Magické obrazy, které léčí

17.6.

Magické obrazy, které léčí

Magické obrazy, které léčí

Magické obrázky, které mají pomoci nemocným dětem, namalovali školáci ze Základní školy Benešovo náměstí v Pardubicích. Ve středu 18. června je může veřejnost vidět na prodejní výstavě nazvané příznačně Magické obrazy, které léčí. Ve výstavní expozici bude na sto obrázků, které namalovaly děti z prvního i druhého stupně základní školy. „Žáci osmé třídy vytvořili společné dílo. Stejně jako ostatní obrázky bude na prodej. Výtěžek z prodeje i z dobrovolného vstupného věnujeme dětskému oddělení pardubické nemocnice,“ řekla jedna z pořadatelek výstavy Kateřina Bakulová. Obrázky, do kterých jejich autoři vložili pozitivní energii, budou k vidění ve středu 18. června ve školní jídelně Základní školy na Benešově náměstí, která se na pár hodin promění v prodejní galerii. Dílka, která mají vysílat léčivou energii tím správným směrem, zde budou vystavena a nabízena k prodeji od 16:00 do 18:00 hodin. Atmosféru výstavy dětských obrázků, které určitě zahřejí duši návštěvníků, zpříjemní také hudební doprovod a drobné občerstvení

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

2.5.

Elektronické objednání pacientů v pardubické nemocnici

Do rezervačního systému Webdiář PKN k on-line objednání je možné vstoupit z webových stránek Pardubické krajské nemocnice, a.s. (www.nemocnice-pardubice.cz) – buď přímo z titulní strany, nebo z podstránky příslušného oddělení.

Zdraví celý článek
31.10.

Chirurgická klinika Pardubické nemocnice pořádala workshop, při němž prezentovala operaci nádoru konečníku laparoskopickou metodou Cecil Approach.

„Je to nový typ operace, který u nás používáme zhruba rok. Za tu dobu jsme touto metodou operovali přibližně pětadvacet pacientů,“ uvedl Lukáš Sákra, primář chirurgického oddělení a zástupce přednosty Chirurgické kliniky.

Zdraví celý článek
13.2.

Tisková zpráva k vystoupení Pavla Severy v Poslanecké sněmovně

Včera schválený návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění, který mění nynější rozsah regulačních poplatků.

Zdraví celý článek
1.2.

Děti v nemocnicích malují míče a koše. Začalo již páté BasketMalování

V minulých letech se do BasketMalování zapojily desítky dětských pacientů v Pardubické nemocnici. Při letošním pátém ročníku se do soutěže nově zapojí i děti na dětském oddělení v sousední Chrudimské nemocnici. Jejich úkol je jednoduchý – namalovat obrázek s libovolnou basketbalovou tématikou.

Zdraví celý článek
2.6.

Den nemocnice: oscarový film a testy na HIV za speciální cenu

Nárůst počtu nemocných se týká i Pardubického kraje. V současnosti je v tomto regionu registrováno 33 HIV pozitivních. „Jenže devět z nich bylo nově diagnostikováno v loňském roce. Nárůstu se tedy můžeme právem obávat i v našem kraji,“ uvedl primář Knížek.

Zdraví celý článek
20.11.

Dialyzační středisko v Ústí nad Orlicí pomáhá lidem již 20 let

Dialyzační středisko velmi úzce spolupracuje s Orlickoústeckou nemocnicí, v jejímž areálu také sídlí. "Pokud diagnostikuje lékař z Orlickoústecké nemocnice u pacienta onemocnění ledvin, odesílá ho k došetření a dalšímu sledování do nefrologické ambulance B. Braun Avitum. Jsme rádi, že v případě potřeby můžeme předat naše pacienty k další péči do rukou nefrologických odborníků," říká ředitel Orlickoústecké nemocnice prim. MUDr. Jiří Řezníček.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting