Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

30.3.

Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

Plastové dětské hračky mohou kromě radosti způsobit i vážné zdravotní problémy. Závadné hračky rozpoznáte například podle nepříjemného zápachu, který mají na svědomí jedovaté ftaláty. Jedná se o nebezpečné chemikálie, jež se do plastu přidávají pro změkčení a přitom se velmi snadno uvolňují při ohýbání a okusování, což může u malých dětí vyvolat zvracení nebo dokonce otravu. „Dětský organismus je na ftaláty velmi citlivý. Ohrožují totiž funkce důležitých orgánů, narušují reprodukční schopnosti u chlapců a také zvyšují riziko alergií a astmatu,“ upozorňuje Lenka Petýrková ze spotřebitelského serveru pro starostlivé rodiče Budulinek.cz, která se problematikou bezpečnosti plastových hraček dlouhodobě zabývá.   „Rodiče by měli při nákupu hraček pečlivě zkontrolovat jejich nezávadnost. Často napoví i zápach způsobený ftaláty,“ dodává Petýrková, Právě na ni se nedávno obrátila maminka, která zakoupila nebezpečně zapáchající dětský bazén z Číny, který by mohl v případě užívání poškodit zdraví jejich dětí. Podobné případy často řeší i Česká obchodní inspekce. Ochranou dětí před nebezpečnými výrobky a službami se druhým rokem uceleně zabývá informační portál Budulínek. Aktuálně informuje o zakázaných výrobcích a nabízí tipy, jak správně vybrat nejen nezávadnou hračku, ale také vhodnou obuv či oblečení.  Rodiče na Budulínkovi navíc jistě ocení i informace o zdravé výživě nebo o tom, jak chránit své děti před nebezpečným obsahem internetu. Pokud patříte mezi ty, kteří se aktivně zasazují o zdraví a bezpečnost svých dětí, zúčastněte se s Budulínkem soutěže o zájezd pro dvě osoby do Belgie a Lucemburska a další zajímavé ceny. Zašlete originální a nápaditou fotografii na téma „dítě a zdravý životní styl“ do 25. Května 2010 a třeba se štěstí usměje právě na vás! Více informací o podmínkách soutěže naleznete na stránkách www.budulinek.eu.      

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

9.11.

Čisté tlapky. Školáci poznávali, že není jednoduché si správně umýt ruce

Nezůstalo však jen u teorie. Školáci si vyzkoušeli i praxi. Reálně si vyzkoušeli situace, kdy neumytýma rukama sahají na předměty kolem sebe.

Zdraví celý článek
30.7.

Zmrzlina jen pro zvířata?

Orgány státního veterinárního dozoru zjistily u výrobce smetanových krémů přítomnost sušené syrovátky pro zvířata

Zdraví celý článek
19.4.

U Pardubic se sešli přední čeští onkologové

Kontroverze v onkologii již tradičně pořádá společnost Multiscan i pod hlavičkou Komplexního onkologického centra Pardubického kraje (dále KOC), byla garantována Českou onkologickou společností ČLS JEP, konala se pod záštitou Společnosti radiační onkologie, biologie a fyziky JEP.

Zdraví celý článek
17.6.

Magické obrazy, které léčí

Výtěžek z prodeje i z dobrovolného vstupného věnujeme dětskému oddělení pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
2.5.

Elektronické objednání pacientů v pardubické nemocnici

Do rezervačního systému Webdiář PKN k on-line objednání je možné vstoupit z webových stránek Pardubické krajské nemocnice, a.s. (www.nemocnice-pardubice.cz) – buď přímo z titulní strany, nebo z podstránky příslušného oddělení.

Zdraví celý článek
18.12.

Dětské pacienty navštívili pardubičtí basketbalisté

Basketbalisté nejprve zamířili na dětské oddělení a následně na oddělení dětské chirurgie. Kdo mohl, ten si s nimi popovídal a třeba i zahrál v herně.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting