Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubic

16.4.

Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubic

Děti z dětského rehabilitačního centra Lentilka v pardubických Polabinách budou mít po prázdninách o důvod víc těšit se zpátky: bude na ně totiž čekat zbrusu nová školní zahrada.

O to, aby si děti z Lentilky mohly na zahradě hrát v bezpečném a kultivovaném prostředí, se postarají Služby města Pardubic. "Naše zahrada ve svém stávajícím stavu není sice v žádném případě nebezpečná, ale cítíme, že je na čase ji proměnit. Proto jsme rádi přijali nabídku Služeb, které nám zahradu zrekonstruují," říká ředitelka centra Gabriela Bělková, která si cení přístupu městské společnosti.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr dětského rehabilitačního centra nebyl náhodný. "Tým Lentilky se stará o děti s autismem a dalšími handicapy a my se zase chceme postarat o to, aby si děti měly kde hrát. Rádi bychom pro děti ze školní zahrady vytvořili místo příjemného trávení volného času, kde budou v blízkém kontaktu s přírodou," přibližuje Lea Tomková a dodává, že půjde o komplexní proměnu. Změn doznají jak travnaté plochy a prvky zeleně, tak třeba i chodníky, terasy a další pochozí prvky. Stávající vzrostlé stromy přitom budou zachovány.

Pracovníci divize agroservis Služeb města Pardubic již na proměně zahrady začali pracovat. Práce potrvají s přestávkami až do podzimu, kdy Služby zahradu předají do užívání dětem z Lentilky.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

11.9.

Podezření na ebolu bylo vyšetřením vyloučeno

Pro zásah byla připravena i dekontaminační sprcha. Budova kolejí byla uzavřena a hasič provedl obchůzku všech pokojů s výzvou, aby studenti neopouštěli své pokoje.

Zdraví celý článek
13.10.

Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

Cílem konference INMED byla mimo jiné prezentace nástrojů efektivního zdravotnictví. Radní Valtr proto účastníkům kromě nových poznatků popřál, aby odjížděli i s pocitem efektivně stráveného času.

Zdraví celý článek
13.5.

Poděkování dárcům roku 2018

Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně ocenily v pátek 26. 4. dárce za rok 2018. V pořadí již dvacátý první ročník proběhl v pražském Obecním domě, kde převzalo cenu celkem 33 dárců z celé republiky, jen díky nim mohla být pacientům bez dárce v rodině transplantována kostní dřeň.

Zdraví celý článek
27.4.

Chirurgická konference s live přenosy operací podpořila mezioborovou spolupráci

Organizátoři konference měli svůj vzor v akci obdobného zaměření, která se vloni v listopadu poprvé konala v italské Pise. Byla sice většího rozsahu s bohatším přednáškovým programem, ovšem v jednom směru za českou „verzí“ zaostávala. Pardubičtí lékaři předčili své kolegy z Apeninského poloostrova zařazením live přenosů operací.

Zdraví celý článek
22.3.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přispívá ke zvýšení bezpečnosti vlaků

„V pozici spoluřešitele spolupracuje výzkumný tým Fakulty elektrotechniky a informatiky na řešení projektu RHINOS s předními evropskými pracovišti a s experty na integritu satelitního systému GNSS pro účely letectví ze Stanfordovy univerzity v USA,“ doplňuje k mezinárodnímu týmu děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, který je zároveň koordinátorem projektu za řešitele z České republiky.

Zdraví celý článek
27.6.

Studentky zdravotní školy učily děti umývat ruce

Nácvik s dětmi prováděly studentky prvního a druhého ročníku Střední zdravotnické školy Pardubice, které byly před květnovou akcí proškoleny sestrou kontroly infekcí oddělení klinické mikrobiologie Pardubické krajské nemocnice, a.s. Petrou Křížovou. Následně své poznatky pod vedením svých vyučujících Aleny Dvořáčkové a Jitky Junové předávaly ve školce.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting