Devět budov nemocnice projde rekonstrukcí

6.10.

Devět budov nemocnice projde rekonstrukcí

Devět budov v Pardubické krajské nemocnici v následujících měsících projde rekonstrukcí.  Pardubický kraj totiž zahájil druhý a třetí projekt na úspory energie v této nemocnici za více jak 43 milionů korun. Do června příštího roku dostane nová okna i zateplenou fasádu většina starších pavilonů. Provoz jednotlivých oddělení nebude přerušen, pracovat se tu bude postupně.


„K ekonomice nemocnic patří nejenom zdravotnické náklady, ale také ty provozní. Proto jsme se rozhodli za využití Operačního programu Životní prostředí investovat do zateplení budov ve všech pěti nemocnicích,“ konstatuje 1. náměstek hejtmana Roman Línek a pokračuje: „V těchto projektech je účast Pardubického kraje na financování kolem padesáti procent, ale přinese nemocnicím novou kvalitu prostředí a nezanedbatelné úspory do budoucna.“


V současnosti již probíhají stavební práce na budově č. 14, kde sídlí radiodiagnostické oddělení. Poté bude následovat tzv. trojpavilon. Jedná se o budovy č. 5, 6 a 7, v nichž mají svá pracoviště oční oddělení, oddělení klinické hematologie, ušní, nosní, krční oddělení, psychiatrie a dětské oddělení. Následně se stavební práce přesunou na budovy č. 18 a 19 (neurologická klinika a kožní oddělení) a na závěr do pavilonu č. 9 (patologie, soudní lékařství a provozně-technický úsek).


Všechny budovy dostanou nové energeticky úsporné opláštění, novou fasádu a nová okna. Zatepleny budou i střechy, kde bude položena nová střešní krytina. Součástí zateplení pláště bude rovněž výměna vstupních dveří. Vesměs již budou automatické.


Stavební práce nepřeruší chod žádného oddělení, pacienti se ale musí připravit na menší přesuny. „Prosíme všechny pacienty a návštěvníky o shovívavost a respektování informačních cedulí. Stavební činnost si vyžádá určitá provozní omezení na jednotlivých odděleních. Veřejnost o nich budeme průběžně informovat,“ uvedl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Tento týden bylo předáno také staveniště pro projekt, který zahrnuje budovy laboratorních pracovišť – oddělení klinické biochemie a diagnostiky a oddělení klinické mikrobiologie. „Tam dojde kromě zateplení ještě ke statickému zabezpečení a podchycení základů budovy,“ uvedla Miloslava Chovančáková, vedoucí technicko-investičního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.


První projekt zateplil v Pardubické krajské nemocnici již v roce 2011 pavilon interního oddělení, geriatrického centra a rehabilitace a dále vstupní objekt s hlavní bránou, v němž mimo jiné sídlí lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

14.3.

Vysokomýtská nemocnice hospodařila loni se ziskem

Rok 2013 už podle ředitele Josefa Diessla nebude tak optimistický. „Na jedné straně významně vzrostly náklady vlivem změny sazby DPH, kdy značná část nakupovaného zdravotnického materiálu byla převedena do základní 21procentní sazby, a na druhé straně zdravotní pojišťovny beze zbytku uplatňují novou restriktivní a odbornou zdravotnickou veřejností velmi kritizovanou úhradovou vyhlášku ministerstva zdravotnictví.

Zdraví celý článek
18.1.

Přípravy na výstavbu centrálních příjmů pokračují. Termíny budou dodrženy

Máme za sebou již několik kol jednání o konkrétní podobě centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici, kdy jsme si vyjasnili, jakou podobu má stavba mít včetně vnitřního uspořádání jednotlivých pater.

Zdraví celý článek
5.8.

Kvalita vody ke koupání

Kvalita vody ke koupání je v letní rekreační sezoně 2014 sledována celkem na 173 lokalitách v ČR.

Zdraví celý článek
31.5.

Dolary za sbírku plyšáků zajistily nový přístroj pro dětské pacienty Pardubické nemocnice

Letošní aktivita zaměstnanců zaměřená na děti po stresových situacích si získala ocenění i v rámci celé naší společnosti a jako dík byla umožněna finanční podpora ve výši tisíc dolarů na jeden projekt vybraný zaměstnanci,“ uvedl ředitel závodu Václav Levinský

Zdraví celý článek
20.11.

K rozhlasovému mikrofonu usedli lékaři Pardubické krajské nemocnice

Dalším tématem bylo stárnutí a péče o starší generaci. O tom promluvil primář Geriatrického centra MUDr. Ivo Bureš, jenž nedávno obdržel Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie.

Zdraví celý článek
26.11.

Nábor dárců krvetvorných buněk

Zájemcům o vstup do registru bude odebrán malý vzorek krve, k čemuž může dojít přímo při odběru plné krve, a poskytnou kontaktní údaje pro databázi registru.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting