Generali a fanoušci HC Dynamo Pardubice pomáhají mamince dvou malých hokejistů

5.3.

Generali a fanoušci HC Dynamo Pardubice pomáhají mamince dvou malých hokejistů

Pojišťovna Generali věnovala 254 480 Kč na podporu Petry a jejích dvou malých hokejistů, jimž rakovina sebrala manžela a tátu
Výše finanční pomoci se odvíjela od návštěvnosti posledního utkání HC Dynamo Pardubice v základní části hokejové extraligy 
Generali za každého návštěvníka zápasu HC Dynamo Pardubice Petře věnuje 25 korun
Petru a její dva syny navždy opustil manžel a táta, který zemřel na rakovinu. Oba malí kluci milují hokej, starší už hraje za Dynamo, mladší je zatím v kurzu bruslení. Petra se oba syny snaží vést k lednímu hokeji, který celá rodina vždy milovala. Obránce Petr Čáslava byl velkým kamarádem zesnulého otce a Petra pomáhala s výchovou Michaela Špačka, který hraje za tým Red Deer Rebels v kanadské WHL. Nicméně kvůli vysokým nákladům hrozí, že chlapci budou muset přejít na jiný sport. 
A právě Petře a dalším třinácti lidem s podobně nelehkým osudem, které vybraly jednotlivé týmy extraligy, se rozhodla pomoci pojišťovna Generali, hlavní partner nejvyšší hokejové soutěže. Její pomoc spočívá ve finančním daru 25 korun za každého fanouška, který navštívil závěrečné utkání základní části extraligy. Darované peníze pak poputují přímo ke konkrétní osobě. V případě týmu HC Dynamo Pardubice finanční podpora Petry díky návštěvě 10 194 diváků dosáhla částky 254 480 korun. „Částka spojená s tímto utkáním proto poslouží k úhradě nákladů spojených s hokejem pro oba chlapce. Hradit se z ní budou například členské příspěvky, nákup výzbroje a náklady spojené s účastí na turnajích,“ říká Honza Marek, mluvčí pojišťovny Generali.
Díky tomu, že fanoušci hokeje na všechna utkání posledního kola hokejové extraligy dorazili v celkovém počtu 74 552, věnuje Generali čtrnácti konkrétním lidem se zdravotními problémy dohromady 1 894 450 Kč. „Částku vybranou při utkání v Mladé Boleslavi s Třincem jsme se kvůli cílenému bojkotu zápasu ze strany fanoušků BK Mladá Boleslav rozhodli zdvojnásobit,“ upřesnil Jan Marek. Jednotlivé příběhy podporovaných lidí najdete na webu stránkách www.generalihokej.cz.
Generali zapojuje fanoušky do Virtuální ligy 
Pojišťovna Generali je od sezony  2016/2017 hlavním partnerem hokejové extraligy. Fanoušky do hokejového dění vtahuje i prostřednictvím hry Generali PUK, ve které každý může poměřit své síly se všemi fanoušky napříč extraligou. Jejím cílem je dosáhnout co nejdelší série úspěšných hodů pukem do středového kruhu hokejového hřiště. V letošní sezoně je navíc možné hrát virtuální ligu, která kopíruje reálná utkání nejvyšší hokejové soutěže. Ve hře se také objevuje několik nových prvků jako sběr mincí, úkoly a obchod pro nákup vylepšení. Hra je k dispozici pro chytré telefony a tablety s operačním systém Android a iOS. 

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

11.2.

Na transfuzních stanicích v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici se budou konat Valentýnské odběry krve

Valentýnské odběry se letos budou konat na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice ve čtvrtek 14. února od 7 do 11 hodin. Na hematologicko-transfuzním oddělení Orlickoústecké nemocnice pak v pátek 15. února od 7 do 10 hodin.

Zdraví celý článek
21.11.

Budování centrálního urgentního příjmu pokračuje podle plánu. Kraj vybral stavitele pavilonu

Jedna z největších krajských investic v oblasti zdravotnictví. To je stavba centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici.

Zdraví celý článek
21.9.

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček při své pracovní cestě po regionu navštívil rovněž Pardubickou nemocnici.

Významný ústavní činitel se v úvodu návštěvy setkal s vedením společnosti i Pardubické nemocnice. Zajímal se o fungování Nemocnice Pardubického kraje po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče do jedné společnosti. „Se zájmem si vyslechl, že se hospodaření společnosti od zahájení procesu fúze pohybuje v kladných číslech. Jednotlivé nemocnice si přestaly konkurovat a spolupracují, což spolu se změnou úhradové vyhlášky přispělo ke zlepšení ekonomiky, která se řadu let pohybovala ve ztrátě,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
26.10.

Krajský seminář upozornil na infekce způsobené bakterií Clostridium difficile

Téma infekcí způsobených bakterií Clostridium difficile je stále velice aktuální pro každé zdravotnické zařízení. U pacientů léčených antibiotiky může tato bakterie způsobovat akutní průjem a těžký střevní zánět. Infekce mohou zapříčinit dlouhodobý pobyt a léčbu v nemocnici, v případě nepříznivého vývoje onemocnění mohou být dokonce smrtelné. Proto je nutné této problematice věnovat zvýšenou pozornost.

Zdraví celý článek
5.12.

Lékárna nabídne měření tepové frekvence

Poznejte svou obvyklou klidovou srdeční frekvenci a naučte se jednoduše si změřit tep bez přístroje v pohodlí domova. Instruktáž i řadu dalších důležitých informací nabídnou ve dnech 2. až 5. prosince lékárnice Pardubické nemocnice v rámci akce zaměřené na prevenci fibrilace síní.

Zdraví celý článek
8.12.

Docent Šiller obdržel významné ocenění od Slovenské lékařské společnosti

Významné zahraniční ocenění obdržel přednosta chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Jiří Šiller. Získal Stříbrnou medaili za zásluhy o Slovenskou lékařskou společnost. Byla mu předána při zasedání Čestné rady České chirurgické společnosti.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting