Kredbova cena pro lékaře Pardubické krajské nemocnice, a.s.

7.10.

Kredbova cena pro lékaře Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Lékaři oddělení klinické mikrobiologie a infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. se velice úspěšně prezentovali na Českém kongresu o infekčních nemocech, který se konal v Rozdrojovicích u Brna. Získali Kredbovu cenu za první místo v sekci posterů.


„Je to velký úspěch. A jsem velmi potěšen dobrou spoluprací našich oddělení, kterou chceme dále rozvíjet v oblasti problematiky nozokomiálních infekcí a problematiky antibiotik, zejména jejich racionálního užití,“ pronesl MUDr. Petr Knížek, Ph. D., primář infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Pardubičtí lékaři zvítězili s posterem nazvaným Výsledky sledování nozokomiálních infekcí krevního řečiště v letech 2008 - 2012 v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Autory této práce jsou MUDr. Lucie Bareková, prim. MUDr. Mgr. Eva Zálabská, Ph. D. z oddělení klinické mikrobiologie, MUDr. Zuzana Halamíčková a prim. MUDr. Petr Knížek, Ph. D. z infekčního oddělení.


„Prezentovaná práce je výsledkem mezioborové spolupráce lékařů obou oddělení, kteří se věnují této problematice v rámci Týmu pro kontrolu nozokomiálních infekcí,“ uvedla MUDr. Bareková. „Význam sledování nozokomiálních infekcí krevního řečiště je dán jejich závažností. Tyto infekce nejsou sice nejčastější nozokomiální infekcí, jsou to ale infekce klinicky závažné, které s vysokou pravděpodobností vedou k rozvoji sepse. Jsou spojené s vysokou morbiditou, mortalitou, prodloužením doby hospitalizace a tím i s významným zvýšením nákladů na zdravotní péči.“
Tato oceněná dlouholetá práce by mohla pomoci ke snížení výskytu nozokomiálních infekcí krevního řečiště. „Cestou k tomu je dobře fungující systém sledování těchto infekcí. Základem je právě shromažďování dat o výskytu infekcí, jejich analýza a interpretace,“ uvedla MUDr. Bareková. 

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

19.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Kromě generálního manažera přišli ještě další tři zástupci pardubického hokejového klubu. Dva z nich byli prvodárci. Mimo jiné i Dušan Salfický. „Když mě kolegové z klubu oslovili, zda se k nim chci přidat, tak jsem neváhal a přišel jsem na odběr. Aktivní hokejovou kariéru jsem už ukončil, takže mi nic nebrání darovat krev,“ řekl bývalý brankář a dodal: „Pocit z toho mám dobrý. Navíc jsem se dozvěděl i informace o svém zdravotním stavu, což je také užitečné. Takže pokud mi to zdraví dovolí a budu vhodným dárcem, určitě chci na odběry chodit pravidelně.“

Zdraví celý článek
14.5.

Mezinárodní ocenění interního oddělení Pardubické krajské nemocnice

Bakterie Clostridium difficile velmi komplikuje standardní nemocniční péči a představuje celosvětový problém. Proto vznikla zmíněná studie, do níž je zapojeno i pardubické pracoviště.

Zdraví celý článek
24.6.

Pardubická nemocnice má dvě nová pracoviště

Pacientům Pardubické nemocnice již slouží dvě nová pracoviště - magnetická rezonance 3T a ergodiagnostické centrum ve zmodernizované budově č. 10.

Zdraví celý článek
12.12.

V sobotu byla nalezena v novém babyboxu holčička

Babybox v Pardubické nemocnici byl uveden do provozu 29. července 2008. Poprvé do něho bylo umístěno dítě v podvečer 6. března 2012. Celkově za dobu jeho existence bylo do této speciálně vybavené schránky odloženo pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Naposledy se tak stalo 5. září letošního roku.

Zdraví celý článek
10.1.

Kozačky od trhovců zanítily ženě nohy

Na zdravotně závadné boty, jež jsou běžně k dostání ve vietnamských obchodech v Chocni, upozornila televize Nova.

Zdraví celý článek
11.2.

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

Pomoc v ordinaci využilo přes 150 klientů a provedeno zde bylo téměř 600 vyšetření. Například v roce 2017 se počet vyšetření pohyboval kolem 230, za rok 2018 praktický lékař zaznamenal přes 350 vyšetření, nejčastěji spojených s potížemi s krevním tlakem, nachlazením nebo drobnými ranami.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting