Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

13.10.

Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

Sedmnáctý ročník česko-slovenské konference INMED, s podtitulem informační systémy jako nástroj efektivního zdravotnictví se uskutečnil v úterý a ve středu v Sukově síni pardubického Domu Hudby. Dvoudenní konferenci pořádanou firmou STAPRO s. r. o. zahájili svými příspěvky krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
„Vzhledem k faktu, že se konference INMED pořádá již po sedmnácté, nezbývá než ocenit nejen vysokou úroveň této akce, ale i její tradici,“ řekl při zahájení Ladislav Valtr. „Zdravotnictví je oblast s řadou vlivů a specifik, a to od vývoje medicíny, až po neustálý růst sociálního očekávání společnosti, proto si naše zdravotnictví bez rozvoje informačních technologií a intenzivního zapojení informatiky už nelze představit,“ uvedl radní Valtr. Cílem konference INMED byla mimo jiné prezentace nástrojů efektivního zdravotnictví. Radní Valtr proto účastníkům kromě nových poznatků popřál, aby odjížděli i s pocitem efektivně stráveného času.
Mezi tématy konference se kromě oblasti IT či eHealth objevilo také financování zdravotní péče nebo novinky v krajském zdravotnictví. Generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje (NPk) proto ve svém příspěvku s názvem „Pardubický kraj a Nemocnice Pardubického kraje - týmový přístup je nakažlivý“ zmínil některé projekty plánované v krajských nemocnicích nebo náborové aktivity. Především však hosty seznámil s v květnu představeným Plánem rozvoje Nemocnice Pardubického kraje. „Naším hlavním cílem je poskytovat co nejkvalitnější péči a být efektivní. V případě nově vytvořeného Plánu rozvoje se nám poprvé podařilo získat jednoznačné zadání ze strany vlastníka, který měl odvahu definovat základní směr, za což jsem rád,“ řekl Tomáš Gottvald. Ten hosty informoval, že dokument, který je veřejně přístupný, byl tvořen „odspodu“, od počátku byly zapojeny vlastní odborné týmy tvořené experty z jednotlivých nemocnic. Příprava byla tedy enormně časově náročná, ale tento postup se osvědčil.
„Odlišnost přístupu v našem kraji spočívala v tom, že jsme proces tvorby dokumentu neřídili direktivně ani nebrzdili, šlo o jakýsi „koučink“ a vzájemnou podporu mezi zřizovatelem, tedy krajem, a nemocnicemi. Tento přístup proto po naší zkušenosti doporučuji i zřizovatelům nemocnic v ostatních krajích, vždy však záleží na konkrétních lidech,“ uzavřel radní Ladislav Valtr.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

7.5.

Kraj připravuje stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

Součástí projektu je také stravovací provoz, rehabilitace, biochemická laboratoř a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy.

Zdraví celý článek
22.3.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přispívá ke zvýšení bezpečnosti vlaků

„V pozici spoluřešitele spolupracuje výzkumný tým Fakulty elektrotechniky a informatiky na řešení projektu RHINOS s předními evropskými pracovišti a s experty na integritu satelitního systému GNSS pro účely letectví ze Stanfordovy univerzity v USA,“ doplňuje k mezinárodnímu týmu děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, který je zároveň koordinátorem projektu za řešitele z České republiky.

Zdraví celý článek
28.12.

Rodičky jsou v kraji spokojené, chtějí zlepšit jen jídlo

V Pardubickém kraji se rodí v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. Všude se snaží vytvořit maminkám příjemnou atmosféru a kromě perfektní zdravotní péče jim nabídnout také různé relaxační pomůcky jako vířivky, míče, stoličky, hifi věže nebo aromaterapii.

Zdraví celý článek
11.9.

Podezření na ebolu bylo vyšetřením vyloučeno

Pro zásah byla připravena i dekontaminační sprcha. Budova kolejí byla uzavřena a hasič provedl obchůzku všech pokojů s výzvou, aby studenti neopouštěli své pokoje.

Zdraví celý článek
26.8.

Urologové provedli historicky první laparoskopickou resekci ledviny v Pardubické nemocnici

Rozšíření operativy umožnilo nové vybavení urologického oddělení. „V rámci modernizace Komplexního onkologického centra byla na urologické pracoviště zakoupena špičková laparoskopicko-endoskopická sestava,“ uvedl Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
12.4.

V biochemické laboratoři Pardubické nemocnice byl slavnostně představen špičkový analytický systém

Automatický a robotický systém pro kompletní rutinní a speciální analýzy tvoří preanalytická linka, která zrychlí a zkvalitní zpracování krevních vzorků před vlastní analýzou. Zajistí kvalitní a rychlou centrifugaci a zkumavky přepraví na automatickém dopravníku k biochemickým analyzátorům.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting