Ministr financí Andrej Babiš navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o chod společnosti

12.9.

Ministr financí Andrej Babiš navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o chod společnosti

Ministr financí Andrej Babiš ve čtvrtek 8. září navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o fungování společnosti Nemocnice Pardubického kraje.


O současném fungování nemocnic akutní péče společnosti Nemocnice Pardubického kraje se při své návštěvě 8. září zajímal ministr financí Andrej Babiš a náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek.

V průběhu diskuze se ministr financí zajímal o fungování nové společnosti po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče v Pardubickém kraji, o dopady fúze nemocnic na ekonomiku společnosti a nemocnic, ale také o personální problematiku a systém vzdělávání v celém českém zdravotnictví. To je jen výčet z mnoha témat, která se probírala při setkání ministra Babiše s vedením společnosti v čele s generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem, náměstkem generálního ředitele pro řízení a provoz nemocnice Petrem Rudzanem, náměstkem generálního ředitele pro zdravotní péči Vladimírem Ningerem, ředitelkou Pardubické nemocnice Ivanou Urešovou a s představiteli Pardubického kraje hejtmanem Martinem Netolickým a jeho 1. náměstkem Romanem Línkem. Členové vedení společnosti seznámili hosta i s plány dalšího rozvoje nemocnic společnosti v podobě nového pavilonu psychiatrie a projektu urgentního příjmu s centralizací akutních oborů v Pardubické nemocnici, o rozvoji Svitavské nemocnice či o projektu urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici.

V průběhu téměř dvouhodinové návštěvy se ministr financí podíval i na některá pracoviště Pardubické nemocnice, při které mu poskytl praktické i odborné informace náměstek ředitelky Pardubické nemocnice pro léčebně-preventivní péči Roman Michálek. Celá delegace si prohlédla prostory plicního oddělení v Multioborovém pavilonu, kde také ministr krátce pohovořil se zaměstnanci nemocnice, dále návštěva zavítala na zmodernizované radiodiagnostické oddělení s digitalizovanými rentgenovými přístroji.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

1.7.

Ergodiagnostické centrum Pardubické nemocnice získalo nové prostory. Rehabilitační pracoviště nově působí ve zrekonstruované budově č. 10.

Místo, kde se lidé vracejí do běžného života. Po úrazech nebo onemocněních, nejčastěji neurologického charakteru, se znovu učí být soběstační a zvládat každodenní činnosti. A také zde mohou najít pomoc při hledání nového pracovního uplatnění. To je ergodiagnostické centrum, které je součástí centra rehabilitace Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
22.6.

Virus ptačí chřipky H5N1 v Tisové potvrzen

Veterinární správa proto vyhlásila ochranné tříkilometrové pásmo a desetikilometrové pásmo zvýšeného dozoru.

Zdraví celý článek
11.3.

Do krajských nemocnic míří první sestry z Ukrajiny

V průběhu setkání se zajímal mimo jiné o kvalitu poskytovaného ubytování a možnosti, které noví zdravotníci a jejich rodiny mají.

Zdraví celý článek
16.4.

Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubic

Změn doznají jak travnaté plochy a prvky zeleně, tak třeba i chodníky, terasy a další pochozí prvky. Stávající vzrostlé stromy přitom budou zachovány.

Zdraví celý článek
13.5.

Poděkování dárcům roku 2018

Český národní registr dárců dřeně a Nadace pro transplantace kostní dřeně ocenily v pátek 26. 4. dárce za rok 2018. V pořadí již dvacátý první ročník proběhl v pražském Obecním domě, kde převzalo cenu celkem 33 dárců z celé republiky, jen díky nim mohla být pacientům bez dárce v rodině transplantována kostní dřeň.

Zdraví celý článek
16.6.

Kraj chce pokračovat v obnově vozů a vybavení záchranky

„Přihlásili jsme se do aktuální výzvy na dotace z evropských fondů, celková částka našeho projektu na pořízení nových vozidel, jejich přístrojového vybavení, komunikačních tabletů pro posádky vozidel a stacionárního strojního vybavení základen je 86 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek. Ovšem zájem v rámci celé republiky o tento program je obrovský a tak je otázkou, zda budou všichni uspokojeni.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting