Horka a sucho mučí lidi i zvířata

9.8.

Horka a sucho mučí lidi i zvířata

Horka a sucho mučí lidi i zvířata

Z posledních údajů Krajské hygienické stanice v Pardubicích vyplývá, že ve většině přírodních koupališť, rybníků a písníků je kvalita vody pro koupání vhodná nebo mírně zhoršená. Vyjímku tvoří vodní nádrž Seč „Ústupky“ na Chrudimsku, kde je voda ke koupání nevhodná, a rybník „Rosnička“ na Svitavsku, kde je dle odborné terminologie „voda nebezpečná ke koupání“. Řeky jsou pod normálním stavem, s nedostatkem vody se potýkají i rybníkáři. Nejhorší situace je u rybníků, které jsou závislé na dešťové vodě, takzvaných nebesáků, které nemají stabilní napájecí systém. S nedostatkem vody souvisí i problémy s okysličováním vod, což prospívá nežádoucímu rozvoji vodních řas a sinic. Jedním z možných a účinných opatření je zařídit umělé provzdušňování vody v rybnících pomocí aerátorů. K tomu je ovšem potřeba přívod elektrického proudu. Nedostatek kyslíku způsobuje buď přímé úhyny ryb a nepřímo vznik povrchového zaplísnění chovaných ryb způsobené plísní rodu Saprolegnia. Dalším onemocněním z nedostatečného množství kyslíku ve vodě může být též mykotické onemocnění žaber kaprovitých ryb. Bohužel i oslabené a nedostatkem kyslíku stresované ryby trpí řadou parazitů, například trichodinózou (brousilka rybí) nebo parazity, kteří se vyskytují na žábrách - dactylogyrózou a gyrodactylózou, chilodonelózou, popřípadě na kůži parazitujícím kapřivcem. Státní veterinární správa ČR upozorňuje správce a majitele rybníků na to, že v těchto dnech je absolutně nutné věnovat pozornost umělému provzdušňování rybníků. Na nějaké významné deště, které by na nepříjemnou situaci mohly mít zásadní pozitivní vliv, si ještě budeme muset zřejmě nějaký čas počkat.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

9.2.

Blíží se Valentýn. Opět ho můžete oslavit darováním krve v Pardubické nemocnici

Krev v medicíně je zcela nenahraditelná. Proto je důležité mít dostatečně širokou dárcovskou základnu. Valentýnské odběry jsou vítanou příležitostí k jejímu doplnění. Právě nábor nových dárců je hlavním cílem této tradiční akce. Přijít může každý zájemce starší 18 let a splňující požadavky na zdravotní stav.

Zdraví celý článek
9.9.

Pardubická krajská nemocnice navázala spolupráci s nadací Lidé sobě

Pardubická krajská nemocnice, a.s. navázala smluvní spolupráci s Nadačním fondem LIDÉ SOBĚ za účelem zvyšování úrovně zdravotní péče o pacienty, zejména v oblasti rozšíření možností použití zdravotnických prostředků vysoké kvality, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

Zdraví celý článek
11.3.

Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

Exministru Julínkovi prý křivdíme, protože za problémy traumacentra a onkocentra v pardubické nemocnici nemůže

Zdraví celý článek
10.12.

Za dětmi do nemocnice dorazili Mikuláš, čert a anděl. Rozdávala se dodatečná nadílka

V Pardubické nemocnici se rozdávala mikulášská nadílka. Návštěvu Mikuláše, čerta a anděla pro děti tradičně připravili herci Východočeského divadla Pardubice.

Zdraví celý článek
9.12.

„Chrudimskou nemocnici rozhodně rušit nebudeme“

Prohlašuji, že obavy pánů starosty a místostarosty Chrudimě ohledně zachování nemocnice v jejich městě jsou liché.

Zdraví celý článek
14.5.

Mezinárodní ocenění interního oddělení Pardubické krajské nemocnice

Bakterie Clostridium difficile velmi komplikuje standardní nemocniční péči a představuje celosvětový problém. Proto vznikla zmíněná studie, do níž je zapojeno i pardubické pracoviště.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting