Na obnovu LDN nemá vliv úhrada poplatků

23.2.

Na obnovu LDN nemá vliv úhrada poplatků

Pardubický kraj platí od prvního ledna letošního roku v krajských zařízeních poplatky za pacienty. Peníze na úhradu poplatků hledá kraj v provozních výdajích. „V žádném případě neomezujeme investice,“ zdůraznil hejtman Radko Martínek. „Neodložíme rekonstrukci bývalého kožního oddělení litomyšlské nemocnice,“ ohradil se dále proti nepravdivému vyjádření, které se objevilo v úterním vydání Hospodářských novin. „Zodpovědně mohu říci, že vyjádření poslance Pavla Severy, který vystoupil ve středu 11. února na schůzi Poslanecké sněmovny s kritikou, že vytváříme úspory na úkor některých investičních akcí, se nezakládá na pravdě,“ dodal hejtman. „V rozpočtu na letošní rok jsme vyčlenili peníze na studii centra komplexních služeb, jehož součástí je rovněž kromě domova se zvláštním režimem pro klienty s Alzhaimerovou chorobou i léčebna dlouhodobě nemocných. Ministerstvo zdravotnictví ani ministerstvo práce a sociálních věcí nezařadilo přestavbu do plánu na rok 2009,“ zdůraznil Radko Martínek. Také Univerzita Pardubice již neuvažuje o  zakoupení budovy pro fakultu restaurování.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

26.3.

Podporu pro ekologičtější vytápění mohou získat i domácnosti

Ministr životního prostředí Martin Bursík na konci minulého týdne podepsal finální znění směrnic.

Zdraví celý článek
21.1.

Novinka na ORL klinice Pardubické nemocnice – lékaři poprvé při operaci pacienta využili systém počítačem navigované chirurgie.

Systém počítačem navigované chirurgie je nejčastěji používán při revizních operacích vedlejších nosních dutin, v případě výkonů na vedlejších dutinách výrazně anatomicky změněných (úraz, vývojové anomálie) či rozsáhlých patologických změnách v oblasti čelní, klínové dutiny ve vztahu k nitrolebí, očnice ve vztahu ke zrakovému nervu, při chirurgickém uzávěru výtoku mozkomíšního moku.

Zdraví celý článek
8.11.

Očkování je nejúčinnější zbraň na chřipku, říká epidemiolog

Kdo zatím nestihl očkování proti chřipce, má nejvyšší čas. Ještě listopad je ideálním měsícem na tuto prevenci proti virovému onemocnění, které přichází každou zimu a často ve velké síle způsobující chřipkovou epidemii. A právě očkování je klíčovou zbraní při ochraně.

Zdraví celý článek
15.11.

Mlha ve městě

Prognózy hydrometeorologů zatím nejsou příliš příznivé.

Zdraví celý článek
19.4.

U Pardubic se sešli přední čeští onkologové

Kontroverze v onkologii již tradičně pořádá společnost Multiscan i pod hlavičkou Komplexního onkologického centra Pardubického kraje (dále KOC), byla garantována Českou onkologickou společností ČLS JEP, konala se pod záštitou Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky JEP.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting