MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu


MUDr. Ivana Musilová, Ph. D. dosáhla dalšího významného ocenění. Lékařka Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. získala Sonkovu cenu za nejlepší práci v oblasti ultrazvukové diagnostiky v porodnictví a gynekologii za rok 2012.


„Je to vynikající výsledek naší lékařky, která patří k pěti nejlepším ultrazvukařům v České republice a v oblasti venósního systému plodu k absolutní evropské špičce,“ prohlásil doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.


MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu za svou práci „Pulsation of the fetal splenic vein – a potential ultrasound marker of histological chorioamnionitis and funisitis in women with preterm prelabor rupture of membranes“ (Pulzace plodové slezinné žíly - možný ultrazvukový ukazatel zánětu placenty a pupečníku u žen s předčasným odtokem vody plodové). Byla publikována v časopisu Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica.


Sonkovu cenu, kterou uděluje Česká společnost pro ultrazvuk v porodnictví a gynekologii ČLS JEP, převzala na 34. konferenci gynekologů a porodníků zabývajících se ultrazvukovou diagnostikou ve Špindlerově Mlýnu. „Jedná se o nejvyšší ocenění v gynekologickém ultrazvuku,“ řekl doc. Košťál.


Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.


„Doktorka Musilová je každoročně zvána jako přednášející na kongresy po celém světě. Její práce je skutečně vynikající. Za dobu svého působení na naší klinice odhalila vady plodů, na které předtím nikdo nepřišel. Její poradna je doslova přeplněná. Je to opravdu mimořádná lékařka,“prohlásil doc. Košťál.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

15.11.

Mlha ve městě

Prognózy hydrometeorologů zatím nejsou příliš příznivé.

Zdraví celý článek
20.6.

Světový odborný tisk objevuje unikátní patní hřeb pardubického traumatologa

Celkem bylo již aplikováno v České republice a v zahraničí kolem tisíce kusů tohoto implantátu. Hřeb využívají lékaři na Slovensku, v Rusku, v Německu, našel si cestu například i do Kolumbie. Do Německa jezdí autor implantátu školit lékaře na seminářích nebo se účastní přímo operací.

Zdraví celý článek
17.10.

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví se stala Kvalitní a bezpečnou nemocnicí 2019

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví pro následnou péči získala ocenění Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019, Absolutní vítěz projektu, kterou každoročně uděluje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví. Ta ocenila hodnotnou a spolehlivou péči pacientům a klientům v harmonickém a udržovaném prostředí.

Zdraví celý článek
2.5.

Elektronické objednání pacientů v pardubické nemocnici

Do rezervačního systému Webdiář PKN k on-line objednání je možné vstoupit z webových stránek Pardubické krajské nemocnice, a.s. (www.nemocnice-pardubice.cz) – buď přímo z titulní strany, nebo z podstránky příslušného oddělení.

Zdraví celý článek
8.10.

Lékaři Chirurgické kliniky předávali zkušenosti z operací nádorů

Účast profesora Cohena byla velmi přínosná. On má největší zkušenosti s touto operační metodou. Pro každého z nás bylo velice pozitivní, že se s námi o své poznatky podělil nejen v teoretické části semináře, ale i přímo na operačním sále,“ uvedl primář Sákra.

Zdraví celý článek
27.2.

V sobotu 2. března od 8.00 do 11.00 hodin může veřejnost absolvovat screeningové vyšetření sluchu v ambulanci ORL kliniky Pardubické nemocnice.

ORL klinika se již tradičně připojuje ke Světovému dni sluchu. Veřejnosti nabídne možnost screeningového vyšetření sluchu spojenou s informacemi o naslouchadlech. Akce se uskuteční od 8.00 do 11.00 hodin v ambulanci ORL kliniky a je určena pro pacienty starší deseti let.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting