MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu


MUDr. Ivana Musilová, Ph. D. dosáhla dalšího významného ocenění. Lékařka Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. získala Sonkovu cenu za nejlepší práci v oblasti ultrazvukové diagnostiky v porodnictví a gynekologii za rok 2012.


„Je to vynikající výsledek naší lékařky, která patří k pěti nejlepším ultrazvukařům v České republice a v oblasti venósního systému plodu k absolutní evropské špičce,“ prohlásil doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.


MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu za svou práci „Pulsation of the fetal splenic vein – a potential ultrasound marker of histological chorioamnionitis and funisitis in women with preterm prelabor rupture of membranes“ (Pulzace plodové slezinné žíly - možný ultrazvukový ukazatel zánětu placenty a pupečníku u žen s předčasným odtokem vody plodové). Byla publikována v časopisu Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica.


Sonkovu cenu, kterou uděluje Česká společnost pro ultrazvuk v porodnictví a gynekologii ČLS JEP, převzala na 34. konferenci gynekologů a porodníků zabývajících se ultrazvukovou diagnostikou ve Špindlerově Mlýnu. „Jedná se o nejvyšší ocenění v gynekologickém ultrazvuku,“ řekl doc. Košťál.


Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.


„Doktorka Musilová je každoročně zvána jako přednášející na kongresy po celém světě. Její práce je skutečně vynikající. Za dobu svého působení na naší klinice odhalila vady plodů, na které předtím nikdo nepřišel. Její poradna je doslova přeplněná. Je to opravdu mimořádná lékařka,“prohlásil doc. Košťál.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.4.

ORL klinika nabídne preventivní vyšetření při Světovém dni hlasu

Akce se uskuteční 19. dubna od 12.00 do 16.00 hodin. Vyšetření budou probíhat ve foniatrické (hlasové) ambulanci ušního, nosního, krčního oddělení, která je umístěna v přízemí budovy č. 6. Přijít může každý zájemce, jehož trápí obtíže s hlasem či hlasivkami.

Zdraví celý článek
12.1.

Nové oddělení v nových prostorách: Rozvoj nemocnic pokračuje

Těší ho, že se daří krůček po krůčku zlepšovat prostředí i vybavení nemocnice, kterou pacienti považují za nejlepší v kraji.

Zdraví celý článek
20.2.

Pneumokok v Pardubickém kraji 2012: osm případů nákazy

Průběh onemocnění se v první fázi podobá chřipce a projevuje se zvýšenou teplotou, třesavkou, bolestí hlavy a zvracením. V další fázi ovšem bakterie postihuje jednotlivé orgány a může způsobit nejen závažné záněty středouší, ale i zápal plic nebo pneumokokovou meningitidu.

Zdraví celý článek
2.3.

Přátelská nemocnice má za sebou první rok

Nemocnice rozjela také řadu specializovaných aktivit k vyškolení personálu pro neslyšící nebo nevidomé pacienty, preventivní programy pro seniory, monitorování bolesti či ověření spokojenosti dětských pacientů. „Úplnou novinkou jsou takzvané animační programy Východočeské galerie na odděleních, kde pacienti tráví delší čas. Ty mají velmi příznivý ohlas a budou pokračovat i v letošním roce,“ řekla koordinátorka programu Markéta Nemšovská. Vznikla specializovaná linka výživy a byla sjednocena dieta pro matky po porodu.

Zdraví celý článek
12.4.

V biochemické laboratoři Pardubické nemocnice byl slavnostně představen špičkový analytický systém

Automatický a robotický systém pro kompletní rutinní a speciální analýzy tvoří preanalytická linka, která zrychlí a zkvalitní zpracování krevních vzorků před vlastní analýzou. Zajistí kvalitní a rychlou centrifugaci a zkumavky přepraví na automatickém dopravníku k biochemickým analyzátorům.

Zdraví celý článek
23.7.

„Děti, pozor na kolejích“

Úrazy dětí na železnici nejsou bohužel ničím výjimečným. Jenom v roce 2006 došlo k 38 případům.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting