Jak se asi žije postiženým na Univerzitě Pardubice

5.5.

Jak se asi žije postiženým na Univerzitě Pardubice

Jak se asi žije postiženým na Univerzitě Pardubice

Ve čtvrtek 6. května proběhne v areálu kampusu Univerzity Pardubice již druhý ročník zajímavé zážitkové akce, při níž si všichni zájemci budou moci vyzkoušet, jaké to je nevidět, neslyšet nebo pohybovat se na vozíku. Zážitkový seminář s názvem "Zažij si na vlastní kůži" pořádá pardubická univerzita ve spolupráci s organizacemi, které sdružují a pomáhají osobám s různým druhem postižení. Jsou jimi pardubické občanské sdružení Česká abilympijská asociace, obecně prospěšná organizace TyfloCentrum Pardubice a dále sdružení osob s postižením sluchu. Zájemci se budou moci při semináři dozvědět více o životě osob se zdravotním postižením, možnostmi studia a pobytu na univerzitě či pohybu v jejím moderním kampusu. Ve vestibulu a okolí univerzitní auly a knihovny v kampusu v Pardubicích - Polabinách si bude možné ve čtvrtek 6. května mezi 10. a 14. hodinou vyzkoušet jízdu na vozíku po budově i venku, orientaci a chůzi poslepu nebo simulaci vidění při poruchách zraku. Rovněž tady bude možné zkusit si jízdu na tandemovém kole, zvládnout komunikaci s nedoslýchavým člověkem a shlédnout ukázky komunikace neslyšících mezi sebou nebo ukázky simultánního přepisu mluveného projevu pro osoby s postižením sluchu. Účastníci se také dozvědí další informace o životě a pomoci lidem se zdravotním postižením. V odpoledních hodinách proběhne speciální instruktážní seminář pro pracovníky univerzity, zejména referentky studijních oddělení fakult. Univerzita Pardubice zahájila v loňském roce touto akcí program takzvané osobní asistence, který je založen na dobrovolné službě studentů studentům, kteří asistenci potřebují. Studující mladí lidé s postižením tak mají možnost využít dobrovolné služby svých vrstevníků, kteří jim mohou pomoci lépe zvládat jejich studijní povinnosti a pohyb v kampusu během výuky.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

12.10.

Víte, co vám dopoledne dodá energii?

Zdravý základ pro dopolední jídlo může každý zájemce dostat v pondělí 16. října v Pardubicích.

Zdraví celý článek
20.11.

K rozhlasovému mikrofonu usedli lékaři Pardubické krajské nemocnice

Dalším tématem bylo stárnutí a péče o starší generaci. O tom promluvil primář Geriatrického centra MUDr. Ivo Bureš, jenž nedávno obdržel Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie.

Zdraví celý článek
16.2.

Město investuje do zdraví pardubických dětí

Jen za první rok vyšetřili pracovníci Hamzovy léčebny pomocí tenzometrické desky chodidla 818 školáků, u 53 procent odhalili funkční vadu nohy.

Zdraví celý článek
20.6.

Světový odborný tisk objevuje unikátní patní hřeb pardubického traumatologa

Celkem bylo již aplikováno v České republice a v zahraničí kolem tisíce kusů tohoto implantátu. Hřeb využívají lékaři na Slovensku, v Rusku, v Německu, našel si cestu například i do Kolumbie. Do Německa jezdí autor implantátu školit lékaře na seminářích nebo se účastní přímo operací.

Zdraví celý článek
3.7.

Pardubická nemocnice získá 120 milionů korun na investice do přístrojů

„Investicemi do přístrojové techniky se výrazně zmodernizuje vybavení našich nemocnic a zlepší péče o pacienty tak, jak to v posledních deseti letech nebylo možné,“ prohlásil Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví a člen Výboru Regionální rady.

Zdraví celý článek
12.9.

Pardubičtí lékaři budou nacvičovat artroskopické operace v „kamionu“

„Pro naše lékaře to bude jedinečná vzdělávací akce. Na workshopy tohoto typu se jezdí především do zahraničí, teď budou mít toto speciální pracoviště přímo v Pardubické nemocnici. Nepochybně to bude mít velký přínos pro naše ortopedy a traumatology,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting