„Hokejový“ nábor dárců krve na transfuzní oddělení přilákal 27 nováčků

27.11.

„Hokejový“ nábor dárců krve na transfuzní oddělení přilákal 27 nováčků

S velkým zájmem prvodárců se setkal nábor nových dárců krve podpořený hokejovým klubem HC Dynamo Pardubice.
Již počtvrté se na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice uskutečnil nábor nových dárců krve nazvaný „Daruj krev s pardubickými hokejisty“. Tradiční podzimní akce, kterou podporuje extraligový klub HC Dynamo Pardubice, v průběhu dvou dnů na odběrové lůžko přivedla 27 prvodárců nejcennější životní tekutiny.


„Letošní ročník tohoto náboru se velice vydařil. Na běžné odběrové dny v průběhu roku přichází mnohem méně prvodárců. Jejich počet v průběhu této akce byl výrazně vyšší, což nás velmi těší. Navíc se jednalo zejména o mladou generaci, u níž je velká perspektiva, že u dárcovství krve zůstane mnoho let. A budeme pochopitelně rádi, když nezůstane u odběrů krve, ale že se z nich třeba stanou i dárci krevní plazmy,“ řekla vrchní sestra transfuzního oddělení Iveta Krebsová a dodala: „Velké poděkování patří i pardubickému hokejovému klubu, který tuto náborovou akci podporuje od jejího začátku. Velmi si vážíme i toho, že jde o aktivní podporu. Každoročně několik zástupců klubu daruje krev a navíc vždy přivedou nějakého nováčka. To je cenné.“


Výjimkou nebyl ani letošní ročník. Krev v průběhu čtvrtečního rána darovali čtyři členové managementu HC Dynamo. Již tradičně na odběrové lůžko ulehli marketingový manažer Jan Kratochvíl a média koordinátor Jan Hrabal. Svůj druhý odběr absolvoval sportovní manažer a bývalý gólman Dušan Salfický.
„Před rokem jsem byl zvědavý, co se mnou odběr udělá a jak se budu cítit. Vše bylo v pohodě, takže jsem letos přišel už naprosto v klidu. Darováním krve člověk udělá dobrou věc a navíc vidím, že jsem zdravý. Takže se mi chvilku zase bude dýchat lépe,“ pronesl Dušan Salfický. 


Hned plánoval, že se na transfuzní oddělení Pardubické nemocnice zase vrátí. „Bojuji s časem, takže to nejspíše bude zase až za rok při stejné příležitosti. Pokud bych měl víc volna, určitě bych chodil častěji,“ řekl Dušan Salfický a dodal: „Jsem rád, že se lidé z našeho klubu na odběry krve vrací a že to není jen jednorázová marketingová záležitost. Je dobře, když najdeme v sobě kousek zodpovědnosti a chuti pomoci druhému. Mám radost, že každý rok se u nás najde někdo nový. A určitě zkusíme oslovit i naše aktivní hráče, za rok by někdo z nich mohl také přijít.“


Stejně jako v minulých letech se v pardubickém hokejovém klubu našel nový dárce krve. Tentokrát to byl grafik Jan Röhrich. „Vůbec jsem neváhal, když mi kolegové o této akci řekli. Je to správná věc, takže jsem bez váhání šel s nimi. Tohle by měl udělat každý zdravý člověk. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc vy,“ prohlásil Jan Röhrich.


Hokejový klub HC Dynamo již tradičně odměnil dárce krve. Každý prvodárce si odnesl dvě vstupenky na novoroční extraligové utkání proti Vítkovicím, ostatní zase kartičky pardubických hráčů. „Jsou to takové symbolické dárky. Vážíme si každého, kdo se rozhodl darovat krev. A toto je taková maličkost, kterou chceme dárcům poděkovat. A věřím, že jim uděláme radost i výkonem našeho týmu při utkání, na které dostali vstupenky,“ pronesl Dušan Salfický.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

24.9.

Záchranářům v Přeloučí slouží nové středisko

V pátek 21. září bylo v Přelouči otevřeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
22.6.

Virus ptačí chřipky H5N1 v Tisové potvrzen

Veterinární správa proto vyhlásila ochranné tříkilometrové pásmo a desetikilometrové pásmo zvýšeného dozoru.

Zdraví celý článek
18.10.

„Nezapomínejme na preventivní prohlídky aneb zdraví naproti!“

Cílem tohoto projektu je zvýšení návštěvnosti preventivních prohlídek a informování pacientů o tom, na co mají ze zákona nárok.

Zdraví celý článek
17.9.

Pardubická porodnice se zapojí do projektu „Bookstart – S knížkou do života“

„Porodnice podporuje zodpovědný přístup rodičů v přípravě na rodičovské povinnosti. Jsme proto rádi, že můžeme participovat na projektu, v jehož rámci se budou dále rozvíjet jak rodičovské dovednosti, tak dítě samotné,“ řekl přednosta porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice Milan Košťál.

Zdraví celý článek
11.2.

Kde je zákaz návštěv kvůli chřipce?

K pěti nemocnicím akutní péče v našem kraji (v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a Svitavách) se zákazem návštěv kvůli nárůstu chřipkové epidemie se přidala v tomto týdnu i další zdravotnická zařízení spravovaná krajem. Jedná se o Nemocnici následné péče v Moravské Třebové, Vysokomýtskou nemocnici a Léčebnu dlouhodobě nemocných v Rybitví. Další zdravotnická zařízení přijala preventivní opatření, které se možnosti návštěv zatím nedotknou.

Zdraví celý článek
14.3.

Vysokomýtská nemocnice hospodařila loni se ziskem

Rok 2013 už podle ředitele Josefa Diessla nebude tak optimistický. „Na jedné straně významně vzrostly náklady vlivem změny sazby DPH, kdy značná část nakupovaného zdravotnického materiálu byla převedena do základní 21procentní sazby, a na druhé straně zdravotní pojišťovny beze zbytku uplatňují novou restriktivní a odbornou zdravotnickou veřejností velmi kritizovanou úhradovou vyhlášku ministerstva zdravotnictví.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting