Dolary za sbírku plyšáků zajistily nový přístroj pro dětské pacienty Pardubické nemocnice

31.5.

Dolary za sbírku plyšáků zajistily nový přístroj pro dětské pacienty Pardubické nemocnice

Pacientům na dětském oddělení slouží nový lineární dávkovač pořízený za dar od zaměstnanců Glenmark Pharmaceuticals.
Dětské oddělení Pardubické nemocnice. To je místo, které se rozhodli podpořit zaměstnanci výrobního závodu společnosti Glenmark Pharmaceuticals z Vysokého Mýta. Díky jejich finančnímu daru už malým i větším pacientům slouží nový lineární dávkovač pro podávání léčiv.
„Naši zaměstnanci se v rámci dobrovolných aktivit sociální odpovědnosti se každoročně snaží o pomoc osobám v těžkých životních situacích a organizacím zajišťujících jejich podporu. Letošní aktivita zaměstnanců zaměřená na děti po stresových situacích si získala ocenění i v rámci celé naší společnosti a jako dík byla umožněna finanční podpora ve výši tisíc dolarů na jeden projekt vybraný zaměstnanci,“ uvedl ředitel závodu Václav Levinský.
Zaměstnanci výrobního závodu Glenmark Pharmaceuticals ve Vysokém Mýtě měli na výběr osm možností. Jejich výběr padl na dětské oddělení Pardubické nemocnice. „Naši zaměstnanci se společně rozhodli, že tuto finanční částku věnují na pořízení nějakého přístroje, který bude k užitku tomuto oddělení a bude pomáhat při léčbě dětí,“ uvedl ředitel Levinský. „Jsme moc rádi, že volba zaměstnanců Glenmark Pharmaceuticals padla na naše pracoviště. Vážíme si jejich rozhodnutí,“ řekl primář dětského oddělení Marian Šenkeřík.
Zástupce dárců společně s vrchní sestrou Světlanou Pohlovou provedl po dětském oddělení, ukázal jim lůžkovou část i jednotku intenzivní péče a představil jim rovněž činnost jeho pracoviště. A pochopitelně jim předvedl i lineární dávkovač, který byl zakoupen za jejich finanční dar. „Obdržené finance nám přišly vhod, protože jsme v tuto chvíli potřebovali obnovit právě lineární dávkovače a infuzní pumpy. Darovaná částka odpovídala ceně jednoho přístroje, proto jsme se ji rozhodli investovat tímto způsobem. Můžeme tak nahradit starší dávkovač, který nám sloužil více než dvacet let. I když se jedná o drobný přístroj, tak má svou velkou důležitost a zkvalitní péči o dětské pacienty,“ řekl primář Šenkeřík.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

26.3.

Podporu pro ekologičtější vytápění mohou získat i domácnosti

Ministr životního prostředí Martin Bursík na konci minulého týdne podepsal finální znění směrnic.

Zdraví celý článek
13.12.

Slavnostní primářský sbor

„Emeritnímu primáři Kabrhelovi i vrchní sestře Brychnáčové bych chtěl velice poděkovat za jejich dlouholetou práci v naší nemocnici. Velmi si jejich činnosti vážím,“ pronesl ředitel Gottvald.

Zdraví celý článek
18.6.

Chirurgická klinika zavedla novinku při operacích nádorů

O své zkušenosti a poznatky se pardubičtí chirurgové podělili se svými kolegy z jiných nemocnic z celé České republiky na specializovaném odborném semináři, který byl věnován problematice specifických zákroků v kolorektální chirurgii.

Zdraví celý článek
8.2.

Chřipková epidemie vypukla 26. ledna 2007

Nadprůměrné denní teploty jsou dobrým živným médiem pro množení chřipkových virů.

Zdraví celý článek
11.6.

Stanovisko NPK k odvysílanému pořadu Infiltrace – Obchod se svědomím

Pardubická nemocnice nesouhlasí s bulvarizující interpretací událostí z května roku 2017, kterou v rámci pořadu Infiltrace – Obchod se svědomím odvysílala 3. června Česká televize.

Zdraví celý článek
24.11.

Nemocnice nabídne funkční vyšetření plic u příležitosti Světového dne CHOPN

Ve čtvrtek 24. listopadu mezi 11.30 až 15.00 hod. je možné absolvovat funkční vyšetření plic na plicním oddělení Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting