Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

8.8.

Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

Hostem Radioporadny Českého rozhlasu Pardubice byl přednosta ORL kliniky Pardubické nemocnice Jan Vodička. Hovořil o neprůchodnosti nosu.
Co způsobuje neprůchodnost nosu. Jaké obtíže to může způsobovat. Této problematice se ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice věnoval odborník z Pardubické nemocnice. Hostem pořadu Radioporadna byl přednosta kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Jan Vodička.
„Neprůchodnost nosu bychom neměli podceňovat, není to normální stav. Pokud se nám nosem nedýchá dobře, mělo by určitě následovat vyšetření na ORL. Zejména když se jedná o jednostrannou neprůchodnost. Byť se jedná o výjimečné případy, měl by člověk vždy podstoupit vyšetření. Mohou tam vznikat polypy nebo nádory. Především nádorová onemocnění v dutině nosní se odhalují velmi obtížně,“ uvedl přednosta Vodička.
Jaké jsou příčiny těchto obtíží? Co jsou nosní polypy a co mohou způsobovat? Jaké jsou možnosti prevence a jak probíhá léčba? Nebo jak si můžeme nosní sliznici poškodit nadužíváním nosních kapek? Odpovědi na tyto otázky najdete při poslechu záznamu Radioporadny s přednostou ORL kliniky Pardubické nemocnice Janem Vodičkou.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

25.3.

Halt, wer da? Ein Tiplik in Zittau!

Zdá se, že se tiplíci přenášející katarální horečku ovcí neboli bluetnogue před ničím nezastaví.

Zdraví celý článek
10.1.

Nemocnice Pardubického kraje vyhlásila zákaz návštěv

Toto opatření platí od úterý 10. ledna 2017 a bude v platnosti až do odvolání. Zákaz návštěv se týká všech pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tzn. Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnice.

Zdraví celý článek
14.9.

Výsledky práce lékařů Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice zaujaly účastníky významného kongresu ve Spojených státech amerických.

Miloš Rajman na kongresu vystoupil s přednáškou zaměřenou na první zkušenosti s laparoskopickými operacemi incisionální kýly, tedy v jizvách po operacích. Jan Flašar přednesl zkušenosti s laparoskopickou metodou Cecil Approach při operacích nádoru konečníku, při níž současně na sále pracují dva operační týmy.

Zdraví celý článek
6.12.

Pardubičtí chirurgové prezentovali svou práci v Japonsku

Kongres se konal ve druhé polovině listopadu v Congress Center v Nagoji. Jeho součástí bylo rovněž Japonsko – České symposium. Následně se oba pardubičtí chirurgové přesunuli ze třetího největšího japonského města do metropole. V Tokiu se zúčastnili 21. Česko – Japonského chirurgického symposia.

Zdraví celý článek
18.12.

Dětské pacienty navštívili pardubičtí basketbalisté

Basketbalisté nejprve zamířili na dětské oddělení a následně na oddělení dětské chirurgie. Kdo mohl, ten si s nimi popovídal a třeba i zahrál v herně.

Zdraví celý článek
31.8.

Šance pro Vaše srdce

Skoro 76 procent z 2.475 respondentů tvrdí, že se řídí zásadami zdravého životního stylu.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting