Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

20.1.

Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

Pardubická nemocnice nachystala preventivní program pro děti v Mateřské škole na Třísle, při němž se zábavnou formou učily správné hygieně rukou.
Děti z pardubické Mateřské školy Na Třísle již vědí, jak si správně mýt ruce, aby předcházely šíření infekčních onemocnění. Učily se to v rámci preventivního programu, který pro ně připravila Pardubická nemocnice.

„Správná hygiena rukou je nesmírně důležitá. Špatně umyté ruce mohou být zdrojem nákazy. Proto je vhodné si tuto tématiku připomínat od nejútlejšího věku,“ řekla Petra Křížová, sestra pro prevenci a kontrolu infekcí oddělení klinické mikrobiologie Pardubické nemocnice.

Pro předškoláky ze tříd Motýlci a Zvídálci nachystala zajímavý program, při němž se děti hravou formou učily, jak mají správně postupovat při mytí rukou. Při praktických ukázkách si vše vyzkoušely a následně si čistotu svých rukou mohly zkontrolovat pomocí fluorescenčního roztoku a ultrafialové lampy. „Pod tímto světlem děti viděly, které části rukou zůstaly neumyty. Takže jsem je na to upozornila a znovu jsme si správný postup zopakovali,“ řekla Petra Křížová a dodala: „Součástí preventivního programu byla rovněž edukační televizní pohádka O černé Bertě vyprávěná Jitkou Molavcovou a test o správném mytí rukou.“

Preventivní program v Mateřské škole na Třísle se vydařil. „Děti byly velice šikovné, většina z nich vše zvládala úplně bravurně,“ řekla Petra Křížová. „Pochopitelně jsem děti vyzvala, aby doma rodičům a sourozencům vše předvedly a aby je správné mytí rukou naučily. Takže když pro ně do školky přišli rodiče, hned je děti zavedly do umývárny, aby je to začaly učit,“ dodala s úsměvem.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

6.12.

Pardubičtí chirurgové prezentovali svou práci v Japonsku

Kongres se konal ve druhé polovině listopadu v Congress Center v Nagoji. Jeho součástí bylo rovněž Japonsko – České symposium. Následně se oba pardubičtí chirurgové přesunuli ze třetího největšího japonského města do metropole. V Tokiu se zúčastnili 21. Česko – Japonského chirurgického symposia.

Zdraví celý článek
22.5.

Pardubičtí traumatologové prezentovali svou práci ve Francii

Pardubičtí lékaři se aktivně zapojili do posterové sekce. Představili svou práci: Forman M., Kusý D., Carda M.: Pertrochanteric fracture in elderly (Pertrochanterická zlomenina u starších pacientů). V konkurenci 240 prací se umístili na 12. místě v hodnocení posterové sekce.

Zdraví celý článek
25.7.

Geriatrické centrum si drží vysoký standard, obhájilo akreditaci pro vzdělávání lékařů

Pardubická nemocnice může nadále postgraduálně v plném rozsahu vzdělávat lékaře zařazené do specializace geriatrie. Na základě rozhodnutí akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR obhájila akreditaci pro tento obor a jako jedna ze dvou nefakultních nemocnic je zařazena do skupiny pro II. typ, tedy nejvyšší stupeň vzdělávání.

Zdraví celý článek
13.2.

Valentýnské odběry krve byly zahájeny.

Na pátek 14. února připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR zdravotně preventivní akci. Dárci si budou moci na transfuzním oddělení nechat změřit svůj body mass index (BMI), váhu, klidový metabolismus, procento kosterního svalstva a tělesného tuku či viscerální tuk. Na základě zjištěných hodnot jim bude nabídnuto také shrnutí výživových doporučení. Akce se bude opakovat ještě v závěrečný den Valentýnských odběrů v pátek 21. února.

Zdraví celý článek
18.4.

V Pardubické nemocnici se v rámci Pracovního setkání Makulárního klubu opět uskuteční oční operace v přímém přenosu.

Operace v přímém přenosu zahájí 18. Pracovní setkání Makulárního klubu. První bude provádět právě primář Novák spolu s docentem Petrem Součkem, u druhé budou operatéry docent Petr Souček a MUDr. Ilona Součková

Zdraví celý článek
27.2.

V sobotu 2. března od 8.00 do 11.00 hodin může veřejnost absolvovat screeningové vyšetření sluchu v ambulanci ORL kliniky Pardubické nemocnice.

ORL klinika se již tradičně připojuje ke Světovému dni sluchu. Veřejnosti nabídne možnost screeningového vyšetření sluchu spojenou s informacemi o naslouchadlech. Akce se uskuteční od 8.00 do 11.00 hodin v ambulanci ORL kliniky a je určena pro pacienty starší deseti let.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting