Ministr financí Andrej Babiš navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o chod společnosti

12.9.

Ministr financí Andrej Babiš navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o chod společnosti

Ministr financí Andrej Babiš ve čtvrtek 8. září navštívil Pardubickou nemocnici a zajímal se o fungování společnosti Nemocnice Pardubického kraje.


O současném fungování nemocnic akutní péče společnosti Nemocnice Pardubického kraje se při své návštěvě 8. září zajímal ministr financí Andrej Babiš a náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek.

V průběhu diskuze se ministr financí zajímal o fungování nové společnosti po sloučení pěti nemocnic akutní lůžkové péče v Pardubickém kraji, o dopady fúze nemocnic na ekonomiku společnosti a nemocnic, ale také o personální problematiku a systém vzdělávání v celém českém zdravotnictví. To je jen výčet z mnoha témat, která se probírala při setkání ministra Babiše s vedením společnosti v čele s generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje Tomášem Gottvaldem, náměstkem generálního ředitele pro řízení a provoz nemocnice Petrem Rudzanem, náměstkem generálního ředitele pro zdravotní péči Vladimírem Ningerem, ředitelkou Pardubické nemocnice Ivanou Urešovou a s představiteli Pardubického kraje hejtmanem Martinem Netolickým a jeho 1. náměstkem Romanem Línkem. Členové vedení společnosti seznámili hosta i s plány dalšího rozvoje nemocnic společnosti v podobě nového pavilonu psychiatrie a projektu urgentního příjmu s centralizací akutních oborů v Pardubické nemocnici, o rozvoji Svitavské nemocnice či o projektu urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici.

V průběhu téměř dvouhodinové návštěvy se ministr financí podíval i na některá pracoviště Pardubické nemocnice, při které mu poskytl praktické i odborné informace náměstek ředitelky Pardubické nemocnice pro léčebně-preventivní péči Roman Michálek. Celá delegace si prohlédla prostory plicního oddělení v Multioborovém pavilonu, kde také ministr krátce pohovořil se zaměstnanci nemocnice, dále návštěva zavítala na zmodernizované radiodiagnostické oddělení s digitalizovanými rentgenovými přístroji.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.10.

Orlickoústecko je regionem s nejvyšším podílem dárců v České republice.

MUDr. Jitka Černohorská z transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové, kde se provádějí odběry a rozbory krve dárců a odkud posléze putují do Českého registru dárců kostní dřeně. Podle MUDr. Pavla Jindry z Fakultní nemocnice v Plzni, kde se transplantace provádějí, je nezbytné, aby existovalo alespoň deset tisíc dárců kostní dřeně na milion obyvatel.

Zdraví celý článek
30.7.

Zmrzlina jen pro zvířata?

Orgány státního veterinárního dozoru zjistily u výrobce smetanových krémů přítomnost sušené syrovátky pro zvířata

Zdraví celý článek
6.8.

Ptačí chřipka… klid?

Nezjistí-li se na Orlickoústecku nic, mohla by zde skončit mimořádná veterinární opatření do konce srpna.

Zdraví celý článek
13.10.

Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

Cílem konference INMED byla mimo jiné prezentace nástrojů efektivního zdravotnictví. Radní Valtr proto účastníkům kromě nových poznatků popřál, aby odjížděli i s pocitem efektivně stráveného času.

Zdraví celý článek
28.8.

Léčebna dlouhodobě nemocných v Rybitví bude bezpečnější

Ještě letos vše prověří Hasičský záchranný sbor a dojde ke kolaudaci této části projektu,“ řekl 1. náměstek hejtmana pro majetek a investice Roman Línek.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting