Docent Šiller obdržel významné ocenění od Slovenské lékařské společnosti

8.12.

Docent Šiller obdržel významné ocenění od Slovenské lékařské společnosti

Slovenská lékařská společnost udělila významné ocenění přednostovi chirurgické kliniky Pardubické nemocnice, docentu Jiřímu Šillerovi.
Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.
„Ocenění je důkazem, že docent Šiller je uznávaným odborníkem nejen v Česku, ale i za hranicemi. V pozici přednosty chirurgické kliniky úspěšně navázal na svého předchůdce, docenta Havlíčka. Pracoviště si pod jeho vedením drží vysokou kvalitu poskytované péče v širokém spektru chirurgických výkonů. Navíc díky svým bohatým zkušenostem a erudici pomáhá růstu mladých lékařů. Panu docentu Šillerovi z celého srdce gratuluji k významné poctě,“ pronesl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
„Udělená medaile svědčí o tom, že slovenští chirurgové velmi respektují a uznávají docenta Šillera. Nejen kvůli jeho kvalifikaci a zásluhám o rozvoj hrudní chirurgie, ale také za rozvoj spolupráce mezi českými a slovenskými chirurgy,“ dodal docent Karel Havlíček, emeritní přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice a člen Čestné rady České chirurgické společnosti.
Současné ocenění není první poctou, kterou docent Šiller obdržel od svých slovenských kolegů. Je čestným členem Slovenské chirurgické společnosti a nositelem Medaile prof. Stanislava Kostlivého, prof. Konštantína Čárského a prof. Stanislava Čárského, což je nejvyšší ocenění udělované chirurgům na Slovensku. „Stříbrnou medaili mu udělala Slovenská lékařská společnost. Je to tedy ještě vyšší ocenění. Jistě je hodno velkého uznání,“ pronesl docent Havlíček.
Zdroj: nepk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.10.

Orlickoústecko je regionem s nejvyšším podílem dárců v České republice.

MUDr. Jitka Černohorská z transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové, kde se provádějí odběry a rozbory krve dárců a odkud posléze putují do Českého registru dárců kostní dřeně. Podle MUDr. Pavla Jindry z Fakultní nemocnice v Plzni, kde se transplantace provádějí, je nezbytné, aby existovalo alespoň deset tisíc dárců kostní dřeně na milion obyvatel.

Zdraví celý článek
14.12.

Orlickoústecká nemocnice se dočkala obnovy operačních sálů

Orlickoústecká nemocnice po rekonstrukci disponuje šesti centrálními operačními sály, které zajišťují operativu především pro obory: chirurgie a traumatologie, gynekologie-porodnictví, urologie a ORL. Ročně se zde uskuteční přibližně 5 300 operací. Z toho 1200 laparoskopických a 1000 traumatologických.

Zdraví celý článek
10.9.

Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

Radní Petr Šilar má už delší dobu jasno: „Spalovna nebezpečných odpadů je v našem regionu potřeba.“

Zdraví celý článek
16.7.

Není nutné se bát exotických ptáků

Považujeme za vhodné upozornit na to, že vypouštět do volné přírody exotické ptactvo není vhodné.

Zdraví celý článek
9.11.

Čisté tlapky. Školáci poznávali, že není jednoduché si správně umýt ruce

Nezůstalo však jen u teorie. Školáci si vyzkoušeli i praxi. Reálně si vyzkoušeli situace, kdy neumytýma rukama sahají na předměty kolem sebe.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting