Dětské pacienty navštívili pardubičtí basketbalisté

18.12.

Dětské pacienty navštívili pardubičtí basketbalisté


Předvánoční období se již tradičně stalo časem návštěvy basketbalistů BK JIP Pardubice u dětí v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Ani letos tomu není jinak. V průběhu dopoledne v úterý 17. prosince 2013 se za nimi přišli podívat dva hráči – kapitán týmu Zbyněk Pospíšil a Petr Bohačík.


„Každé setkání s dětmi je velice příjemné. Chodíme sem řadu let a velmi rádi. Už se z toho stal milý zvyk. A samozřejmě nás velmi těší, pokud dětem i jejich rodičům přineseme rozptýlení při pobytu v nemocnici,“ řekl mluvčí basketbalového klubu René Peška, který oba hráče doprovázel.


Basketbalisté nejprve zamířili na dětské oddělení a následně na oddělení dětské chirurgie. Kdo mohl, ten si s nimi popovídal a třeba i zahrál v herně. Komu to zdravotní stav nedovolil, za ním hráči přišli k lůžku. A každému předali volné vstupenky na ligové zápasy Pardubic v Mattoni NBL jako „předčasný“ vánoční dárek.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

9.2.

Pardubice se připojí ke Dni dětské onkologie.

Den dětské onkologie letos už podruhé v České republice upozorní na nutnost prevence a také včasnou návštěvu lékaře v případě, že se u dítěte objeví příznaky, které mohou signalizovat nádorové onemocnění. Cílem akce je rovněž postupně zbavovat veřejnost předsudků a pomoc začleňovat zpět do společnosti malé pacienty, kteří prošli onkologickou léčbou. Více na www.dendetskeonkologie.cz.

Zdraví celý článek
20.9.

Nemocnice Pardubického kraje může v brzké budoucnosti pořídit přístroj na PET/CT vyšetření

V krátké budoucnosti nastane další posun v péči o onkologicky nemocné v Nemocnici Pardubického kraje. Přístrojová komise Ministerstva zdravotnictví ČR tento týden schválila záměr pořídit přístroj na PET/CT vyšetření, který bude primárně určen pro pacienty s nádorovým onemocněním v rámci Komplexního onkologického centra Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
25.1.

Ženám v porodnici Pardubické nemocnice ke zvýšení pohodlí a k uvolnění v průběhu porodu nově slouží zařízení Multitrac na porodním sále.

„Ženy využívají toto zařízení zejména v první době porodní,“ uvedla staniční sestra porodních sálů Porodnicko-gynekologické kliniky Kateřina Pohorelcová.

Zdraví celý článek
3.7.

Pardubická nemocnice získá 120 milionů korun na investice do přístrojů

„Investicemi do přístrojové techniky se výrazně zmodernizuje vybavení našich nemocnic a zlepší péče o pacienty tak, jak to v posledních deseti letech nebylo možné,“ prohlásil Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví a člen Výboru Regionální rady.

Zdraví celý článek
27.4.

Otužilci se rozloučili s Moranou

Pardubičtí otužilci se ve středu loučili s Moranou, jakožto patronkou otužilců.

Zdraví celý článek
30.5.

V pátek se v Pardubické nemocnici koná tradiční Den otevřených dveří

Během dopoledne v pátek 31. května 2019 se Pardubická nemocnice otevře veřejnosti. Bude se konat tradiční Den otevřených dveří.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting