Odborníci debatovali o efektivním řízení nemocnic

24.5.

Odborníci debatovali o efektivním řízení nemocnic

Odbornou konferenci s názvem „Nástroje pro podporu řízení, úsporu nákladů a optimalizaci sítě akutní lůžkové péče – praktické zkušenosti z Pardubického kraje“ uspořádal Pardubický kraj ve spolupráci s HealthCare Institute. Záštitu nad ní převzal hejtman Martin Netolický.


     „Potřebnost změn krajského zdravotnictví si dnes uvědomují všichni zúčastnění partneři, a to jak Ministerstvo zdravotnictví, tak i pojišťovny a nakonec i samotní poskytovatelé. Zájem o dnešní konferenci dokazuje, že všichni chtějí dosáhnout zefektivnění řízení nemocnic při zachování kvality a dostupnosti poskytované péče,“ uvedl na konferenci hejtman Netolický a dodal: „Výhodou letošního roku je, že nejsou žádné volby, tudíž můžeme vést debatu nikoliv na náměstí, ale v odborném kruhu, kterým dnešní konference je.“


     První náměstek hejtmana Roman Línek, který má v gesci zdravotnictví, vyzdvihl možnost konzultací na konferenci: „Je důležité, že naše záměry vedoucí k stabilitě a perspektivě krajských nemocnic můžeme dílčím způsobem porovnat se záměry jiných krajů a diskutovat je se zástupci vrcholového vedením ministerstva zdravotnictví a pojišťovny.“


     S průběhem konference byl hejtman nadmíru spokojen. „Pardubický kraj na vnější tlaky, kterým je zdravotnictví vystavováno, reaguje návrhy změn. Proto jsme uspořádali tuto odbornou konferenci. Za poslední rok a půl učinili kroky a navrhli změny, na které naše krajské zdravotnictví čekalo dvacet let. Všechny příspěvky, které jsem zde slyšel, bych podepsal,“ dodal Netolický.


    Výhrady neměl ani místopředseda představenstva Nemocnic Pardubického kraje Jiří Benedikt. „Náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek uvedl, že integrace nemocnic do jednoho subjektu s ‚jednou hlavou‘ je dobrý vklad do příštího rozvoje krajského zdravotnictví, což nás potěšilo,“ sdělil Jiří Benedikt.


    Více než sto účastníků konference si mohlo vyslechnout přednášky na téma optimalizace sítě zdravotní péče, koncepce, restrukturalizace a perspektivy zdravotní péče nebo komplexního informačního systému pro zdravotnická zařízení. Sešli se tu vrcholní manažeři z oblasti zdravotnictví a nemocnic z celé České republiky, zejména z krajského zdravotnictví. Na konferenci vystoupili například generální ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek nebo tajemník Asociace krajských nemocnic Jaroslav Civín. Nechyběli ani odborníci ze zahraničí, konkrétně německé společnosti Kliniken Nordoberpfalz.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

9.8.

Horka a sucho mučí lidi i zvířata

S nedostatkem vody souvisí i problémy s okysličováním vod, což prospívá nežádoucímu rozvoji vodních řas a sinic.

Zdraví celý článek
12.4.

V biochemické laboratoři Pardubické nemocnice byl slavnostně představen špičkový analytický systém

Automatický a robotický systém pro kompletní rutinní a speciální analýzy tvoří preanalytická linka, která zrychlí a zkvalitní zpracování krevních vzorků před vlastní analýzou. Zajistí kvalitní a rychlou centrifugaci a zkumavky přepraví na automatickém dopravníku k biochemickým analyzátorům.

Zdraví celý článek
24.6.

Nové přístroje zvýší kvalitu kardiologické péče

Zlepšení diagnostických možností zajistí i nový bed side echokardiograf. Jedná se o přenosný a vysoce kvalitní ultrazvukový přístroj, který mohou lékaři použít k vyšetření nemocných přímo na nemocničním lůžku. Není nutné je tak převážet na vyšetřovnu. „Zejména v případě pacientů v těžkém stavu, kteří jsou imobilní a nejsou schopni transportu, to bude znamenat plus. A je možné s tímto přístrojem vyšetřit pacienty i na jiném oddělení mimo kardiologii,“ řekl primář Vojtíšek.

Zdraví celý článek
29.12.

Na změnu životního stylu je vhodné se připravit, říká odbornice na zdraví a prevenci

Přelom roku bývá časem různých předsevzetí. Na změnu je však potřeba se připravit, říká odbornice na zdravý životní styl a prevenci.

Zdraví celý článek
15.7.

Ani pes by neměl pít ledovou vodu

Volně žijící zvíře si dokáže poradit, a vyhledá stín. Se zvířaty, ať hospodářskými, tak domácími je to jinak, zde se musí postarat člověk.

Zdraví celý článek
23.3.

Neplavali by, jen kdyby neprosekali ledy

Dočasný návrat zimy přijala velká část lidí s nevolí. Někteří se z něj ale radovali. Pardubičtí otužilci.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting