Hradecká neurolaboratoř navázala spolupráci se střední školou v Pardubicích

13.1.

Hradecká neurolaboratoř navázala spolupráci se střední školou v Pardubicích

 Na počátku letošního roku hradecká neurolaboratoř Commservis.com navázala v oblasti neurotechnologií spolupráci se Střední průmyslovou školou elektrotechnickou v Pardubicích. Cílem této spolupráce je vynalézt takové přístroje, které budou pomáhat při rehabilitaci dětí a lidí, již utrpěli nějaké poranění hlavy nebo jsou po autonehodě.


„Když si člověk zlomí ruku, musí ji mít po nějakou dobu v klidovém režimu a poté nastává období rehabilitace, aby ruka opět mohla zcela běžně fungovat a přesně tak je to i s naším mozkem. Pokud měl člověk například autonehodu, při níž si způsobil otřes mozku, musí být z počátku rovněž v klidovém režimu, po kterém by mělo nastat jeho trénování, aby nedošlo k jeho dysfunkci,“ uvádí ředitel neurolaboratoře Commservis.com a mentální kouč Tomáš Zdechovský, který za svůj výzkum v oblasti tréninku mozku byl nominován na prestižní cenu WIFI Award ve Vídni.

Spolupráci podporuje i hejtman Pardubického kraje
„Celý koncept tréninku mozku a technologického vývoje přístrojů mě velmi zaujal. Patřím mezi lidi, kteří zastávají názor, že je důležité pracovat na kondici nejen fyzické, ale i psychické. Královéhradecká neurolaboratoř v čele s trenérem Tomášem Zdechovským se úspěšně zabývá již několik let výzkumem a tréninkem kognitivních schopností, díky čemuž je neurolaboratoř známá i po světě,“ komentoval hejtman Martin Netolický, proč je důležité spolupráci podporovat. „Jsem velmi rád, že se na tomto projektu podílejí studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické v Pardubicích,“ dodal hejtman.

O české know-how je zájem i v zahraničí
To, že české neurolaboratoře nejsou s trendy týkajícími se tréninku mozku nikterak pozadu, dokládá na jedné straně stále rostoucí poptávka klientů po nových tréninkových aktivitách a na straně druhé zájem zahraničních institucí a kapacit o know-how z českého prostředí. Počet neurolaboratoří na trénink mozku neustále roste. V České republice se nacházejí pouze dvě neurolaboratoře, a to v Hradci Králové a Třebíči, kde zatím můžou pacienti trénovat zlepšení kognitivních schopností a koncentrace.
Vedle dvou zmíněných neurolaboratoří v České republice vznikly dvě na Slovensku a jedna v Číně. Další neurolaboratoře s českým know-how se v letošním roce chystají v USA, kde Tomáš Zdechovský na téma tréninku mozku přednášel, dále v Albánii, Maďarsku, Rakousku nebo Rusku.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

10.12.

Posun v léčbě onkologicky nemocných. První cystektomie na urologii

V nemocnici v Náchodě, kde jsem předtím působil, jsme dělali 15 až 20 operací ročně, předtím ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové to bylo kolem 40 ročně. Tady bychom jich mohli provádět odhadem kolem 30 až 40. V danou chvíli mám naplánované další dva výkony, což je zatím jenom začátek.

Zdraví celý článek
4.11.

Anesteziologická konference „Křivánkovy dny“ se koná poosmé

Nadcházející Křivánkovy dny jsou rozděleny do dvou sekcí – lékařské a sesterské. V obou sekcích zazní celkem 56 přednášek, s nimiž vystoupí nejen čeští odborníci, ale také hosté ze Slovenska a Rakouska. „Na konferenci je k dnešnímu dni přihlášeno 250 účastníků,“ uvedla primářka Fořtová.

Zdraví celý článek
18.11.

Cévním chirurgům z Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. se dostalo mimořádného uznání.

Pardubičtí cévní chirurgové se v letních měsících zapojili do mezinárodní soutěže o nejlepší publikaci s tématikou problematiky hluboké žilní flebotrombozy (vzniku krevní sraženiny v hlubokém žilním systému vedoucí k omezení toku krve žilou) a plicní embolie, kterou vypsala firma ROVI Lab. S.A. Jejich příspěvek natolik zaujal vědeckou radu hodnotící soutěžní publikace, že tato práce byla vybrána jako jedna z nosných pro vědecké sympozium 2nd Edition of Bemiparin in the Clinical Practice, jež se uskutečnilo na konci října ve španělské Malaze.

Zdraví celý článek
2.12.

II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář v Pardubické nemocnici upozornil na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí.

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Zdraví celý článek
13.5.

Poděkování dárcům roku 2018

Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně ocenily v pátek 26. 4. dárce za rok 2018. V pořadí již dvacátý první ročník proběhl v pražském Obecním domě, kde převzalo cenu celkem 33 dárců z celé republiky, jen díky nim mohla být pacientům bez dárce v rodině transplantována kostní dřeň.

Zdraví celý článek
27.11.

„Hokejový“ nábor dárců krve na transfuzní oddělení přilákal 27 nováčků

Stejně jako v minulých letech se v pardubickém hokejovém klubu našel nový dárce krve. Tentokrát to byl grafik Jan Röhrich. „Vůbec jsem neváhal, když mi kolegové o této akci řekli. Je to správná věc, takže jsem bez váhání šel s nimi. Tohle by měl udělat každý zdravý člověk. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc vy,“ prohlásil Jan Röhrich.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting