Generálním ředitelem spojených nemocnic bude Tomáš Gottvald

12.9.

Generálním ředitelem spojených nemocnic bude Tomáš Gottvald


Rada Pardubického kraje schválila návrh výběrové komise na generálního ředitele akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Ta od začátku roku 2015 spojí dosavadních pět nemocnic akutní péče v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a ve Svitavách. V jejich čele stane dosavadní ředitel Pardubické krajské nemocnice Tomáš Gottvald.


Na nově vznikající místo vypsal Pardubický kraj výběrové řízení, do kterého se přihlásili tři kandidáti - MUDr. Tomáš Jedlička, MHA, dále ing. Miroslav Procházka, Ph.D. a MUDr. Tomáš Gottvald. Uchazeče posuzovala devítičlenná výběrová komise, jejímž předsedou byl 1. náměstek hejtmana  zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek. Každý z uchazečů zaslal svou představu o řízení nemocnic a jejich rozvoji a poté svou vizi prezentoval komisi osobně.


„Na Tomášovi Gottvaldovi jsme se shodli jednomyslně,“ uvedl Roman Línek. „Vzhledem k tomu, že v komisi byli kromě mne a hejtmana Martina Netolického také zcela nezávislí odborníci jako například exministr zdravotnictví Leoš Heger, nynější náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp, renomovaný lékař a další odborníci, dává to doktoru Gottvaldovi velmi silný mandát,“dodal Línek.


Novou akciovou společnost bude řídit tříčlenné představenstvo, kde předseda bude zároveň generálním ředitelem a dva členové představenstva jeho náměstky pro zdravotní péči a pro řízení a provoz nemocnic. „Nové vedení musí být velmi efektivní, čeká ho náročné období transformace. Je to však podle našeho názoru jediná možná cesta, jak nemocnice udržet ve vlastnictví kraje a zajistit jim i další rozvoj,“ konstatoval  hejtman Martin Netolický.


Tomáš Gottvald byl jmenován do funkce generálního ředitele a člena představenstva nástupnické společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a. s. s platností od 31. prosince 2014. „Je to jedna z největších výzev, které mě v životě zatím potkaly, ale dosavadní průběh fúze i aktuální výsledky hospodaření nemocnice mi dávají sebedůvěru, že náročný úkol zvládnu,“ řekl nový generální ředitel.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

8.11.

Univerzita Pardubice pomáhá dobré věci. Hledá dárce krve i kostní dřeně

Improvizované odběrné místo se stoly a židlemi pro přicházející zájemce bude připraveno ve vestibulu dopravní fakulty. Zde zájemci obdrží také teplý nápoj a budou mít dostatek času zjistit si vše potřebné. K zápisu do registru stačí odběr přibližně 2 ml krve, který pomůže někomu změnit život.

Zdraví celý článek
2.6.

Den nemocnice: oscarový film a testy na HIV za speciální cenu

Nárůst počtu nemocných se týká i Pardubického kraje. V současnosti je v tomto regionu registrováno 33 HIV pozitivních. „Jenže devět z nich bylo nově diagnostikováno v loňském roce. Nárůstu se tedy můžeme právem obávat i v našem kraji,“ uvedl primář Knížek.

Zdraví celý článek
19.8.

Nemocnice nabídne neslyšícím online tlumočení do znakového jazyka

Pardubická krajská nemocnice, a.s. se tak zapojuje do projektu „Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící“ společnosti APPN, která do tuzemských nemocnic darovala 100 tabletů. Byly zakoupeny z výtěžku Adventního koncertu České televize.

Zdraví celý článek
25.3.

Pacientům Dvora Králové nové „cétéčko“.

Díky novému přístroji za 12 milionů korun se ve spádové oblasti nemocnice výrazně zlepší zdravotní péče.

Zdraví celý článek
10.5.

Chrudimská soutěže Hlídek mladých zdravotníků zná své vítěze

Mladí zdravotníci si museli poradit například s poleptáním od kyseliny, popáleninami, krvácením či zástavou dýchání.

Zdraví celý článek
18.3.

Kraslice razítko mít nemusejí

Velikonoční kraslice – pokud jde o pomalované výdutky – samozřejmě veterinárně kontrolované nejsou.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting