Odborníci debatovali o efektivním řízení nemocnic

24.5.

Odborníci debatovali o efektivním řízení nemocnic

Odbornou konferenci s názvem „Nástroje pro podporu řízení, úsporu nákladů a optimalizaci sítě akutní lůžkové péče – praktické zkušenosti z Pardubického kraje“ uspořádal Pardubický kraj ve spolupráci s HealthCare Institute. Záštitu nad ní převzal hejtman Martin Netolický.


     „Potřebnost změn krajského zdravotnictví si dnes uvědomují všichni zúčastnění partneři, a to jak Ministerstvo zdravotnictví, tak i pojišťovny a nakonec i samotní poskytovatelé. Zájem o dnešní konferenci dokazuje, že všichni chtějí dosáhnout zefektivnění řízení nemocnic při zachování kvality a dostupnosti poskytované péče,“ uvedl na konferenci hejtman Netolický a dodal: „Výhodou letošního roku je, že nejsou žádné volby, tudíž můžeme vést debatu nikoliv na náměstí, ale v odborném kruhu, kterým dnešní konference je.“


     První náměstek hejtmana Roman Línek, který má v gesci zdravotnictví, vyzdvihl možnost konzultací na konferenci: „Je důležité, že naše záměry vedoucí k stabilitě a perspektivě krajských nemocnic můžeme dílčím způsobem porovnat se záměry jiných krajů a diskutovat je se zástupci vrcholového vedením ministerstva zdravotnictví a pojišťovny.“


     S průběhem konference byl hejtman nadmíru spokojen. „Pardubický kraj na vnější tlaky, kterým je zdravotnictví vystavováno, reaguje návrhy změn. Proto jsme uspořádali tuto odbornou konferenci. Za poslední rok a půl učinili kroky a navrhli změny, na které naše krajské zdravotnictví čekalo dvacet let. Všechny příspěvky, které jsem zde slyšel, bych podepsal,“ dodal Netolický.


    Výhrady neměl ani místopředseda představenstva Nemocnic Pardubického kraje Jiří Benedikt. „Náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek uvedl, že integrace nemocnic do jednoho subjektu s ‚jednou hlavou‘ je dobrý vklad do příštího rozvoje krajského zdravotnictví, což nás potěšilo,“ sdělil Jiří Benedikt.


    Více než sto účastníků konference si mohlo vyslechnout přednášky na téma optimalizace sítě zdravotní péče, koncepce, restrukturalizace a perspektivy zdravotní péče nebo komplexního informačního systému pro zdravotnická zařízení. Sešli se tu vrcholní manažeři z oblasti zdravotnictví a nemocnic z celé České republiky, zejména z krajského zdravotnictví. Na konferenci vystoupili například generální ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek nebo tajemník Asociace krajských nemocnic Jaroslav Civín. Nechyběli ani odborníci ze zahraničí, konkrétně německé společnosti Kliniken Nordoberpfalz.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

30.7.

Zmrzlina jen pro zvířata?

Orgány státního veterinárního dozoru zjistily u výrobce smetanových krémů přítomnost sušené syrovátky pro zvířata

Zdraví celý článek
12.2.

Zrádný pneumokok vloni opět zahrozil i v Pardubickém kraji

Závažnost a průběh onemocnění se odvíjí od konkrétního sérotypu, kterým byl pacient nakažen. Pneumokok způsobuje nejčastěji záněty středouší, pneumokokové záněty mozkových blan (meningitidy) a také závažné pneumonie, které mohou v nejkrajnějších způsobech skončit až smrtí.

Zdraví celý článek
26.10.

Krajský seminář upozornil na infekce způsobené bakterií Clostridium difficile

Téma infekcí způsobených bakterií Clostridium difficile je stále velice aktuální pro každé zdravotnické zařízení. U pacientů léčených antibiotiky může tato bakterie způsobovat akutní průjem a těžký střevní zánět. Infekce mohou zapříčinit dlouhodobý pobyt a léčbu v nemocnici, v případě nepříznivého vývoje onemocnění mohou být dokonce smrtelné. Proto je nutné této problematice věnovat zvýšenou pozornost.

Zdraví celý článek
27.8.

Rada provedla změny v představenstvech nemocnic

Podle něj bude představenstvo v průběhu podzimu doplněno tak, aby se posílila schopnost vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o zvýšení úhrad za některé výkony.

Zdraví celý článek
19.12.

Geriatrická ambulance ve Vysokém Mýtě

Geriatrie (neboli klinická gerontologie) je obor zdravotních služeb zabývající se problematikou zdravotního a funkčního stavu ve stáří, zvláštnostmi chorob, jejich diagnostikováním a léčením u starých lidí.

Zdraví celý článek
2.8.

Nová záchranka ve Vysokém Mýtě by měla stát na podzim příštího roku. Kraj vybral dodavatele stavby

Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila výběr ekonomicky nejvýhodnější nabídky v zadávacím řízení veřejné zakázky na stavbu nové výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje ve Vysokém Mýtě.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting