Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

19.12.

Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

Vysokomýtská nemocnice obnovuje činnost geriatrické ambulance. Povede ji Prim. MUDr. Bohumil Vaško bude a klienti ji najdou na adrese Hradecká 167. Ordinační doba bude vždy ve čtvrtek od 12 hodin. Poprvé své pacienty přivítá 3. ledna 2013. „Pacienti mohou ambulanci navštívit i bez doporučení svého praktického lékaře,“ říká hlavní sestra nemocnice Lucie Jánská.
      Geriatrie (neboli klinická gerontologie) je obor zdravotních služeb zabývající se problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikováním a léčením u starých lidí. Vychází z vnitřního lékařství, které obohacuje především o poznatky z neurologie, psychiatrie, fyzioterapie, ergoterapie a ošetřovatelství. „Zvláštní pozornost je věnována stařecké multimorbiditě. Jedná se o přítomnost více chorob u téhož jedince, často ve vyšším věku, což vede např. k rozladám a depresím,“ vysvětluje Lucie Jánská. Zaměřujeme se též na disabilitu - tělesný nebo duševní stav klienta, který má objektivní vliv na jeho postižení a dalším geriatrickým syndromům. Patří mezi ně snížená pohyblivost či nepohyblivost, anorexie, neschopnost udržet moč, demence a nedostatečná výživa. V tom všem umíme pomoci,“ uzavírá Lucie Jánská.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

16.6.

Den nemocnice se setkal s velkým zájmem veřejnosti zejména o prevenci a ARO

Odpoledním programem však tentokrát vůbec poprvé Den nemocnice ještě nekončil. Zakončila ho večerní projekce pod širým nebem přímo v areálu nemocnice. Promítal se americký film Klub poslední naděje, jenž byl oceněn třemi Oscary a dvěma Zlatými glóby. Úspěšně navázal na loňské premiérové promítání Přeletu nad kukaččím hnízdem. V hledišti se opět sešlo několik stovek diváků.

Zdraví celý článek
26.6.

Pardubický kraj dotací podpoří začínající praktiky a dětské lékaře

O dotaci mohou žádat od 30. července do 30. září poskytovatelé zdravotních služeb se sídlem v Pardubickém kraji, kteří se nově zapojili do programu Ministerstva zdravotnictví a budou poskytovat tzv. rezidenční místo, tedy se stanou školitelem absolventa lékařské fakulty.

Zdraví celý článek
20.2.

Právní poradnu již navštívily stovky občanů

Obyvatelé Pardubického kraje tuto službu využívají celkem pravidelně, v průměru poradnu navštíví více jak 10 lidí každý úřední den. „Odezva veřejnosti na bezplatnou právní pomoc je velmi pozitivní. Průměrná návštěvnost se pohybuje kolem deseti lidí, zaznamenali jsme však i dvacet návštěvníků za týden,“ informuje Vítězslav Paděra, advokát pověřený Českou advokátní komorou koordinací projektu pro region Pardubice.

Zdraví celý článek
6.12.

Pardubičtí chirurgové prezentovali svou práci v Japonsku

Kongres se konal ve druhé polovině listopadu v Congress Center v Nagoji. Jeho součástí bylo rovněž Japonsko – České symposium. Následně se oba pardubičtí chirurgové přesunuli ze třetího největšího japonského města do metropole. V Tokiu se zúčastnili 21. Česko – Japonského chirurgického symposia.

Zdraví celý článek
24.9.

Příjem rodiček v Pardubické nemocnici bude od 30. 9. od 24.00 hodin do 1. 10. do 15.00 hodin zastaven z důvodu rekonstrukce porodních sálů.

Na porodnicko-gynekologické klinice Pardubice bude od 1. října do 1. prosince 2018 probíhat rekonstrukce porodních sálů. Bude zahrnovat vybudování nového sociálního zařízení a instalaci porodní vany.

Zdraví celý článek
22.8.

Radioporadna s MUDr. Fialovou o alkoholismu

Ze statistik vyplývá, že tyto problémy má zhruba 25 % mužů a 10 % žen v České republice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting