Kredbova cena pro lékaře Pardubické krajské nemocnice, a.s.

7.10.

Kredbova cena pro lékaře Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Lékaři oddělení klinické mikrobiologie a infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. se velice úspěšně prezentovali na Českém kongresu o infekčních nemocech, který se konal v Rozdrojovicích u Brna. Získali Kredbovu cenu za první místo v sekci posterů.


„Je to velký úspěch. A jsem velmi potěšen dobrou spoluprací našich oddělení, kterou chceme dále rozvíjet v oblasti problematiky nozokomiálních infekcí a problematiky antibiotik, zejména jejich racionálního užití,“ pronesl MUDr. Petr Knížek, Ph. D., primář infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Pardubičtí lékaři zvítězili s posterem nazvaným Výsledky sledování nozokomiálních infekcí krevního řečiště v letech 2008 - 2012 v Pardubické krajské nemocnici, a.s. Autory této práce jsou MUDr. Lucie Bareková, prim. MUDr. Mgr. Eva Zálabská, Ph. D. z oddělení klinické mikrobiologie, MUDr. Zuzana Halamíčková a prim. MUDr. Petr Knížek, Ph. D. z infekčního oddělení.


„Prezentovaná práce je výsledkem mezioborové spolupráce lékařů obou oddělení, kteří se věnují této problematice v rámci Týmu pro kontrolu nozokomiálních infekcí,“ uvedla MUDr. Bareková. „Význam sledování nozokomiálních infekcí krevního řečiště je dán jejich závažností. Tyto infekce nejsou sice nejčastější nozokomiální infekcí, jsou to ale infekce klinicky závažné, které s vysokou pravděpodobností vedou k rozvoji sepse. Jsou spojené s vysokou morbiditou, mortalitou, prodloužením doby hospitalizace a tím i s významným zvýšením nákladů na zdravotní péči.“
Tato oceněná dlouholetá práce by mohla pomoci ke snížení výskytu nozokomiálních infekcí krevního řečiště. „Cestou k tomu je dobře fungující systém sledování těchto infekcí. Základem je právě shromažďování dat o výskytu infekcí, jejich analýza a interpretace,“ uvedla MUDr. Bareková. 

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

7.1.

Dva těžké úrazy pod Bukovou horou

Zlomeninu ve stehně u devítiletého lyžaře a zlomeninu paže osmatřicetileté ženy řešili dnes kolem poledne krátce po sobě členové HS ze stanice Čenkovice.

Zdraví celý článek
1.4.

Kraj připravuje harmonogram fúze nemocnic.

Finanční injekce Chrudimské nemocnici nic nemění na záměru schváleném na únorovém zastupitelstvu kraje. Samospráva tehdy rozhodla o fúzi pěti nemocnic do jedné společnosti, ale zároveň také o navýšení základního jmění nástupnické organizace o 250 milionů korun v průběhu příštích dvanácti měsíců.

Zdraví celý článek
13.2.

Tisková zpráva k vystoupení Pavla Severy v Poslanecké sněmovně

Včera schválený návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění, který mění nynější rozsah regulačních poplatků.

Zdraví celý článek
27.2.

V moderní nemocnici v Michalovcích dávkuje pacientům léky automatický systém

Jednou z technických vymožeností nové nemocnice je automatický systém podávání léčiv. „Jedná se o unikátní systém, který nemá ve střední Evropě obdobu.

Zdraví celý článek
19.8.

Nemocnice nabídne neslyšícím online tlumočení do znakového jazyka

Pardubická krajská nemocnice, a.s. se tak zapojuje do projektu „Bezbariérové nemocnice i pro neslyšící“ společnosti APPN, která do tuzemských nemocnic darovala 100 tabletů. Byly zakoupeny z výtěžku Adventního koncertu České televize.

Zdraví celý článek
13.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Na transfuzní oddělení v průběhu dnešního dopoledne postupně dorazilo 22 lidí, kteří se poprvé v životě rozhodli darovat krev. Tři z nich neprošli lékařským vyšetřením a svůj premiérový odběr museli odložit. Všichni ostatní se však mezi prvodárce zařadili.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting