Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubic

16.4.

Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubic

Děti z dětského rehabilitačního centra Lentilka v pardubických Polabinách budou mít po prázdninách o důvod víc těšit se zpátky: bude na ně totiž čekat zbrusu nová školní zahrada.

O to, aby si děti z Lentilky mohly na zahradě hrát v bezpečném a kultivovaném prostředí, se postarají Služby města Pardubic. "Naše zahrada ve svém stávajícím stavu není sice v žádném případě nebezpečná, ale cítíme, že je na čase ji proměnit. Proto jsme rádi přijali nabídku Služeb, které nám zahradu zrekonstruují," říká ředitelka centra Gabriela Bělková, která si cení přístupu městské společnosti.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr dětského rehabilitačního centra nebyl náhodný. "Tým Lentilky se stará o děti s autismem a dalšími handicapy a my se zase chceme postarat o to, aby si děti měly kde hrát. Rádi bychom pro děti ze školní zahrady vytvořili místo příjemného trávení volného času, kde budou v blízkém kontaktu s přírodou," přibližuje Lea Tomková a dodává, že půjde o komplexní proměnu. Změn doznají jak travnaté plochy a prvky zeleně, tak třeba i chodníky, terasy a další pochozí prvky. Stávající vzrostlé stromy přitom budou zachovány.

Pracovníci divize agroservis Služeb města Pardubic již na proměně zahrady začali pracovat. Práce potrvají s přestávkami až do podzimu, kdy Služby zahradu předají do užívání dětem z Lentilky.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.6.

Radioporadna s MUDr. Kubátem o celiakii

Celiakie je chronické autoimunitní onemocnění tenkého střeva, které je citlivé na směs bílkovin zvanou lepek či gluten. V České republice se dle klasifikovaných odhadů vyskytuje 50 000 případů, tzn. že je nemocný zhruba jeden člověk z dvou set. Představa, že jde o onemocnění dětského věku, je mylná.

Zdraví celý článek
1.9.

Opět vzrostly šance na kompletní onkologické centrum

Pardubická krajská nemocnice s Multiscanem proto připraví do konce srpna společnou žádost, kde bude doložena a garantována vzájemná spolupráce.

Zdraví celý článek
10.5.

Na Pardubicku provedli hygienici v souvislosti s protikuřáckým zákonem 400 kontrol. Pokuty zatím neudělovali.

Na Pardubicku provedli hygienici v souvislosti s protikuřáckým zákonem 400 kontrol. Pokuty zatím neudělovali.

Zdraví celý článek
14.6.

Chcete se dozvědět více o stavu svého srdce?

Poradna na Pernštýnském náměstí nabídne bezplatně své služby všem, kteří se chtějí dozvědět více o stavu svého srdce.

Zdraví celý článek
3.9.

Centrum pro řešení kýly oslavilo 5. výročí činnosti

A co vlastně tříselná kýla je? Jedná se o defekt v tkáni, kterým mohou orgány vystupovat ven z břišní dutiny. Vzniká například následkem rozestoupení tříselního kanálu, zvýšeného tlaku v břišní dutině (například při zdvihání těžkých předmětů, při chronickém kašli, kýchání nebo tlačení na stolici) nebo při zeslabení vaziva břišní stěny.

Zdraví celý článek
13.1.

Hradecká neurolaboratoř navázala spolupráci se střední školou v Pardubicích

To, že české neurolaboratoře nejsou s trendy týkajícími se tréninku mozku nikterak pozadu, dokládá na jedné straně stále rostoucí poptávka klientů po nových tréninkových aktivitách a na straně druhé zájem zahraničních institucí a kapacit o know-how z českého prostředí. Počet neurolaboratoří na trénink mozku neustále roste.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting