MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu


MUDr. Ivana Musilová, Ph. D. dosáhla dalšího významného ocenění. Lékařka Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. získala Sonkovu cenu za nejlepší práci v oblasti ultrazvukové diagnostiky v porodnictví a gynekologii za rok 2012.


„Je to vynikající výsledek naší lékařky, která patří k pěti nejlepším ultrazvukařům v České republice a v oblasti venósního systému plodu k absolutní evropské špičce,“ prohlásil doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.


MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu za svou práci „Pulsation of the fetal splenic vein – a potential ultrasound marker of histological chorioamnionitis and funisitis in women with preterm prelabor rupture of membranes“ (Pulzace plodové slezinné žíly - možný ultrazvukový ukazatel zánětu placenty a pupečníku u žen s předčasným odtokem vody plodové). Byla publikována v časopisu Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica.


Sonkovu cenu, kterou uděluje Česká společnost pro ultrazvuk v porodnictví a gynekologii ČLS JEP, převzala na 34. konferenci gynekologů a porodníků zabývajících se ultrazvukovou diagnostikou ve Špindlerově Mlýnu. „Jedná se o nejvyšší ocenění v gynekologickém ultrazvuku,“ řekl doc. Košťál.


Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.


„Doktorka Musilová je každoročně zvána jako přednášející na kongresy po celém světě. Její práce je skutečně vynikající. Za dobu svého působení na naší klinice odhalila vady plodů, na které předtím nikdo nepřišel. Její poradna je doslova přeplněná. Je to opravdu mimořádná lékařka,“prohlásil doc. Košťál.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

22.6.

Virus ptačí chřipky H5N1 v Tisové potvrzen

Veterinární správa proto vyhlásila ochranné tříkilometrové pásmo a desetikilometrové pásmo zvýšeného dozoru.

Zdraví celý článek

Dětské oddělení Pardubické nemocnice má nový EKG přístroj, který zkvalitní a výrazně urychlí diagnostické vyšetření pacientů.

Nový přístroj nabízí kvalitnější vyšetření. Je elektronicky upraven tak, že umí odfiltrovat některé záležitosti, které se v průběhu natáčení EKG objeví. „Zmáčknete jedno tlačítko a přístroj vyjede záznam podle předem nadefinovaných kritérií. Vše můžete kontrolovat i na displeji. Práce s ním je uživatelsky velmi příjemná,“ uvedl primář Šenkeřík.

Zdraví celý článek
23.11.

Začala distribuce vakcín proti prasečí chřipce

Očkování vybrané skupiny obyvatel je dobrovolné a bezplatné.

Zdraví celý článek
18.4.

V Pardubické nemocnici se v rámci Pracovního setkání Makulárního klubu opět uskuteční oční operace v přímém přenosu.

Operace v přímém přenosu zahájí 18. Pracovní setkání Makulárního klubu. První bude provádět právě primář Novák spolu s docentem Petrem Součkem, u druhé budou operatéry docent Petr Souček a MUDr. Ilona Součková

Zdraví celý článek
21.2.

Kongres České společnosti pro léčbu rány přilákal stovky odborníků různých oborů

Za velkého zájmu odborníků se již pošestnácté uskutečnil celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí. Konal se v prostorách kongresového centra Univerzity Pardubice a byl zaměřen na mezioborovou spolupráci při léčbě ran a kožních defektů.

Zdraví celý článek
18.6.

Trochu se chlubíme českými prasaty

Ze zprávy Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) o výskytu salmonel vyplývá, že ČR je na tom poměrně dobře.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting