Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

8.8.

Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

Hostem Radioporadny Českého rozhlasu Pardubice byl přednosta ORL kliniky Pardubické nemocnice Jan Vodička. Hovořil o neprůchodnosti nosu.
Co způsobuje neprůchodnost nosu. Jaké obtíže to může způsobovat. Této problematice se ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice věnoval odborník z Pardubické nemocnice. Hostem pořadu Radioporadna byl přednosta kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Jan Vodička.
„Neprůchodnost nosu bychom neměli podceňovat, není to normální stav. Pokud se nám nosem nedýchá dobře, mělo by určitě následovat vyšetření na ORL. Zejména když se jedná o jednostrannou neprůchodnost. Byť se jedná o výjimečné případy, měl by člověk vždy podstoupit vyšetření. Mohou tam vznikat polypy nebo nádory. Především nádorová onemocnění v dutině nosní se odhalují velmi obtížně,“ uvedl přednosta Vodička.
Jaké jsou příčiny těchto obtíží? Co jsou nosní polypy a co mohou způsobovat? Jaké jsou možnosti prevence a jak probíhá léčba? Nebo jak si můžeme nosní sliznici poškodit nadužíváním nosních kapek? Odpovědi na tyto otázky najdete při poslechu záznamu Radioporadny s přednostou ORL kliniky Pardubické nemocnice Janem Vodičkou.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

10.3.

Rozesmátá medaile za statečnost. Nová odměna pro pacienty dětské chirurgie

„Do nemocnice se málokdo těší. Zvláště pro děti je to náročnější. Většinou netuší, co je čeká. I když je doprovázejí maminky nebo tatínkové, obava z neznáma na ně dopadá. Proto jsme se rozhodli, že je za jejich odvahu odměníme,“ říká vrchní sestra Sabina Slavíčková.

Zdraví celý článek
7.2.

Vandal poškodil babybox v Pardubické nemocnici, dočasně je mimo provoz

Nadační fond pro odložené děti Statim, který je majitelem babyboxů, v současné době řeší opravu poškozeného zařízení.

Zdraví celý článek
26.11.

Digitální rentgeny urychlí vyšetření i v nemocnici v Pardubicích

Téměř polovina finančních prostředků byla investována do modernizace radiodiagnostiky. „Pořídili jsme pět stacionárních rentgenových přístrojů a osm mobilních, z toho tři s C-ramenem. Společně s dalším technologickým vybavením pracovišť se jednalo o investici za zhruba 56 milionů korun,“ uvedla Ivana Urešová, ředitelka Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
27.8.

Rada provedla změny v představenstvech nemocnic

Podle něj bude představenstvo v průběhu podzimu doplněno tak, aby se posílila schopnost vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o zvýšení úhrad za některé výkony.

Zdraví celý článek
16.12.

Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

Gabriela Doležalová s Kristýnou Špásovou z chirurgického oddělení byly připraveny každému zájemci změřit krevní tlak.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting