Lékařské zařízení v Žamberku má novou sanitu a bronchoskop

18.2.

Lékařské zařízení v Žamberku má novou sanitu a bronchoskop

Radní Pardubického kraje Ladislav Valtr ve čtvrtek předal sanitní vůz odbornému léčebnému ústavu v Žamberku. Kraj přispěl na jeho zakoupení více než milionem korun.
„Pardubický kraj se snaží obměňovat vozový park v lékařských zařízeních. Jsem tedy moc rád, že se to povedlo i v Albertinu. Dostupnost zdravotní péče na celém území kraje, je pro mne velmi důležitá. Investice do sanitního vozu byla ve výši 1,1, milionu korun,“ sdělil Ladislav Valtr, radní pro zdravotnictví.
Kromě sanity byl v léčebném zařízení představen nový video-bronchoskop, který zpřesňuje diagnostiku onemocnění, je šetrnější k pacientům a zároveň zkracuje lhůty pro vyšetření. Přístroj v hodnotě 700 tisíc byl pořízen z rozpočtu zařízení a zároveň na něj přispěly města a firmy z okolí Žamberku. „Musím pochválit pana ředitele Bulíčka, že se mu podařilo získat finance na moderní přístroj, který je přínosem a zároveň poděkovat všem, kteří jej spolufinancovali,“ dodal radní Valtr
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

4.11.

Řidič byl obviněn za smrtelnou dopravní nehodu

V polovině měsíce srpna letošního roku mladý řidič patrně nedal přednost chodkyni přecházející po vyznačeném přechodu pro chodce na silnici č. I/35. Do ženy, která vedla jízdní kolo, narazil levou přední částí auta Škoda Fabia. Po střetu žena spadla před vozidlo na silnici a utrpěla těžká zranění, kterým i přes veškerou pomoc lékařů podlehla.

Zdraví celý článek
23.2.

Na obnovu LDN nemá vliv úhrada poplatků

Ministerstvo zdravotnictví ani ministerstvo práce a sociálních věcí nezařadilo přestavbu do plánu.

Zdraví celý článek
31.5.

Dolary za sbírku plyšáků zajistily nový přístroj pro dětské pacienty Pardubické nemocnice

Letošní aktivita zaměstnanců zaměřená na děti po stresových situacích si získala ocenění i v rámci celé naší společnosti a jako dík byla umožněna finanční podpora ve výši tisíc dolarů na jeden projekt vybraný zaměstnanci,“ uvedl ředitel závodu Václav Levinský

Zdraví celý článek
5.10.

Vysokomýtská nemocnice otevřela sál pro jednodenní chirurgii

Pro nový operační sál využila nemocnice zakonzervovaných prostor starého chirurgického sálu ve druhém nadzemním podlaží budovy v Hradecké ulici. „Nemocnice získala v evropském projektu moderní přístroje, tady je smysluplně využije. Spojili jsme tak investice kraje i samotného zdravotnického zařízení,“ doplnil Línek.

Zdraví celý článek
9.11.

Čisté tlapky. Školáci poznávali, že není jednoduché si správně umýt ruce

Nezůstalo však jen u teorie. Školáci si vyzkoušeli i praxi. Reálně si vyzkoušeli situace, kdy neumytýma rukama sahají na předměty kolem sebe.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting