Nemocnice Pardubického kraje pozvala studenty zdravotnických škol

16.10.

Nemocnice Pardubického kraje pozvala studenty zdravotnických škol

Pardubický kraj zřizuje čtyři zdravotnické školy. Studentky a studenti čtvrtých ročníků se dnes setkali na krajském úřadě se zástupci Nemocnice Pardubického kraje a radním pro zdravotnictví Ladislavem Valtrem. Studentům bylo představeno prostředí nemocnic a náplň práce v nemocnicích. Vedení nemocnice získalo od studentů podněty na práci ve zdravotnictví.
„Těší mne tato pravidelná setkání studentů a zástupců našich nemocnic. Vzájemná diskuse a přenos informací je velmi potřebný pro rozvoj a spolupráci v rámci zdravotnictví, které je posláním. Naše nemocnice jsou jediným poskytovatelem akutní zdravotní péče v našem kraji a jen v loňském roce v nich bylo ambulantně ošetřeno více jak milión pacientů. Devadesát tisíc pacientů bylo hospitalizováno. Naši lékaři provedli více než třicet tisíc operací,“ sdělil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. 
Nemocnice Pardubického kraje nabízí stabilní zaměstnání. Do nemocničních budov Pardubický kraj každoročně investuje desítky milionů korun. Další investice v řádově ještě větších objemech jsou pak připravovány k realizaci v nejbližších letech.  
Studenti měli na setkání možnost vidět prezentace nemocničních prostor, a také se dozvěděli podrobnosti o práci zdravotního personálu. Na závěr prezentovali svůj pohled na povolání zdravotní sestry. Ve čtyřech skupinách sestavili desatero péče o pacienta a sestavili profil vlastností zdravotní sestry. Sepsali také očekávání od zaměstnavatele. Na předních místech figurovaly: finanční ohodnocení, přátelský a profesionální přístup a možnost dalšího vzdělávání.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

14.5.

Mezinárodní ocenění interního oddělení Pardubické krajské nemocnice

Bakterie Clostridium difficile velmi komplikuje standardní nemocniční péči a představuje celosvětový problém. Proto vznikla zmíněná studie, do níž je zapojeno i pardubické pracoviště.

Zdraví celý článek
20.2.

Relaxace v první době porodní – pardubická porodnice opět vylepšila zázemí pro budoucí maminky

„Už před sto lety naši předchůdci věděli, že bolesti jsou lépe snesitelné, jsou menší a porod se zrychluje, když si žena lehne do vody ve vaně. Je to historická zkušenost. Odborně se tomu říká Breussova horká koupel. Proto se snažíme tímto způsobem ženám zpříjemnit průběh porodu,“ vysvětlil docent Košťál, jak se v Pardubicích současná medicína potkává se zkušenostmi, které si ženy předávaly z generace na generaci.

Zdraví celý článek
13.2.

Tisková zpráva k vystoupení Pavla Severy v Poslanecké sněmovně

Včera schválený návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění, který mění nynější rozsah regulačních poplatků.

Zdraví celý článek
16.12.

Lidovci se postavili za pardubickou onkologii a traumacentrum

Neviděl jsem jediný opravdový důvod, který by opravňoval pochybovat o smysluplnosti a vytíženosti pardubických pracovišť.

Zdraví celý článek
30.1.

Francouzská delegace obdivuje úroveň zdravotnického personálu

Chrudimská zdravotnická škola patří ke špičkám ve svém oboru.

Zdraví celý článek
8.11.

Hledají se noví dárci krve. Jejich nábor opět podpoří hokejové Dynamo

Do akce „Daruj krev s pardubickými hokejisty“ se může zapojit takřka každý. Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 až 65 lety.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting