Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

8.8.

Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

Hostem Radioporadny Českého rozhlasu Pardubice byl přednosta ORL kliniky Pardubické nemocnice Jan Vodička. Hovořil o neprůchodnosti nosu.
Co způsobuje neprůchodnost nosu. Jaké obtíže to může způsobovat. Této problematice se ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice věnoval odborník z Pardubické nemocnice. Hostem pořadu Radioporadna byl přednosta kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Jan Vodička.
„Neprůchodnost nosu bychom neměli podceňovat, není to normální stav. Pokud se nám nosem nedýchá dobře, mělo by určitě následovat vyšetření na ORL. Zejména když se jedná o jednostrannou neprůchodnost. Byť se jedná o výjimečné případy, měl by člověk vždy podstoupit vyšetření. Mohou tam vznikat polypy nebo nádory. Především nádorová onemocnění v dutině nosní se odhalují velmi obtížně,“ uvedl přednosta Vodička.
Jaké jsou příčiny těchto obtíží? Co jsou nosní polypy a co mohou způsobovat? Jaké jsou možnosti prevence a jak probíhá léčba? Nebo jak si můžeme nosní sliznici poškodit nadužíváním nosních kapek? Odpovědi na tyto otázky najdete při poslechu záznamu Radioporadny s přednostou ORL kliniky Pardubické nemocnice Janem Vodičkou.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

17.2.

Naši pomoc je vhodné vyhledat včas, radí klinický psycholog Bažant

Přítomnost při autonehodě, zjištěné závažné onemocnění, úmrtí v rodině. V životě každého člověka nastanou nejrůznější nepříjemné situace, které mají výrazný vliv na jeho psychiku. Silní a odolní jedinci si s nimi dokáží poradit sami. Pro řadu lidí je to však nad jejich síly, ovšem jen někteří vyhledají odbornou pomoc psychologů.

Zdraví celý článek
24.9.

Záchranářům v Přeloučí slouží nové středisko

V pátek 21. září bylo v Přelouči otevřeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
23.3.

Na ORL klinice Pardubické nemocnice již využívají tři nové přístroje, který zvýší kvalitu péče o onkologicky nemocné a léčbu spánkových obtíží.

Nejvýraznější technologickou novinkou na ORL klinice je pořízení CO2 laseru, jehož využití je moderním trendem v chirurgii hrtanu. Nemocným nabízí výrazně šetrnější operační postup při léčbě určité části nádorů, kdy není nutné provádět zevní řez na krku.

Zdraví celý článek
24.6.

Nové přístroje zvýší kvalitu kardiologické péče

Zlepšení diagnostických možností zajistí i nový bed side echokardiograf. Jedná se o přenosný a vysoce kvalitní ultrazvukový přístroj, který mohou lékaři použít k vyšetření nemocných přímo na nemocničním lůžku. Není nutné je tak převážet na vyšetřovnu. „Zejména v případě pacientů v těžkém stavu, kteří jsou imobilní a nejsou schopni transportu, to bude znamenat plus. A je možné s tímto přístrojem vyšetřit pacienty i na jiném oddělení mimo kardiologii,“ řekl primář Vojtíšek.

Zdraví celý článek
12.10.

Nákupy v Litomyšlské nemocnici v letech 2008 - 2014 prověřuje policie

Pro nás je to další jednoznačný argument, že fúze do jedné akciové společnosti, proti které řada lidí brojila, má svůj smysl, jelikož jedině tak je možné jednotně řídit investiční činnost a nákupy v rámci regionálního zdravotnictví,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Zdraví celý článek
26.9.

Projektované spalovně v Pardubicích chybí sklad odpadů

Spalovně zjevně chybí dostatečně zajištěný sklad nebezpečných odpadů, a to nejen odpadů s obsahem PCB

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting