Do přístavby pavilonu radiodiagnostiky v Pardubické nemocnici byla včera nastěhována nová, moderní magnetická rezonance.

8.1.

Do přístavby pavilonu radiodiagnostiky v Pardubické nemocnici byla včera nastěhována nová, moderní magnetická rezonance.

Moderní magnetická rezonance Vantage Galan se silou magnetického pole 3 Tesla už je uvnitř přístavby radiodiagnostického pavilonu Pardubické nemocnice. Přístroj za přibližně 48 milionů korun by měl zkrátit čekací dobu na vyšetření MR přibližně o polovinu. Nejtěžší část zařízení, supravodivý magnet – onen známý prstenec, má váhu osm tun. Nákup byl realizován z projektu IROP.
Nemocnice Pardubického kraje bude mít v Pardubické nemocnici novou, výkonnější magnetickou rezonanci. Ta bude sloužit především pacientkám Centra vysoce specializované zdravotní péče v onkogynekologii, volnou kapacitu pak využijí všechny zbývající kliniky a odbornosti s možností vyšetření pacientů, a to včetně cévního zobrazení, neurologického zobrazení a zobrazení srdce. „Poté, co budou jednotlivé díly dokompletovány a dokončí se stavební úpravy přístavby, začne rezonance sloužit veřejnosti. Předpokládáme, že by to mělo být na začátku dubna letošního roku,“ říká ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.
Rameno jeřábu dnes instalovalo jednotlivé díly do rozestavěné budovy, nejtěžším prvkem byl samotný supravodivý, heliem chlazený magnet (prstenec MR), který váží 8 tun. „Rezonance jako taková je větší, těžší a hlavně výkonnější, síla jejího magnetického pole je 3 Tesla. Lze na ní ve stejné kvalitě vyšetřit až o 50 % pacientů více nebo stejný počet pacientů s vyšším detailem zobrazení.“ vysvětluje Leoš Ungermann, primář radiodiagnostického oddělení Pardubické nemocnice. Moderní přístroj se mimo jiné snaží snížit nepříjemné pocity, které může u pacienta stísněné prostředí uvnitř tunelu vyvolat. Vlastní tunel je jeden z nejširších a nejkratších na trhu, samozřejmostí je systém pro přímou komunikaci mezi pacientem a lékařem. Další deklarovanou výhodou dodávaného přístroje je jeho tichost.
Nákup přístroje byl realizován v rámci projektu IROP „Vysoce specializovaná péče v oblasti onkogynekologie“, investorem nákupu zařízení za přibližně 48 milionů korun je Nemocnice Pardubického kraje. Rozšíření budovy, tedy stavební část projektu přístavby pro magnetickou rezonanci financoval Pardubický kraj. „S moderním vybavením může růst nejen kvalita péče a tím užitek pro pacienty, jako v tomto konkrétním případě MR, a také příležitosti odborného růstu personálu,“ dodává krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.2.

Pneumokok v Pardubickém kraji 2012: osm případů nákazy

Průběh onemocnění se v první fázi podobá chřipce a projevuje se zvýšenou teplotou, třesavkou, bolestí hlavy a zvracením. V další fázi ovšem bakterie postihuje jednotlivé orgány a může způsobit nejen závažné záněty středouší, ale i zápal plic nebo pneumokokovou meningitidu.

Zdraví celý článek
11.1.

Pacienti dětské chirurgie Pardubické nemocnice se už léčí v novém prostředí ve zrekonstruovaných prostorech v budově "staré" chirurgie.

„Přesun dětské chirurgie už byl naprostou nutností. Budova, v níž toto oddělení sídlilo, je nejstarším objektem v areálu nemocnice. Byla postavena v prvních letech minulého století a v současnosti již byla za zenitem své životnosti. Nyní v ní už není žádné zdravotnické pracoviště a připravuje se projektová dokumentace na její demolici,“ uvedl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdraví celý článek
26.11.

Nábor dárců krvetvorných buněk

Zájemcům o vstup do registru bude odebrán malý vzorek krve, k čemuž může dojít přímo při odběru plné krve, a poskytnou kontaktní údaje pro databázi registru.

Zdraví celý článek
10.11.

Listopad v OC Futurum Hradec Králové bude ve znamení prevence a péče o zdraví

Antibiotický týden je celosvětová iniciativa bojující za správné užívání antibiotik a je každoročně vyhlašován Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Zdraví celý článek
4.10.

Screening předškoláků potvrdil potřebu včasné prevence

Tato alarmující čísla jasně ukazují, že zraková vyšetření předškolních dětí jsou nezbytná.

Zdraví celý článek
1.1.

Prvním miminkem, které v úvodní den nového roku 2017 přišlo na svět v porodnici Pardubické nemocnice, byl chlapec Patrik.

Po dvou letech tak má novoroční primát v pardubické porodnici zase chlapec. Vloni i předloni se jako první narodily holčičky – v roce 2015 to byla Elen a před rokem Laura.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting