Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

13.10.

Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

Sedmnáctý ročník česko-slovenské konference INMED, s podtitulem informační systémy jako nástroj efektivního zdravotnictví se uskutečnil v úterý a ve středu v Sukově síni pardubického Domu Hudby. Dvoudenní konferenci pořádanou firmou STAPRO s. r. o. zahájili svými příspěvky krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
„Vzhledem k faktu, že se konference INMED pořádá již po sedmnácté, nezbývá než ocenit nejen vysokou úroveň této akce, ale i její tradici,“ řekl při zahájení Ladislav Valtr. „Zdravotnictví je oblast s řadou vlivů a specifik, a to od vývoje medicíny, až po neustálý růst sociálního očekávání společnosti, proto si naše zdravotnictví bez rozvoje informačních technologií a intenzivního zapojení informatiky už nelze představit,“ uvedl radní Valtr. Cílem konference INMED byla mimo jiné prezentace nástrojů efektivního zdravotnictví. Radní Valtr proto účastníkům kromě nových poznatků popřál, aby odjížděli i s pocitem efektivně stráveného času.
Mezi tématy konference se kromě oblasti IT či eHealth objevilo také financování zdravotní péče nebo novinky v krajském zdravotnictví. Generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje (NPk) proto ve svém příspěvku s názvem „Pardubický kraj a Nemocnice Pardubického kraje - týmový přístup je nakažlivý“ zmínil některé projekty plánované v krajských nemocnicích nebo náborové aktivity. Především však hosty seznámil s v květnu představeným Plánem rozvoje Nemocnice Pardubického kraje. „Naším hlavním cílem je poskytovat co nejkvalitnější péči a být efektivní. V případě nově vytvořeného Plánu rozvoje se nám poprvé podařilo získat jednoznačné zadání ze strany vlastníka, který měl odvahu definovat základní směr, za což jsem rád,“ řekl Tomáš Gottvald. Ten hosty informoval, že dokument, který je veřejně přístupný, byl tvořen „odspodu“, od počátku byly zapojeny vlastní odborné týmy tvořené experty z jednotlivých nemocnic. Příprava byla tedy enormně časově náročná, ale tento postup se osvědčil.
„Odlišnost přístupu v našem kraji spočívala v tom, že jsme proces tvorby dokumentu neřídili direktivně ani nebrzdili, šlo o jakýsi „koučink“ a vzájemnou podporu mezi zřizovatelem, tedy krajem, a nemocnicemi. Tento přístup proto po naší zkušenosti doporučuji i zřizovatelům nemocnic v ostatních krajích, vždy však záleží na konkrétních lidech,“ uzavřel radní Ladislav Valtr.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

19.2.

Opravárenské učiliště v Králíkách čekají investice do budov a přesun učeben

V minulých letech kraj do areálu školu investoval okolo dvaceti milionů korun. V letech 2014 až 2016 byly provedeny úpravy domova mládeže za necelé tři miliony korun.

Zdraví celý článek
12.2.

Zrádný pneumokok vloni opět zahrozil i v Pardubickém kraji

Závažnost a průběh onemocnění se odvíjí od konkrétního sérotypu, kterým byl pacient nakažen. Pneumokok způsobuje nejčastěji záněty středouší, pneumokokové záněty mozkových blan (meningitidy) a také závažné pneumonie, které mohou v nejkrajnějších způsobech skončit až smrtí.

Zdraví celý článek
2.12.

II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář v Pardubické nemocnici upozornil na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí.

Právě na problematiku infekcí spojených se zdravotní péčí byl zaměřen II. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář. V Pardubické nemocnici ho v tomto týdnu pořádalo oddělení klinické mikrobiologie společně s infekčním oddělením. Semináře se účastnil i vedoucí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí Vlastimil Jindrák.

Zdraví celý článek
29.8.

V září začíná komplexní deratizace kanalizační sítě

Pardubice se proti přemnožení hlodavců chrání průběžně.

Zdraví celý článek
25.3.

Pacientům Dvora Králové nové „cétéčko“.

Díky novému přístroji za 12 milionů korun se ve spádové oblasti nemocnice výrazně zlepší zdravotní péče.

Zdraví celý článek
19.7.

Na CT přístroji na radiodiagnostickém oddělení Pardubické nemocnice vůbec poprvé neležel člověk. Vyšetřením si dnes prošla dřevěná gotická socha.

Zdravotnický přístroj je schopen tzv. „nahlédnout pod povrch“ a to nejen lidského těla, ale i povrchových úprav gotické plastiky. „S jeho pomocí dokážeme poznat strukturu dřeva, z kolika kusů dřeva a jakým způsobem byla socha zhotovena, jaké se pod povrchem skrývají nátěry, defekty, nebo jiné taje. Je možno zjistit co je původní a co bylo k soše v průběhu staletí přidáno, případně, zda někde kousek nechybí,“ řekla restaurátorka Hana Vítová.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting