Dětské pacienty navštívili pardubičtí basketbalisté

18.12.

Dětské pacienty navštívili pardubičtí basketbalisté


Předvánoční období se již tradičně stalo časem návštěvy basketbalistů BK JIP Pardubice u dětí v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Ani letos tomu není jinak. V průběhu dopoledne v úterý 17. prosince 2013 se za nimi přišli podívat dva hráči – kapitán týmu Zbyněk Pospíšil a Petr Bohačík.


„Každé setkání s dětmi je velice příjemné. Chodíme sem řadu let a velmi rádi. Už se z toho stal milý zvyk. A samozřejmě nás velmi těší, pokud dětem i jejich rodičům přineseme rozptýlení při pobytu v nemocnici,“ řekl mluvčí basketbalového klubu René Peška, který oba hráče doprovázel.


Basketbalisté nejprve zamířili na dětské oddělení a následně na oddělení dětské chirurgie. Kdo mohl, ten si s nimi popovídal a třeba i zahrál v herně. Komu to zdravotní stav nedovolil, za ním hráči přišli k lůžku. A každému předali volné vstupenky na ligové zápasy Pardubic v Mattoni NBL jako „předčasný“ vánoční dárek.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.8.

V září začíná komplexní deratizace kanalizační sítě

Pardubice se proti přemnožení hlodavců chrání průběžně.

Zdraví celý článek
19.5.

Setkání Makulárního klubu zpestřil živý videopřenos operací

Účastníci setkání Makulárního klubu mohli shlédnout dvě operace – sloupnutí epiretinální membrány a poté léčbu makulární díry. Prováděl je doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D. V konferenčním sále je komentářem doprovázela MUDr. Hana Adámková, zástupkyně primáře očního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
28.8.

Fakultní nemocnice v Hradci Králové oslavila 20. výročí transplantace kostní dřeně

Léčebné výsledky jsou ve všech parametrech plně srovnatelné s nejlepšími pracovišti západní Evropy sdružené v „European Blood and Marrow Transplantation Group". Dnes transplantační centrum zajišťuje péči pro pacienty především Královéhradeckého a Pardubického kraje a částečně okresu Havlíčkův Brod a Semily.

Zdraví celý článek
11.7.

Radní ocenil diplomovou práci zdravotní sestřičky

Studentky Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zakončily slavnostně studium promocí. Ta se uskutečnila 8. července v Aule Arnošta z Pardubic. Radost z diplomu měla i Monika Pokorná, která obdržela Cenu Pardubického kraje za vynikající úroveň diplomové práce. Pamětní list a finanční odměnu obdržela od radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra.

Zdraví celý článek
5.10.

Uchopte své zdraví, kondici i krásu do svých rukou!

Festival zdraví, krásy, pohybu je určen všem, kdo chtějí zlepšit svůj životní styl, tedy právě Vám. Již třetím rokem pro Vás připravujeme nespočet novinek z oblasti zdraví, krásy a pohybu.

Zdraví celý článek
19.2.

Opravárenské učiliště v Králíkách čekají investice do budov a přesun učeben

V minulých letech kraj do areálu školu investoval okolo dvaceti milionů korun. V letech 2014 až 2016 byly provedeny úpravy domova mládeže za necelé tři miliony korun.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting