Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

19.12.

Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

Vysokomýtská nemocnice obnovuje činnost geriatrické ambulance. Povede ji Prim. MUDr. Bohumil Vaško bude a klienti ji najdou na adrese Hradecká 167. Ordinační doba bude vždy ve čtvrtek od 12 hodin. Poprvé své pacienty přivítá 3. ledna 2013. „Pacienti mohou ambulanci navštívit i bez doporučení svého praktického lékaře,“ říká hlavní sestra nemocnice Lucie Jánská.
      Geriatrie (neboli klinická gerontologie) je obor zdravotních služeb zabývající se problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikováním a léčením u starých lidí. Vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především o poznatky z neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. „Zvláštní pozornost je věnována stařecké multimorbiditě. Jedná se o přítomnost více chorob u téhož jedince, často ve vyšším věku, což vede např. k rozladám a depresím,“ vysvětluje Lucie Jánská. Zaměřujeme se též na disabilitu - tělesný nebo duševní stav klienta, který má objektivní vliv na jeho postižení a dalším geriatrickým syndromům. Patří mezi ně snížená pohyblivost či nepohyblivost, anorexie, neschopnost udržet moč, demence a nedostatečná výživa. V tom všem umíme pomoci,“ uzavírá Lucie Jánská.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

17.9.

Aktuální statistiky výskytu nebezpečných pneumokokových infekcí v Pardubickém kraji

Jaká úskalí pneumokok skrývá? Bakterie pneumokoka způsobuje nejčastěji záněty středouší, pneumokokové záněty mozkových blan (meningitidy) a také těžké zápaly plic, které mohou v nejkrajnějších způsobech skončit i smrtí.

Zdraví celý článek
2.5.

Den zdraví v Pardubicích pod taktovkou budoucích zdravotníků

Zdravotničtí odborníci si pro děti připravili informace o životosprávě, prevenci obezity a s ní související správné výživě. Vysvětlili dětem, jak ochránit své srdce, jak se bránit žloutence, poukázali na důležitost preventivních prohlídek. Při povídání o prevenci zubního kazu nazkoušeli s žáky správnou péči o chrup a také si procvičili ohleduplné chování v přírodě se zásadami první pomoci.

Zdraví celý článek
25.3.

Pacientům Dvora Králové nové „cétéčko“.

Díky novému přístroji za 12 milionů korun se ve spádové oblasti nemocnice výrazně zlepší zdravotní péče.

Zdraví celý článek
22.6.

Virus ptačí chřipky H5N1 v Tisové potvrzen

Veterinární správa proto vyhlásila ochranné tříkilometrové pásmo a desetikilometrové pásmo zvýšeného dozoru.

Zdraví celý článek
4.1.

Češi už mají dost diet!

S novým rokem jako by se roztrhl pytel se zázračnými dietami, koktejly a hubnoucími tabletkami. Stále více lidí si ale začíná uvědomovat, že svou váhu a své zdraví mají ve svých rukách, že je za ně nevyřeší žádný koktejl či jídlo v prášku.

Zdraví celý článek
7.10.

Festival zdraví, krásy a pohybu opět v Pardubicích

Návštěvníci festivalu budou mít příležitost, aby se poradili s odborníky v oblasti líčení, oblékání nebo výživy, vyzkoušeli si nové možnosti sportovních aktivit, nebo si nechali změřit například zrak, krevní tlak nebo zkontrolovat stav svých chodidel zkušeným podologem.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting