Hygiena školní kuchyně prošla bez ztráty

6.11.

Hygiena školní kuchyně prošla bez ztráty

Před čtrnácti dny v médiích zpochybnila kuchařka, které byl zrušen pracovní poměr ve zkušební době na Střední škole automobilní v Ústí nad Orlicí, kvalitu místní kuchyně. Hejtman Martin Netolický tehdy přijel řešit situaci přímo na místo a požádal okamžitě o kontrolu i Krajskou hygienickou stanici Pardubického kraje. Veškerá podezření jsou vyvrácena, hygienici při kontrole kuchyně, potravin i jídelny nezjistili žádný nedostatek.


     „Osobně jsem situaci vnímal spíše jako pracovněprávní spor. Těší mě proto, že stravovací provoz prošel kontrolou hygieny bez ztráty kytičky. Je to jasný signál, že si školní kuchyně zaslouží i nadále důvěru nejenom žáků, ale i veřejnosti, která se zde rovněž stravuje,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. K poslednímu říjnu navíc ředitel školy po dohodě s hejtmanem vydal dva interní předpisy, které pracovníkům ve stravovacím provozu školu ukládají pravidelné čtrnáctidenní kontroly trvanlivosti potravin. „Bude vedena podrobná evidence nákupu a výdeje potravin v souvislosti s jejich expirační dobou. Pan ředitel nás bude o výsledcích průběžně informovat,“ konstatoval hejtman Martin Netolický.


     Ředitel střední školy Petr Vojtěch připomněl okolnosti, které tuto kauzu rozpoutaly: „Pracovnice školní jídelny byl ze strany zaměstnavatele zrušen pracovní poměr ve zkušební době. Teprve poté mě informovala, že mělo docházet k údajnému nedovolenému nakládání potravinami. Podle vyjádření vedoucí školní jídelny nepřekročily žádné potraviny v kuchyni expirační lhůtu,“ bránil tehdy pracovnice jídelny ředitel Vojtěch.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

9.11.

Čisté tlapky. Školáci poznávali, že není jednoduché si správně umýt ruce

Nezůstalo však jen u teorie. Školáci si vyzkoušeli i praxi. Reálně si vyzkoušeli situace, kdy neumytýma rukama sahají na předměty kolem sebe.

Zdraví celý článek
4.10.

Screening předškoláků potvrdil potřebu včasné prevence

Tato alarmující čísla jasně ukazují, že zraková vyšetření předškolních dětí jsou nezbytná.

Zdraví celý článek
8.11.

Očkování je nejúčinnější zbraň na chřipku, říká epidemiolog

Kdo zatím nestihl očkování proti chřipce, má nejvyšší čas. Ještě listopad je ideálním měsícem na tuto prevenci proti virovému onemocnění, které přichází každou zimu a často ve velké síle způsobující chřipkovou epidemii. A právě očkování je klíčovou zbraní při ochraně.

Zdraví celý článek
3.7.

Pardubická nemocnice získá 120 milionů korun na investice do přístrojů

„Investicemi do přístrojové techniky se výrazně zmodernizuje vybavení našich nemocnic a zlepší péče o pacienty tak, jak to v posledních deseti letech nebylo možné,“ prohlásil Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví a člen Výboru Regionální rady.

Zdraví celý článek
18.11.

Cévním chirurgům z Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. se dostalo mimořádného uznání.

Pardubičtí cévní chirurgové se v letních měsících zapojili do mezinárodní soutěže o nejlepší publikaci s tématikou problematiky hluboké žilní flebotrombozy (vzniku krevní sraženiny v hlubokém žilním systému vedoucí k omezení toku krve žilou) a plicní embolie, kterou vypsala firma ROVI Lab. S.A. Jejich příspěvek natolik zaujal vědeckou radu hodnotící soutěžní publikace, že tato práce byla vybrána jako jedna z nosných pro vědecké sympozium 2nd Edition of Bemiparin in the Clinical Practice, jež se uskutečnilo na konci října ve španělské Malaze.

Zdraví celý článek
1.4.

Kraj připravuje harmonogram fúze nemocnic.

Finanční injekce Chrudimské nemocnici nic nemění na záměru schváleném na únorovém zastupitelstvu kraje. Samospráva tehdy rozhodla o fúzi pěti nemocnic do jedné společnosti, ale zároveň také o navýšení základního jmění nástupnické organizace o 250 milionů korun v průběhu příštích dvanácti měsíců.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting