,“ doplnil Línek.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting