MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu


MUDr. Ivana Musilová, Ph. D. dosáhla dalšího významného ocenění. Lékařka Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. získala Sonkovu cenu za nejlepší práci v oblasti ultrazvukové diagnostiky v porodnictví a gynekologii za rok 2012.


„Je to vynikající výsledek naší lékařky, která patří k pěti nejlepším ultrazvukařům v České republice a v oblasti venósního systému plodu k absolutní evropské špičce,“ prohlásil doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.


MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu za svou práci „Pulsation of the fetal splenic vein – a potential ultrasound marker of histological chorioamnionitis and funisitis in women with preterm prelabor rupture of membranes“ (Pulzace plodové slezinné žíly - možný ultrazvukový ukazatel zánětu placenty a pupečníku u žen s předčasným odtokem vody plodové). Byla publikována v časopisu Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica.


Sonkovu cenu, kterou uděluje Česká společnost pro ultrazvuk v porodnictví a gynekologii ČLS JEP, převzala na 34. konferenci gynekologů a porodníků zabývajících se ultrazvukovou diagnostikou ve Špindlerově Mlýnu. „Jedná se o nejvyšší ocenění v gynekologickém ultrazvuku,“ řekl doc. Košťál.


Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.


„Doktorka Musilová je každoročně zvána jako přednášející na kongresy po celém světě. Její práce je skutečně vynikající. Za dobu svého působení na naší klinice odhalila vady plodů, na které předtím nikdo nepřišel. Její poradna je doslova přeplněná. Je to opravdu mimořádná lékařka,“prohlásil doc. Košťál.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.3.

Unikátní patní hřeb C-NAIL získal ocenění v soutěži Česká inovace

Unikátní implantát určený pro osteosyntézu patní kosti, který se zrodil z nápadu traumatologa Martina Pompacha, získal hodnotné ocenění. Patní hřeb C-NAIL, který vyrábí firma Medin, zvítězil v kategorii Inovativní firma v soutěži Česká inovace.

Zdraví celý článek
23.6.

Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.

Komise z řad odborníků zhodnotila předložené přihlášené práce se závěrem, který je pro naší dopravní fakultu jistě velkým úspěchem a to díky prvnímu místu v kategorii bakaláři a třetímu místu v kategorii magistři mezi všemi vysokými školami, které provozují vzdělání související s dopravou. Práce Bc. Holečka pojednávala o aktuální problematice týkající se železničních staveb a zlepšení parametrů traťového úseku Golčův Jeníkov.

Zdraví celý článek
23.11.

Pardubice bezodkladně řeší výskyt radonu ve školkách

Takové situace běžně ve školkách nenastávají, proto není důvod k žádné panice z naměřených hodnot.

Zdraví celý článek
22.1.

Jubilejní 10. ročník odborné konference RANK 2014

Konference je zařazována do oficiálního kalendáře akcí garantovaných výborem České společnosti klinické biochemie při ČLS JEP.

Zdraví celý článek
31.5.

Dolary za sbírku plyšáků zajistily nový přístroj pro dětské pacienty Pardubické nemocnice

Letošní aktivita zaměstnanců zaměřená na děti po stresových situacích si získala ocenění i v rámci celé naší společnosti a jako dík byla umožněna finanční podpora ve výši tisíc dolarů na jeden projekt vybraný zaměstnanci,“ uvedl ředitel závodu Václav Levinský

Zdraví celý článek
30.4.

Ultrazvuk do Třebové, rezonanci do Ústí

Pořízení tohoto vyšetřovacího přístroje si vyžádá náklady v částce zhruba 1,6 milionu korun.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting