Na obnovu LDN nemá vliv úhrada poplatků

23.2.

Na obnovu LDN nemá vliv úhrada poplatků

Pardubický kraj platí od prvního ledna letošního roku v krajských zařízeních poplatky za pacienty. Peníze na úhradu poplatků hledá kraj v provozních výdajích. „V žádném případě neomezujeme investice,“ zdůraznil hejtman Radko Martínek. „Neodložíme rekonstrukci bývalého kožního oddělení litomyšlské nemocnice,“ ohradil se dále proti nepravdivému vyjádření, které se objevilo v úterním vydání Hospodářských novin. „Zodpovědně mohu říci, že vyjádření poslance Pavla Severy, který vystoupil ve středu 11. února na schůzi Poslanecké sněmovny s kritikou, že vytváříme úspory na úkor některých investičních akcí, se nezakládá na pravdě,“ dodal hejtman. „V rozpočtu na letošní rok jsme vyčlenili peníze na studii centra komplexních služeb, jehož součástí je rovněž kromě domova se zvláštním režimem pro klienty s Alzhaimerovou chorobou i léčebna dlouhodobě nemocných. Ministerstvo zdravotnictví ani ministerstvo práce a sociálních věcí nezařadilo přestavbu do plánu na rok 2009,“ zdůraznil Radko Martínek. Také Univerzita Pardubice již neuvažuje o  zakoupení budovy pro fakultu restaurování.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

19.10.

Nemocnice se zaměří také na návaznou péči

Nemocnice Pardubického kraje mají čtyři centra vysoce specializované péče v Pardubicích (kardiovaskulární, onkologické, perinatologické a iktové) a jedno v Litomyšli (iktové). Dále spolupracují s centry v Hradci Králové, Brně, Olomouci a Praze.

Zdraví celý článek
11.11.

Pravidelné malování porodních sálů uzavře příjem rodiček v Pardubické nemocnici.

Na Porodnicko-gynekologické klinice Pardubické nemocnice bude probíhat pravidelné malování. Z tohoto důvodu bude v pondělí 11. listopadu 2019 v 18.00 hodin uzavřen příjem rodiček na porodní sály. Znovu obnoven bude ve čtvrtek 21. listopadu 2019 v 16.00 hodin.

Zdraví celý článek
16.4.

U příležitosti Světového dne hlasu je možné 16. dubna absolvovat preventivní vyšetření hlasivek na ORL klinice Pardubické nemocnice.

Akce se uskuteční 16. dubna od 10.00 do 13.00 hodin. Vyšetření budou probíhat ve foniatrické ambulanci ušního, nosního, krčního (ORL) oddělení, která je umístěna v přízemí budovy č. 6. Přijít může každý zájemce starší 10 let, jehož trápí obtíže s hlasem či hlasivkami.

Zdraví celý článek
22.12.

Se společným memorandem proti ministerstvu zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek vyvracel obavy, že některá centra zruší.

Zdraví celý článek
22.7.

Horko je zákeřné i pro domácí zvířata

Chovaná zvířata mají mít zejména nyní snadný přístup ke zdravotně nezávadné vodě!

Zdraví celý článek
2.2.

V krajských zdravotnických zařízení se už platit nebude

Pacient, který nebude chtít poplatek hradit, požádá o dar Pardubického kraje prostřednictvím příslušného formuláře.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting