Elektronické objednání pacientů v pardubické nemocnici

2.5.

Elektronické objednání pacientů v pardubické nemocnici

Pardubická krajská nemocnice, a.s. připravila významnou novinku pro své pacienty a klienty. 1. května 2013 spustila pilotní projekt internetového on-line objednání do vybraných ambulancí přes rezervační systém Webdiář PKN.
„Elektronické objednání na vyšetření přes internet je jednoduché, rychlé a efektivní. Věříme, že nemocní, rodiče dětí i lékaři budou tuto novinku využívat a že se osvědčí. Naším dlouhodobým cílem je celoplošné nasazení této možnosti objednání v naší nemocnici,“ uvedl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s.


V první fázi je možné se objednat na ambulantní vyšetření na oddělení dětské chirurgie a do specializovaných poraden ušního, nosního, krčního oddělení Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku. Jde o poradnu přednosty ORL kliniky, primáře ušního, nosního, krčního oddělení, dále poradnu rinologickou, kožních nádorů a chrápání, foniatrickou poradnu (řešení hlasových poruch) a poradna pro přidělování sluchadel (řešení poruch sluchu pomůckou tzv. „sluchadlem“).


K objednávání do uvedených ambulancí a poraden už nebude nutná osobní návštěva nebo telefonát. Postačí v duchu moderních trendů usednout k počítači a vyplnit stručný formulář na internetu.


„Zavedení on-line objednávání vnímáme především jako službu nemocnému. Objednání přes internet mu ušetří čas. Zároveň tento způsob usnadní práci zdravotnickému personálu. Do ambulancí a poraden, v nichž je spuštěn tento projekt, je však samozřejmě nadále možné se objednat telefonicky či osobně,“ uvedl Roman Michálek, náměstek léčebně preventivní péče Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Cílem této novinky je zkrácení čekací doby pacientů. Je však nutné zároveň zdůraznit, že i přes objednání na konkrétní hodinu se může stát, že se vyšetření opozdí. I nadále má vždy přednost nemocný v rámci poskytování neodkladné péče, neboť naše nemocnice je spádovou akutní nemocnicí pro Pardubický kraj.“


Do rezervačního systému Webdiář PKN k on-line objednání je možné vstoupit z webových stránek Pardubické krajské nemocnice, a.s. (www.nemocnice-pardubice.cz) – buď přímo z titulní strany, nebo z podstránky příslušného oddělení.


Objednávat se může přímo nemocný, resp. rodič vyplní za dítěte, nebo pacienta může objednat lékař. Po vyplnění objednávky obdrží pacient (rodič nemocného dítěte či lékař) potvrzení termínu prostřednictvím textové zprávy na mobil, popř. i potvrzovací email. „Systém ještě automaticky den před vyšetřením odesílá sms zprávu s upozorněním na blížící se termín. Textovou zprávou a případně i emailem může být nemocný upozorněn na případnou změnu termínu vyšetření,“ uvedl náměstek Michálek.


S objednávkovým systémem lze pracovat jako registrovaný či neregistrovaný uživatel. Registrace přináší několik výhod. Pacient má přehled o svých objednávkách, má možnost je zrušit nebo změnit. „Pro registrovaného uživatele je objednávání i rychlejší. Odpadá mu nutnost opakovaně zadávat potřebná osobní data, takže celý proces objednání je výrazně jednodušší,“ uvedl náměstek Michálek.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

9.5.

Tvrdý pán přes řidítka způsobil velmi těžké zranění

I když v tomto případě zranění zavinila technická komplikace, je nutné vždy jezdit s ohledem na své zdraví a bezpečí.

Zdraví celý článek
1.9.

Opět vzrostly šance na kompletní onkologické centrum

Pardubická krajská nemocnice s Multiscanem proto připraví do konce srpna společnou žádost, kde bude doložena a garantována vzájemná spolupráce.

Zdraví celý článek
30.12.

Rychnovská nemocnice má nový pavilon chirurgie

Stavbu za zhruba 20 milionů korun ze svého rozpočtu financoval Královéhradecký kraj. Stavební práce zde trvaly zhruba jeden rok.

Zdraví celý článek
4.10.

Vyjádření vedení Nemocnice Pardubického kraje, a. s. k nepravdivým informacím uvedeným 1. místopředsedou hnutí ANO Faltýnkem.

Na základě výše uvedeného bude společnost požadovat po prvním místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi veřejnou omluvu za bezprecedentní zásah do dobrého jména společnosti.

Zdraví celý článek
28.8.

Léčebna dlouhodobě nemocných v Rybitví bude bezpečnější

Ještě letos vše prověří Hasičský záchranný sbor a dojde ke kolaudaci této části projektu,“ řekl 1. náměstek hejtmana pro majetek a investice Roman Línek.

Zdraví celý článek
21.3.

Již pátým rokem děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí pestrobarevné záložky do knih, jimiž pak potěší pacienty Geriatrického centra.

Děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí záložky, jimiž pak potěší jiné nemocné, již pátým rokem. Jejich tvorba je součástí březnového školního programu, který je každoročně zaměřen na knihy a literaturu v rámci Měsíce čtenářů.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting