Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubic

16.4.

Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubic

Děti z dětského rehabilitačního centra Lentilka v pardubických Polabinách budou mít po prázdninách o důvod víc těšit se zpátky: bude na ně totiž čekat zbrusu nová školní zahrada.

O to, aby si děti z Lentilky mohly na zahradě hrát v bezpečném a kultivovaném prostředí, se postarají Služby města Pardubic. "Naše zahrada ve svém stávajícím stavu není sice v žádném případě nebezpečná, ale cítíme, že je na čase ji proměnit. Proto jsme rádi přijali nabídku Služeb, které nám zahradu zrekonstruují," říká ředitelka centra Gabriela Bělková, která si cení přístupu městské společnosti.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr dětského rehabilitačního centra nebyl náhodný. "Tým Lentilky se stará o děti s autismem a dalšími handicapy a my se zase chceme postarat o to, aby si děti měly kde hrát. Rádi bychom pro děti ze školní zahrady vytvořili místo příjemného trávení volného času, kde budou v blízkém kontaktu s přírodou," přibližuje Lea Tomková a dodává, že půjde o komplexní proměnu. Změn doznají jak travnaté plochy a prvky zeleně, tak třeba i chodníky, terasy a další pochozí prvky. Stávající vzrostlé stromy přitom budou zachovány.

Pracovníci divize agroservis Služeb města Pardubic již na proměně zahrady začali pracovat. Práce potrvají s přestávkami až do podzimu, kdy Služby zahradu předají do užívání dětem z Lentilky.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

5.9.

Program Skutečně zdravá škola vstupuje do třetího školního roku s 286 zapojenými školami

Ministr zemědělství Marian Jurečka nedávno odeslal dopis adresovaný zřizovatelům škol. Apeluje v něm na větší využívání regionálních potravin a biopotravin v provozech společného stravování.

Zdraví celý článek
2.12.

II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář v Pardubické nemocnici upozornil na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí.

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Zdraví celý článek
26.9.

Ústeckoorlická nemocnice uvedla do provozu nové prostory v pavilonu H

Tato léčebná činnost je určena pro tělesně, duševně nebo smyslově hendikepované osoby. Služby poskytované hospitalizovaným pacientům se zaměřují především na časnou rehabilitaci po mozkových příhodách, infarktech, demyelinizačních onemocněních, nervových parézách, úrazech, na nácvik sebeobsluhy a chůze, kondiční a dechová cvičení zaměřená na prevenci pooperačních komplikací a nácvik chůze po amputacích končetin.

Zdraví celý článek
28.8.

Fakultní nemocnice v Hradci Králové oslavila 20. výročí transplantace kostní dřeně

Léčebné výsledky jsou ve všech parametrech plně srovnatelné s nejlepšími pracovišti západní Evropy sdružené v „European Blood and Marrow Transplantation Group". Dnes transplantační centrum zajišťuje péči pro pacienty především Královéhradeckého a Pardubického kraje a částečně okresu Havlíčkův Brod a Semily.

Zdraví celý článek
19.12.

Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

Geriatrie (neboli klinická gerontologie) je obor zdravotních služeb zabývající se problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikováním a léčením u starých lidí.

Zdraví celý článek
2.6.

Den nemocnice: oscarový film a testy na HIV za speciální cenu

Nárůst počtu nemocných se týká i Pardubického kraje. V současnosti je v tomto regionu registrováno 33 HIV pozitivních. „Jenže devět z nich bylo nově diagnostikováno v loňském roce. Nárůstu se tedy můžeme právem obávat i v našem kraji,“ uvedl primář Knížek.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting