Nemocnice Pardubického kraje ocenila nejkvalitnější diplomovou práci

20.8.

Nemocnice Pardubického kraje ocenila nejkvalitnější diplomovou práci

Zvládnout studium při práci na plný úvazek není nic jednoduchého a leckdo ho ještě před cílem vzdá. To však není případ zdravotní sestřičky z dětského oddělení Pardubické nemocnice Andrey Benešové, která nejen úspěšně dokončila magisterské studium, ale za svou diplomovou práci také získala ocenění od Nemocnice Pardubického kraje (NPK) za její mimořádnou kvalitu.
Na základě spolupráce s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice společnost NPK již druhým rokem ocenila nejkvalitnější diplomovou práci vypracovanou na zmíněné fakultě. Z návrhů předložených univerzitou vybírala nejlepší práci odborná komise složená z generálního ředitele společnosti, ředitele pro zdravotní služby a manažerky ošetřovatelské péče. Ti letos vybrali práci s názvem Hodnocení normotermie u operačních výkonů na ORL pracovišti.
„Zjednodušeně řečeno se práce zabývá tělesnou teplotou pacientů během operace. Ta je důležitá jak pro samotný průběh operačního výkonu, předcházení možným komplikacím, tak i pro tepelný komfort pacienta,“ vysvětlila Andrea Benešová, která podle svých slov diplomovou práci zpracovávala zhruba rok. „Skloubit školu, práci a rodinný život bylo náročné, ale kolegové i nadřízení mi vycházeli vstříc,“ podotkla autorka. Ta za svou diplomovou práci dostala od Nemocnice Pardubického kraje ocenění ve formě finanční odměny ve výši 12 tisíc korun. „Byla jsem velmi mile překvapená, že úsilí a čas, který jsem nad prací strávila, byly takto oceněny. Je to povzbuzující,“ dodala zdravotní sestřička, která v Pardubické nemocnici pracuje od roku 2016.
„Vzdělávání a odborný růst je v každé profesi velmi důležitý a ve zdravotnictví to platí dvojnásob. V rámci spolupráce s Fakultou zdravotnických studií proto chceme studenty za jejich píli ocenit a zároveň je motivovat,“ podotkl k předání ceny generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
Loňský rok ve znamení neurologie
V minulém roce Nemocnice Pardubického kraje udělila cenu za nejlepší diplomovou práci poprvé. Získala ji Kristýna Juříčková, zdravotní sestra z neurologického oddělení Pardubické nemocnice, za práci s názvem Využití nástrojů pro hodnocení bolesti u pacientek s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. „Na základě zpracovávání diplomové práce jsem po dokončení studia začala spolupracovat s MS Centrem, které funguje při Neurologické klinice Pardubické nemocnice a zaměřuje se právě na pacienty s roztroušenou sklerózou,“ svěřila se Kristýna Juříčková s tím, že od nového akademického roku začne na své alma mater, Fakultě zdravotnických studí Univerzity Pardubice, také vyučovat, do budoucna pak plánuje i studium doktorského programu. Samotné ocenění, které v minulém roce získala od NPK, podle jejích slov motivací k dalšímu akademickému působení nebylo, nicméně ji potěšilo: „Udělalo mi radost, že moje práce neskončila někde v šuplíku, ale měl zájem se na ni podívat i někdo další než jen lidé z fakulty,“ uzavřela Juříčková.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.5.

Výbor Radiologické společnosti zasedal v Pardubické nemocnici

„Právě radiodiagnostické přístroje jsou teď jednou z našich investičních priorit,“ uvedl Roman Línek. S nejvyššími náklady se počítá při digitalizaci pracoviště v Pardubicích, ale nové přístroje dostanou také nemocnice v Ústí nad Orlicí, Litomyšli a ve Svitavách.

Zdraví celý článek
14.3.

Vysokomýtská nemocnice hospodařila loni se ziskem

Rok 2013 už podle ředitele Josefa Diessla nebude tak optimistický. „Na jedné straně významně vzrostly náklady vlivem změny sazby DPH, kdy značná část nakupovaného zdravotnického materiálu byla převedena do základní 21procentní sazby, a na druhé straně zdravotní pojišťovny beze zbytku uplatňují novou restriktivní a odbornou zdravotnickou veřejností velmi kritizovanou úhradovou vyhlášku ministerstva zdravotnictví.

Zdraví celý článek
12.4.

V biochemické laboratoři Pardubické nemocnice byl slavnostně představen špičkový analytický systém

Automatický a robotický systém pro kompletní rutinní a speciální analýzy tvoří preanalytická linka, která zrychlí a zkvalitní zpracování krevních vzorků před vlastní analýzou. Zajistí kvalitní a rychlou centrifugaci a zkumavky přepraví na automatickém dopravníku k biochemickým analyzátorům.

Zdraví celý článek
30.3.

Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

Rodiče by měli při nákupu hraček pečlivě zkontrolovat jejich nezávadnost. Často napoví i zápach způsobený ftaláty.

Zdraví celý článek
1.7.

Chytali potkana na toaletě

Jak samotní hasiči nakonec přiznali, jednalo se o vůbec první zásah tohoto typu.

Zdraví celý článek
8.5.

Pardubice bez rakoviny (www.bezrakoviny.cz)

Roadshow jsou informačními a osvětovými akcemi, které pomáhají zvýšit povědomí veřejnosti o prevenci rakoviny. Za účasti významných lokálních osobností a odborníků z řad lékařů nabízí osvětový program, který všem přítomným poskytne informace o možnostech prevence vybraných nádorových onemocnění a návštěvě screeningových programů. Odborníci jsou po celou dobu roadshow k dispozici všem příchozím, kteří s nimi mohou konzultovat své individuální dotazy.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting