Kozačky od trhovců zanítily ženě nohy

10.1.

Kozačky od trhovců zanítily ženě nohy

Na zdravotně závadné boty, jež jsou běžně k dostání ve vietnamských obchodech v Chocni, upozornila v pondělí večer hlavní zpravodajská relace televize Nova. Zdraví nebezpečné kozačky si koupila u vietnamských trhovců paní Příhodová z Rychnova nad Kněžnou. Nové boty jí však namísto radosti z koupě způsobily velmi bolestivé otoky a vyrážku. Zatím se ale neví, jaká látka tuto reakci způsobila. Klidně je tedy možné, že podobných případů bude víc, uvedla TV Nova. Paní Příhodové, krátce poté, co si obula nové kozačky, začaly při chůzi nepříjemné potíže. "Asi po dvou hodinách mne začaly hrozně pálit nohy, skoro jsem domů běžela," uvedla. Po vyzutí měla žena obě nohy oteklé, barvy červeno-fialové a velmi ji svědily. Bolest údajně i po několika dnech stále sílila, proto byla z její strany návštěva doktora nevyhnutelná. "Jedná se zřejmě o kontaktní dermatitidu, to znamená zánět kůže velkého rozsahu," uvedl ve zpravodajství rychnovský lékař Karel Jakoubek. Žena závadnou obuv zakoupila ve vietnamském obchodu v centru Chocně. Podle prodavačky ale obchod prý žádné závadné boty neprodává. Redaktor TV Nova ovšem stejný výrobek, jaký zakoupila postižená žena, v nabídce obchodu bez problému našel.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

16.12.

Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

Gabriela Doležalová s Kristýnou Špásovou z chirurgického oddělení byly připraveny každému zájemci změřit krevní tlak.

Zdraví celý článek
26.9.

Ústeckoorlická nemocnice uvedla do provozu nové prostory v pavilonu H

Tato léčebná činnost je určena pro tělesně, duševně nebo smyslově hendikepované osoby. Služby poskytované hospitalizovaným pacientům se zaměřují především na časnou rehabilitaci po mozkových příhodách, infarktech, demyelinizačních onemocněních, nervových parézách, úrazech, na nácvik sebeobsluhy a chůze, kondiční a dechová cvičení zaměřená na prevenci pooperačních komplikací a nácvik chůze po amputacích končetin.

Zdraví celý článek
19.2.

Opravárenské učiliště v Králíkách čekají investice do budov a přesun učeben

V minulých letech kraj do areálu školu investoval okolo dvaceti milionů korun. V letech 2014 až 2016 byly provedeny úpravy domova mládeže za necelé tři miliony korun.

Zdraví celý článek
13.2.

Valentýnské odběry krve byly zahájeny.

Na pátek 14. února připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR zdravotně preventivní akci. Dárci si budou moci na transfuzním oddělení nechat změřit svůj body mass index (BMI), váhu, klidový metabolismus, procento kosterního svalstva a tělesného tuku či viscerální tuk. Na základě zjištěných hodnot jim bude nabídnuto také shrnutí výživových doporučení. Akce se bude opakovat ještě v závěrečný den Valentýnských odběrů v pátek 21. února.

Zdraví celý článek
27.4.

Chirurgická konference s live přenosy operací podpořila mezioborovou spolupráci

Organizátoři konference měli svůj vzor v akci obdobného zaměření, která se vloni v listopadu poprvé konala v italské Pise. Byla sice většího rozsahu s bohatším přednáškovým programem, ovšem v jednom směru za českou „verzí“ zaostávala. Pardubičtí lékaři předčili své kolegy z Apeninského poloostrova zařazením live přenosů operací.

Zdraví celý článek
15.11.

Antibiotika jsou dobrý sluha, ale zlý pán

Rčení, které neplatí jen o ohni… Rovněž antibiotika mají dvojí tvář. Jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Ovšem jejich nevhodné používání přináší značná rizika, která ohrožují bezpečí pacientů.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting