Lékárna nabídne měření tepové frekvence

5.12.

Lékárna nabídne měření tepové frekvence

Poznejte svou obvyklou klidovou srdeční frekvenci a naučte se jednoduše si změřit tep bez přístroje v pohodlí domova. Instruktáž i řadu dalších důležitých informací nabídnou ve dnech 2. až 5. prosince lékárnice Pardubické nemocnice v rámci akce zaměřené na prevenci fibrilace síní.
Máte pravidelný srdeční rytmus?
Fibrilace síní je celosvětově nejčastější srdeční arytmie, postihuje zhruba čtyři z každého sta lidí ve věku nad 65 let. V některých případech člověk vůbec nemusí pocítit, že srdce bije jiným tempem.
Přesto může arytmie nebezpečně ovlivnit jeho život. Dochází k zrychlení a nepravidelnosti srdečního rytmu mnohdy bez zjevného důvodu. Lidé často pociťují nízkou výkonnost při běžné tělesné zátěži, rychle se unaví a zadýchají. 
Proč je nutné řešit fibrilaci síní? 
S fibrilací je spojena celá řada komplikací a rizik, například vyšší výskyt mozkových příhod nebo srdečních selhání. Podle údajů Asociace pro fibrilaci síní (AFA) každých 15 vteřin postihne mozková příhoda související právě s touto arytmií jednoho člověka na světě.
Pokud lze zjistit příčinu fibrilace, mezi nejčastější patří vysoký tlak, onemocnění srdečních chlopní, hyperaktivní štítná žláza, plicní nemoci nebo nadměrná konzumace alkoholu. Velmi často se jedná o kumulaci více faktorů, z části může být fibrilace síní způsobena rovněž dědičností.
Vzhledem k řadě rizik spojených s arytmií je užitečné znát svou obvyklou klidovou srdeční frekvenci. Významnější změna může znamenat poruchu srdečního rytmu a může být signálem pro odborné vyšetření u lékaře.
Kdy mohu přijít?
Přijďte ve dnech 2. až 5. prosince mezi 8.00 a 12.00 hodinou do lékárny Pardubické nemocnice.
Bezplatně Vás naučíme, jak si správně měřit tep, pomůžeme Vám s prvním měřením a zkontrolujeme pravidelnost pomocí prstového EKG přístroje.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

11.2.

Na transfuzních stanicích v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici se budou konat Valentýnské odběry krve

Valentýnské odběry se letos budou konat na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice ve čtvrtek 14. února od 7 do 11 hodin. Na hematologicko-transfuzním oddělení Orlickoústecké nemocnice pak v pátek 15. února od 7 do 10 hodin.

Zdraví celý článek
20.2.

Pneumokok v Pardubickém kraji 2012: osm případů nákazy

Průběh onemocnění se v první fázi podobá chřipce a projevuje se zvýšenou teplotou, třesavkou, bolestí hlavy a zvracením. V další fázi ovšem bakterie postihuje jednotlivé orgány a může způsobit nejen závažné záněty středouší, ale i zápal plic nebo pneumokokovou meningitidu.

Zdraví celý článek
6.12.

Pardubičtí chirurgové prezentovali svou práci v Japonsku

Kongres se konal ve druhé polovině listopadu v Congress Center v Nagoji. Jeho součástí bylo rovněž Japonsko – České symposium. Následně se oba pardubičtí chirurgové přesunuli ze třetího největšího japonského města do metropole. V Tokiu se zúčastnili 21. Česko – Japonského chirurgického symposia.

Zdraví celý článek
7.2.

Vandal poškodil babybox v Pardubické nemocnici, dočasně je mimo provoz

Nadační fond pro odložené děti Statim, který je majitelem babyboxů, v současné době řeší opravu poškozeného zařízení.

Zdraví celý článek
22.11.

Otestujte si mozek na Dnech zdraví s Univerzitou Pardubice

Vůni dýně, medu, kopru nebo tváře známých českých umělců použijí zástupci Fakulty zdravotních studií Univerzity Pardubice, aby otestovali zájemcům paměť a myšlení. Během tradiční akce Dny zdraví, která začíná právě dnes, se zaměří na velmi aktuální problém demence a Alzheimerovy choroby.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting