Magické obrazy, které léčí

17.6.

Magické obrazy, které léčí

Magické obrazy, které léčí

Magické obrázky, které mají pomoci nemocným dětem, namalovali školáci ze Základní školy Benešovo náměstí v Pardubicích. Ve středu 18. června je může veřejnost vidět na prodejní výstavě nazvané příznačně Magické obrazy, které léčí. Ve výstavní expozici bude na sto obrázků, které namalovaly děti z prvního i druhého stupně základní školy. „Žáci osmé třídy vytvořili společné dílo. Stejně jako ostatní obrázky bude na prodej. Výtěžek z prodeje i z dobrovolného vstupného věnujeme dětskému oddělení pardubické nemocnice,“ řekla jedna z pořadatelek výstavy Kateřina Bakulová. Obrázky, do kterých jejich autoři vložili pozitivní energii, budou k vidění ve středu 18. června ve školní jídelně Základní školy na Benešově náměstí, která se na pár hodin promění v prodejní galerii. Dílka, která mají vysílat léčivou energii tím správným směrem, zde budou vystavena a nabízena k prodeji od 16:00 do 18:00 hodin. Atmosféru výstavy dětských obrázků, které určitě zahřejí duši návštěvníků, zpříjemní také hudební doprovod a drobné občerstvení

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.11.

Mezi prvodárce krve se zařadil i bývalý hokejový gólman Salfický

Na transfuzní oddělení v průběhu dnešního dopoledne postupně dorazilo 22 lidí, kteří se poprvé v životě rozhodli darovat krev. Tři z nich neprošli lékařským vyšetřením a svůj premiérový odběr museli odložit. Všichni ostatní se však mezi prvodárce zařadili.

Zdraví celý článek
7.12.

Pardubická nemocnice se třikrát v rámci kraje umístila na prvním místě v celostátním hodnotícím projektu „Nemocnice ČR 2015“.

Pardubická nemocnice získala prvenství v rámci Pardubického kraje v kategoriích Finanční zdraví, Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů a Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců.

Zdraví celý článek
16.6.

Den nemocnice se setkal s velkým zájmem veřejnosti zejména o prevenci a ARO

Odpoledním programem však tentokrát vůbec poprvé Den nemocnice ještě nekončil. Zakončila ho večerní projekce pod širým nebem přímo v areálu nemocnice. Promítal se americký film Klub poslední naděje, jenž byl oceněn třemi Oscary a dvěma Zlatými glóby. Úspěšně navázal na loňské premiérové promítání Přeletu nad kukaččím hnízdem. V hledišti se opět sešlo několik stovek diváků.

Zdraví celý článek
15.11.

Antibiotika jsou dobrý sluha, ale zlý pán

Rčení, které neplatí jen o ohni… Rovněž antibiotika mají dvojí tvář. Jsou nenahraditelnou součástí léčby bakteriálních infekcí. Ovšem jejich nevhodné používání přináší značná rizika, která ohrožují bezpečí pacientů.

Zdraví celý článek
8.2.

Chřipková epidemie vypukla 26. ledna 2007

Nadprůměrné denní teploty jsou dobrým živným médiem pro množení chřipkových virů.

Zdraví celý článek
2.11.

Den zdraví v Pardubické nemocnici: nábor dárců krve a řada preve ntivních vyšetření

Dopoledne se bude konat již tradiční nábor nových dárců krve na transfuzním oddělení pod názvem Daruj krev s pardubickými hokejisty. Nejcennější životní tekutinu bude možné darovat od 7.00 do 11.00 hodin. Poté bude následovat program zaměřený na prevenci. Nejprve bude probíhat ve vestibulu budovy Informací od 11.00 hodin, poté od 13.00 hodin bude možné navštívit i některé ambulance. Preventivní vyšetření a poradny budou k dispozici do 15.00 hodin.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting