MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu

30.9.

MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu


MUDr. Ivana Musilová, Ph. D. dosáhla dalšího významného ocenění. Lékařka Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. získala Sonkovu cenu za nejlepší práci v oblasti ultrazvukové diagnostiky v porodnictví a gynekologii za rok 2012.


„Je to vynikající výsledek naší lékařky, která patří k pěti nejlepším ultrazvukařům v České republice a v oblasti venósního systému plodu k absolutní evropské špičce,“ prohlásil doc. MUDr. Milan Košťál, CSc., přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.


MUDr. Musilová získala prestižní Sonkovu cenu za svou práci „Pulsation of the fetal splenic vein – a potential ultrasound marker of histological chorioamnionitis and funisitis in women with preterm prelabor rupture of membranes“ (Pulzace plodové slezinné žíly - možný ultrazvukový ukazatel zánětu placenty a pupečníku u žen s předčasným odtokem vody plodové). Byla publikována v časopisu Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica.


Sonkovu cenu, kterou uděluje Česká společnost pro ultrazvuk v porodnictví a gynekologii ČLS JEP, převzala na 34. konferenci gynekologů a porodníků zabývajících se ultrazvukovou diagnostikou ve Špindlerově Mlýnu. „Jedná se o nejvyšší ocenění v gynekologickém ultrazvuku,“ řekl doc. Košťál.


Významná odbornice z pardubické Porodnicko-gynekologické kliniky získala v minulých letech už řadu ocenění. Je například držitelkou Výroční ceny Sekce ultrazvukové diagnostiky České gynekologické a porodnické společnosti za nejlepší práci s ultrazvukovou tématikou publikovanou v roce 2010 a 2011.


„Doktorka Musilová je každoročně zvána jako přednášející na kongresy po celém světě. Její práce je skutečně vynikající. Za dobu svého působení na naší klinice odhalila vady plodů, na které předtím nikdo nepřišel. Její poradna je doslova přeplněná. Je to opravdu mimořádná lékařka,“prohlásil doc. Košťál.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

27.2.

V sobotu 2. března od 8.00 do 11.00 hodin může veřejnost absolvovat screeningové vyšetření sluchu v ambulanci ORL kliniky Pardubické nemocnice.

ORL klinika se již tradičně připojuje ke Světovému dni sluchu. Veřejnosti nabídne možnost screeningového vyšetření sluchu spojenou s informacemi o naslouchadlech. Akce se uskuteční od 8.00 do 11.00 hodin v ambulanci ORL kliniky a je určena pro pacienty starší deseti let.

Zdraví celý článek
22.1.

Jubilejní 10. ročník odborné konference RANK 2014

Konference je zařazována do oficiálního kalendáře akcí garantovaných výborem České společnosti klinické biochemie při ČLS JEP.

Zdraví celý článek
7.2.

Radon ve školách už není, potvrdit to mají kontrolní měření

Poté, co se na podzim 2010 ve školách zjistil výskyt radonu, Pardubice se rozhodly prověřit budovy všech mateřských, základních i středních škol ve městě.

Zdraví celý článek
10.11.

V Pardubické nemocnic byl slavnostně uveden do provozu babybox druhé generace

Původní babybox, který je v Pardubické nemocnici umístěn v zadní části pavilonu Porodnicko-gynekologické kliniky, byl slavnostně spuštěn 29. července 2008 jako jedenáctý v pořadí v Česku. Za dobu jeho existence do něj bylo umístěno pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Poprvé se tak stalo 6. března 2012, kdy byl do schránky odložen novorozený chlapec. Zatím naposledy, 5. září letošního roku, byla v tomto babyboxu nalezena holčička.

Zdraví celý článek
29.5.

Soud uznal Luďka Zahradníka vinným

Na kauzu už před čtyřmi lety upozornili místní občané, kterým Arnika poskytla právní pomoc.

Zdraví celý článek
7.6.

Rada kraje schválila scénář změn ve zdravotnictví

Rada na svém předchozím jednání 16. května uložila 1. náměstku hejtmana Romanu Línkovi projednat návrh scénáře se zástupci měst, ve kterých nemocnice sídlí, s odbornými společnosti a s odboráři.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting