Jubilejní 10. ročník odborné konference RANK 2014

22.1.

Jubilejní 10. ročník odborné konference RANK 2014

V prostorách Hotelu Zlatá Štika v Pardubicích se ve dnech 29. a 30. ledna 2014 uskuteční jubilejní 10. ročník odborné konference „Rutinní analýza nukleových kyselin – RANK 2014“. Akce je určena nejen pro laboratorní, ale i pro klinické pracovníky, kteří využívají výsledků tohoto unikátního diagnostického oboru.


Konferenci pořádají Česká společnost klinické biochemie ČLS JEP a MeDiLa spol. s r.o. ve spolupráci s oddělením klinické biochemie a diagnostiky Pardubické krajské nemocnice a.s.


Záštitu nad ní převzali primátorka města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. MUDr. Tomáš Gottvald a člen Poslanecké sněmovny parlamentu ČR PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.


Konference RANK slouží jako fórum pro předávání praktických poznatků a zkušeností především z rutinního provádění analýzy, a to jak humánního tak i extrahumánního genomu. Probíhá pravidelně na přelomu ledna a února již od roku 2005 a stala se tak tradičním setkáním českých a slovenských odborníků na problematiku analýzy nukleových kyselin molekulárně biologickými postupy. Konference je zařazována do oficiálního kalendáře akcí garantovaných výborem České společnosti klinické biochemie při ČLS JEP.


Úvodní sdělení na jubilejním 10. ročníku konference RANK 2014 přednese Prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc. předseda Učené společnosti České republiky a vědecký pracovník Ústavu molekulární genetiky AV ČR.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

14.5.

Mezinárodní ocenění interního oddělení Pardubické krajské nemocnice

Bakterie Clostridium difficile velmi komplikuje standardní nemocniční péči a představuje celosvětový problém. Proto vznikla zmíněná studie, do níž je zapojeno i pardubické pracoviště.

Zdraví celý článek
12.1.

Nové oddělení v nových prostorách: Rozvoj nemocnic pokračuje

Těší ho, že se daří krůček po krůčku zlepšovat prostředí i vybavení nemocnice, kterou pacienti považují za nejlepší v kraji.

Zdraví celý článek
4.1.

Češi už mají dost diet!

S novým rokem jako by se roztrhl pytel se zázračnými dietami, koktejly a hubnoucími tabletkami. Stále více lidí si ale začíná uvědomovat, že svou váhu a své zdraví mají ve svých rukách, že je za ně nevyřeší žádný koktejl či jídlo v prášku.

Zdraví celý článek
13.7.

Lékaři ,,řeší atestace,, odchodem do zahraničí

Současný stav silně kritizuje předseda krajského výboru KDU-ČSL a zároveň primář broumovské nemocnice Jiří Veselý.

Zdraví celý článek
10.1.

Nemocnice Pardubického kraje vyhlásila zákaz návštěv

Toto opatření platí od úterý 10. ledna 2017 a bude v platnosti až do odvolání. Zákaz návštěv se týká všech pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tzn. Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting