Komplexní onkologické centrum zahájilo provoz nového lineárního urychlovače

14.1.

Komplexní onkologické centrum zahájilo provoz nového lineárního urychlovače


Zdravotní péči o pacienty Komplexního onkologického centra Pardubického kraje zkvalitní moderní lineární urychlovač, který byl uveden do provozu.


Onkologické centrum Multiscan, které je součástí Komplexního onkologického centra Pardubického kraje, zahájilo provoz nového lineárního urychlovače od americké firmy Varian Medical Systems. Nejmodernější ozařovač, který je v současné době v České republice dostupný, dále zvýší kvalitu léčby pacientů s onkologickými onemocněními v Pardubickém a části Středočeského kraje.

Jedná se o největší jednorázovou investici do přístrojového vybavení ve zdravotnictví v Pardubickém kraji v minulém roce za téměř 120 milionů korun. 85 procent z celkových pořizovacích nákladů pokryjí prostředky Evropské unie získané prostřednictvím Integrovaného operačního programu, zbývajících 15 procent uhradila firma Multiscan plně z vlastních zdrojů.

KOMPLEXNÍ ONKOLOGICKÉ CENTRUM PARDUBICKÉHO KRAJE
Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje tvoří dva spolupracující subjekty Nemocnice Pardubického kraje, a. s., a Multiscan, s.r.o. Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR mu byl udělen statut centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé do konce roku 2019. Statut byl vydán Věstníkem MZ ČR ročník 2015, částka 4 z 20. března 2015.

Pardubická nemocnice zajišťuje lůžkovou onkologickou péči v rámci oddělení klinické a radiační onkologie a zároveň komplexní onkochirurgickou péči, na níž se podílejí multioborové týmy složené z lékařů a zdravotníků nemocnice i Onkologického a radiologického centra Multiscan Pardubice.

Společnost Multiscan zajišťuje radioterapii a ambulantní část klinické onkologie. Zařízení disponuje osmi ambulancemi, které poskytují aplikaci cytostatické, hormonální a biologické léčby, konziliární služby a dispenzarizaci pacientů. Mimo Pardubickou nemocnici provádí tyto činnosti prostřednictvím detašovaných ambulancí klinické onkologie v Chrudimské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnici.

Přístroj byl slavnostně uveden do provozu v úterý 12. ledna 2016 za účasti hejtmana Martina Netolického, jeho prvního náměstka zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka, ředitele společnosti Multiscan Jana Calty, generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje Tomáše Gottvalda a předsedkyně České onkologické společnosti Jany Prausové.

„Vážíme si vzájemné spolupráce s Onkologickým centrem Multiscan, jejímž důkazem je získání statutu Komplexního onkologického centra Pardubického kraje a také možnost nákupu nových přístrojů, které poskytují komfortnější a šetrnější léčbu pro naše pacienty,“ pronesl při této příležitosti Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje.

Komplexní onkologická centrum, kterých je v České republice třináct, jsou oprávněna provádět veškerou onkologickou léčbu a léčbu ionizujícím zářením včetně nákladné cytostatické a cílené biologické terapie. „Přístroj, který se řadí mezi nejmodernější urychlovače na světě, disponuje dokonalejším systémem ozařování. Kromě přesného zasažení cílového objemu také nabízí průběžnou úpravu pacientovy polohy podle jeho anatomických poměrů, minimalizaci dávkového zatížení zdravých tkání a zajištění optimální dávky do cílového objemu v co nejkratším čase,“ konstatoval Jaroslav Vaňásek, primář Onkologického centra Multiscan.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

27.2.

V moderní nemocnici v Michalovcích dávkuje pacientům léky automatický systém

Jednou z technických vymožeností nové nemocnice je automatický systém podávání léčiv. „Jedná se o unikátní systém, který nemá ve střední Evropě obdobu.

Zdraví celý článek
9.12.

„Chrudimskou nemocnici rozhodně rušit nebudeme“

Prohlašuji, že obavy pánů starosty a místostarosty Chrudimě ohledně zachování nemocnice v jejich městě jsou liché.

Zdraví celý článek
2.11.

Den zdraví v Pardubické nemocnici: nábor dárců krve a řada preve ntivních vyšetření

Dopoledne se bude konat již tradiční nábor nových dárců krve na transfuzním oddělení pod názvem Daruj krev s pardubickými hokejisty. Nejcennější životní tekutinu bude možné darovat od 7.00 do 11.00 hodin. Poté bude následovat program zaměřený na prevenci. Nejprve bude probíhat ve vestibulu budovy Informací od 11.00 hodin, poté od 13.00 hodin bude možné navštívit i některé ambulance. Preventivní vyšetření a poradny budou k dispozici do 15.00 hodin.

Zdraví celý článek
20.1.

Děti z pardubické školky Na Třísle se učily, jak si mají správně mýt ruce

Pro předškoláky ze tříd Motýlci a Zvídálci nachystala zajímavý program, při němž se děti hravou formou učily, jak mají správně postupovat při mytí rukou. Při praktických ukázkách si vše vyzkoušely a následně si čistotu svých rukou mohly zkontrolovat pomocí fluorescenčního roztoku a ultrafialové lampy.

Zdraví celý článek
13.2.

Tisková zpráva k vystoupení Pavla Severy v Poslanecké sněmovně

Včera schválený návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění, který mění nynější rozsah regulačních poplatků.

Zdraví celý článek
28.12.

Rodičky jsou v kraji spokojené, chtějí zlepšit jen jídlo

V Pardubickém kraji se rodí v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. Všude se snaží vytvořit maminkám příjemnou atmosféru a kromě perfektní zdravotní péče jim nabídnout také různé relaxační pomůcky jako vířivky, míče, stoličky, hifi věže nebo aromaterapii.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting