Nemocnice Pardubického kraje ocenila nejkvalitnější diplomovou práci

20.8.

Nemocnice Pardubického kraje ocenila nejkvalitnější diplomovou práci

Zvládnout studium při práci na plný úvazek není nic jednoduchého a leckdo ho ještě před cílem vzdá. To však není případ zdravotní sestřičky z dětského oddělení Pardubické nemocnice Andrey Benešové, která nejen úspěšně dokončila magisterské studium, ale za svou diplomovou práci také získala ocenění od Nemocnice Pardubického kraje (NPK) za její mimořádnou kvalitu.
Na základě spolupráce s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice společnost NPK již druhým rokem ocenila nejkvalitnější diplomovou práci vypracovanou na zmíněné fakultě. Z návrhů předložených univerzitou vybírala nejlepší práci odborná komise složená z generálního ředitele společnosti, ředitele pro zdravotní služby a manažerky ošetřovatelské péče. Ti letos vybrali práci s názvem Hodnocení normotermie u operačních výkonů na ORL pracovišti.
„Zjednodušeně řečeno se práce zabývá tělesnou teplotou pacientů během operace. Ta je důležitá jak pro samotný průběh operačního výkonu, předcházení možným komplikacím, tak i pro tepelný komfort pacienta,“ vysvětlila Andrea Benešová, která podle svých slov diplomovou práci zpracovávala zhruba rok. „Skloubit školu, práci a rodinný život bylo náročné, ale kolegové i nadřízení mi vycházeli vstříc,“ podotkla autorka. Ta za svou diplomovou práci dostala od Nemocnice Pardubického kraje ocenění ve formě finanční odměny ve výši 12 tisíc korun. „Byla jsem velmi mile překvapená, že úsilí a čas, který jsem nad prací strávila, byly takto oceněny. Je to povzbuzující,“ dodala zdravotní sestřička, která v Pardubické nemocnici pracuje od roku 2016.
„Vzdělávání a odborný růst je v každé profesi velmi důležitý a ve zdravotnictví to platí dvojnásob. V rámci spolupráce s Fakultou zdravotnických studií proto chceme studenty za jejich píli ocenit a zároveň je motivovat,“ podotkl k předání ceny generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
Loňský rok ve znamení neurologie
V minulém roce Nemocnice Pardubického kraje udělila cenu za nejlepší diplomovou práci poprvé. Získala ji Kristýna Juříčková, zdravotní sestra z neurologického oddělení Pardubické nemocnice, za práci s názvem Využití nástrojů pro hodnocení bolesti u pacientek s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. „Na základě zpracovávání diplomové práce jsem po dokončení studia začala spolupracovat s MS Centrem, které funguje při Neurologické klinice Pardubické nemocnice a zaměřuje se právě na pacienty s roztroušenou sklerózou,“ svěřila se Kristýna Juříčková s tím, že od nového akademického roku začne na své alma mater, Fakultě zdravotnických studí Univerzity Pardubice, také vyučovat, do budoucna pak plánuje i studium doktorského programu. Samotné ocenění, které v minulém roce získala od NPK, podle jejích slov motivací k dalšímu akademickému působení nebylo, nicméně ji potěšilo: „Udělalo mi radost, že moje práce neskončila někde v šuplíku, ale měl zájem se na ni podívat i někdo další než jen lidé z fakulty,“ uzavřela Juříčková.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

2.11.

Den zdraví v Pardubické nemocnici: nábor dárců krve a řada preve ntivních vyšetření

Dopoledne se bude konat již tradiční nábor nových dárců krve na transfuzním oddělení pod názvem Daruj krev s pardubickými hokejisty. Nejcennější životní tekutinu bude možné darovat od 7.00 do 11.00 hodin. Poté bude následovat program zaměřený na prevenci. Nejprve bude probíhat ve vestibulu budovy Informací od 11.00 hodin, poté od 13.00 hodin bude možné navštívit i některé ambulance. Preventivní vyšetření a poradny budou k dispozici do 15.00 hodin.

Zdraví celý článek
7.3.

Centrum pracovního lékařství má znovu povolení k uznávání nemocí z povolání

Žádost Pardubické krajské nemocnice o povolení uznávat nemoci z povolání na dosavadním území byla ministerskou komisí vyhodnocena kladně.

Zdraví celý článek
10.11.

V Pardubické nemocnic byl slavnostně uveden do provozu babybox druhé generace

Původní babybox, který je v Pardubické nemocnici umístěn v zadní části pavilonu Porodnicko-gynekologické kliniky, byl slavnostně spuštěn 29. července 2008 jako jedenáctý v pořadí v Česku. Za dobu jeho existence do něj bylo umístěno pět dětí – dvě dívky a tři chlapci. Poprvé se tak stalo 6. března 2012, kdy byl do schránky odložen novorozený chlapec. Zatím naposledy, 5. září letošního roku, byla v tomto babyboxu nalezena holčička.

Zdraví celý článek
6.12.

Pardubičtí chirurgové prezentovali svou práci v Japonsku

Kongres se konal ve druhé polovině listopadu v Congress Center v Nagoji. Jeho součástí bylo rovněž Japonsko – České symposium. Následně se oba pardubičtí chirurgové přesunuli ze třetího největšího japonského města do metropole. V Tokiu se zúčastnili 21. Česko – Japonského chirurgického symposia.

Zdraví celý článek
9.5.

Tvrdý pán přes řidítka způsobil velmi těžké zranění

I když v tomto případě zranění zavinila technická komplikace, je nutné vždy jezdit s ohledem na své zdraví a bezpečí.

Zdraví celý článek
1.1.

Prvním miminkem, které v úvodní den nového roku 2017 přišlo na svět v porodnici Pardubické nemocnice, byl chlapec Patrik.

Po dvou letech tak má novoroční primát v pardubické porodnici zase chlapec. Vloni i předloni se jako první narodily holčičky – v roce 2015 to byla Elen a před rokem Laura.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting