Do přístavby pavilonu radiodiagnostiky v Pardubické nemocnici byla včera nastěhována nová, moderní magnetická rezonance.

8.1.

Do přístavby pavilonu radiodiagnostiky v Pardubické nemocnici byla včera nastěhována nová, moderní magnetická rezonance.

Moderní magnetická rezonance Vantage Galan se silou magnetického pole 3 Tesla už je uvnitř přístavby radiodiagnostického pavilonu Pardubické nemocnice. Přístroj za přibližně 48 milionů korun by měl zkrátit čekací dobu na vyšetření MR přibližně o polovinu. Nejtěžší část zařízení, supravodivý magnet – onen známý prstenec, má váhu osm tun. Nákup byl realizován z projektu IROP.
Nemocnice Pardubického kraje bude mít v Pardubické nemocnici novou, výkonnější magnetickou rezonanci. Ta bude sloužit především pacientkám Centra vysoce specializované zdravotní péče v onkogynekologii, volnou kapacitu pak využijí všechny zbývající kliniky a odbornosti s možností vyšetření pacientů, a to včetně cévního zobrazení, neurologického zobrazení a zobrazení srdce. „Poté, co budou jednotlivé díly dokompletovány a dokončí se stavební úpravy přístavby, začne rezonance sloužit veřejnosti. Předpokládáme, že by to mělo být na začátku dubna letošního roku,“ říká ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.
Rameno jeřábu dnes instalovalo jednotlivé díly do rozestavěné budovy, nejtěžším prvkem byl samotný supravodivý, heliem chlazený magnet (prstenec MR), který váží 8 tun. „Rezonance jako taková je větší, těžší a hlavně výkonnější, síla jejího magnetického pole je 3 Tesla. Lze na ní ve stejné kvalitě vyšetřit až o 50 % pacientů více nebo stejný počet pacientů s vyšším detailem zobrazení.“ vysvětluje Leoš Ungermann, primář radiodiagnostického oddělení Pardubické nemocnice. Moderní přístroj se mimo jiné snaží snížit nepříjemné pocity, které může u pacienta stísněné prostředí uvnitř tunelu vyvolat. Vlastní tunel je jeden z nejširších a nejkratších na trhu, samozřejmostí je systém pro přímou komunikaci mezi pacientem a lékařem. Další deklarovanou výhodou dodávaného přístroje je jeho tichost.
Nákup přístroje byl realizován v rámci projektu IROP „Vysoce specializovaná péče v oblasti onkogynekologie“, investorem nákupu zařízení za přibližně 48 milionů korun je Nemocnice Pardubického kraje. Rozšíření budovy, tedy stavební část projektu přístavby pro magnetickou rezonanci financoval Pardubický kraj. „S moderním vybavením může růst nejen kvalita péče a tím užitek pro pacienty, jako v tomto konkrétním případě MR, a také příležitosti odborného růstu personálu,“ dodává krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

4.1.

Češi už mají dost diet!

S novým rokem jako by se roztrhl pytel se zázračnými dietami, koktejly a hubnoucími tabletkami. Stále více lidí si ale začíná uvědomovat, že svou váhu a své zdraví mají ve svých rukách, že je za ně nevyřeší žádný koktejl či jídlo v prášku.

Zdraví celý článek
24.1.

Nejvíce za posledních více než třicet let. Chrudimská nemocnice zaznamenala rekord v počtu porodů

V roce 2019 přišlo na svět v Chrudimské nemocnici při 1191 porodech celkem 1194 dětí.

Zdraví celý článek
30.4.

Ultrazvuk do Třebové, rezonanci do Ústí

Pořízení tohoto vyšetřovacího přístroje si vyžádá náklady v částce zhruba 1,6 milionu korun.

Zdraví celý článek
9.10.

Zveme vás do Chrudimské nemocnice na Den zdraví a Běh naděje

V areálu Chrudimské nemocnice se v rámci bohatého doprovodného programu mohou návštěvníci těšit na STK pro chlapy, neziskovou organizaci českého olympionika Petra Koukala, kontrolu kožních znamének, anonymní testy na HIV a mnoho dalšího. Záštitu nad akcí převzal radní Pardubického kraje Ladislav Valtr a starosta města Chrudimi Petr Řezníček.

Zdraví celý článek
1.12.

Lékaři Vaskulárního centra prezentovali výsledky léčby diabetické nohy

Pardubičtí cévní chirurgové byli vyzváni, aby na tomto mezioborovém sympoziu reprezentovali právě obor cévní chirurgie

Zdraví celý článek
18.6.

Trochu se chlubíme českými prasaty

Ze zprávy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) o výskytu salmonel vyplývá, že ČR je na tom poměrně dobře.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting