Jubilejní 10. ročník odborné konference RANK 2014

22.1.

Jubilejní 10. ročník odborné konference RANK 2014

V prostorách Hotelu Zlatá Štika v Pardubicích se ve dnech 29. a 30. ledna 2014 uskuteční jubilejní 10. ročník odborné konference „Rutinní analýza nukleových kyselin – RANK 2014“. Akce je určena nejen pro laboratorní, ale i pro klinické pracovníky, kteří využívají výsledků tohoto unikátního diagnostického oboru.


Konferenci pořádají Česká společnost klinické biochemie ČLS JEP a MeDiLa spol. s r.o. ve spolupráci s oddělením klinické biochemie a diagnostiky Pardubické krajské nemocnice a.s.


Záštitu nad ní převzali primátorka města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. MUDr. Tomáš Gottvald a člen Poslanecké sněmovny parlamentu ČR PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.


Konference RANK slouží jako fórum pro předávání praktických poznatků a zkušeností především z rutinního provádění analýzy, a to jak humánního tak i extrahumánního genomu. Probíhá pravidelně na přelomu ledna a února již od roku 2005 a stala se tak tradičním setkáním českých a slovenských odborníků na problematiku analýzy nukleových kyselin molekulárně biologickými postupy. Konference je zařazována do oficiálního kalendáře akcí garantovaných výborem České společnosti klinické biochemie při ČLS JEP.


Úvodní sdělení na jubilejním 10. ročníku konference RANK 2014 přednese Prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc. předseda Učené společnosti České republiky a vědecký pracovník Ústavu molekulární genetiky AV ČR.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

5.3.

Generali a fanoušci HC Dynamo Pardubice pomáhají mamince dvou malých hokejistů

Pojišťovna Generali je od sezony 2016/2017 hlavním partnerem hokejové extraligy. Fanoušky do hokejového dění vtahuje i prostřednictvím hry Generali PUK, ve které každý může poměřit své síly se všemi fanoušky napříč extraligou.

Zdraví celý článek
31.8.

Šance pro Vaše srdce

Skoro 76 procent z 2.475 respondentů tvrdí, že se řídí zásadami zdravého životního stylu.

Zdraví celý článek
25.11.

Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí

Zájemci v průběhu této akce absolvují konzultaci s lékařem a audiologické vyšetření. Na základě výsledků dostanou podrobné informace o závěsných nebo zvukovodových sluchadlech, sluchadlech systému Baha a v případě totální ztráty sluchu o kochleárních implantátech.

Zdraví celý článek
7.2.

Radon ve školách už není, potvrdit to mají kontrolní měření

Poté, co se na podzim 2010 ve školách zjistil výskyt radonu, Pardubice se rozhodly prověřit budovy všech mateřských, základních i středních škol ve městě.

Zdraví celý článek
30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.

Zdraví celý článek
25.11.

V boji proti dekubitům je klíčová prevence, říká primář Bureš

Na tuto hrozbu již několik let upozorňuje Světový den STOP dekubitům. V rámci této kampaně se v Praze uskutečnila i tisková konference, která se věnovala problematice prevence a léčby dekubitů v České republice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting