Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

30.3.

Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

Odborníci varují před nebezpečnými hračkami

Plastové dětské hračky mohou kromě radosti způsobit i vážné zdravotní problémy. Závadné hračky rozpoznáte například podle nepříjemného zápachu, který mají na svědomí jedovaté ftaláty. Jedná se o nebezpečné chemikálie, jež se do plastu přidávají pro změkčení a přitom se velmi snadno uvolňují při ohýbání a okusování, což může u malých dětí vyvolat zvracení nebo dokonce otravu. „Dětský organismus je na ftaláty velmi citlivý. Ohrožují totiž funkce důležitých orgánů, narušují reprodukční schopnosti u chlapců a také zvyšují riziko alergií a astmatu,“ upozorňuje Lenka Petýrková ze spotřebitelského serveru pro starostlivé rodiče Budulinek.cz, která se problematikou bezpečnosti plastových hraček dlouhodobě zabývá.   „Rodiče by měli při nákupu hraček pečlivě zkontrolovat jejich nezávadnost. Často napoví i zápach způsobený ftaláty,“ dodává Petýrková, Právě na ni se nedávno obrátila maminka, která zakoupila nebezpečně zapáchající dětský bazén z Číny, který by mohl v případě užívání poškodit zdraví jejich dětí. Podobné případy často řeší i Česká obchodní inspekce. Ochranou dětí před nebezpečnými výrobky a službami se druhým rokem uceleně zabývá informační portál Budulínek. Aktuálně informuje o zakázaných výrobcích a nabízí tipy, jak správně vybrat nejen nezávadnou hračku, ale také vhodnou obuv či oblečení.  Rodiče na Budulínkovi navíc jistě ocení i informace o zdravé výživě nebo o tom, jak chránit své děti před nebezpečným obsahem internetu. Pokud patříte mezi ty, kteří se aktivně zasazují o zdraví a bezpečnost svých dětí, zúčastněte se s Budulínkem soutěže o zájezd pro dvě osoby do Belgie a Lucemburska a další zajímavé ceny. Zašlete originální a nápaditou fotografii na téma „dítě a zdravý životní styl“ do 25. Května 2010 a třeba se štěstí usměje právě na vás! Více informací o podmínkách soutěže naleznete na stránkách www.budulinek.eu.      

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

29.5.

Soud uznal Luďka Zahradníka vinným

Na kauzu už před čtyřmi lety upozornili místní občané, kterým Arnika poskytla právní pomoc.

Zdraví celý článek
28.12.

Rodičky jsou v kraji spokojené, chtějí zlepšit jen jídlo

V Pardubickém kraji se rodí v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. Všude se snaží vytvořit maminkám příjemnou atmosféru a kromě perfektní zdravotní péče jim nabídnout také různé relaxační pomůcky jako vířivky, míče, stoličky, hifi věže nebo aromaterapii.

Zdraví celý článek
26.9.

Ústeckoorlická nemocnice uvedla do provozu nové prostory v pavilonu H

Tato léčebná činnost je určena pro tělesně, duševně nebo smyslově hendikepované osoby. Služby poskytované hospitalizovaným pacientům se zaměřují především na časnou rehabilitaci po mozkových příhodách, infarktech, demyelinizačních onemocněních, nervových parézách, úrazech, na nácvik sebeobsluhy a chůze, kondiční a dechová cvičení zaměřená na prevenci pooperačních komplikací a nácvik chůze po amputacích končetin.

Zdraví celý článek
2.10.

Loutky v nemocnici opět pomáhají pacientům se smát

Díky tomu mohou nabídnout zábavný a zajímavý program určený pacientům všech věkových kategorií. Mnohdy se jim i podaří za pomoci zábavného programu navázat s pacientem natolik pevný vztah, že se pacienti svěří i s obavami, o nichž dosud s lékaři odmítali mluvit. „Dramaterapie má u všech pacientů velký úspěch a pozitivně ji vnímá i nemocniční personál

Zdraví celý článek
20.8.

Nemocnice v Moravské Třebové bude mít novou kuchyň

Ve stavební části počítáme především s výměnou vzduchotechniky, která je pro fungování stravovacího provozu klíčová,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Modernizace začne hned po podpisu smlouvy, hotová má být do konce roku.

Zdraví celý článek
7.4.

ORL klinika pardubické nemocnice má nového přednostu

V činnosti kliniky chce dále rozvíjet problematiku rinologie a čichu, středoušní chirurgii a léčbu náhle vzniklých nedoslýchavostí. „Rozhodně bychom chtěli pokročit dále také v onkologii. Jak v diagnostice, tak v rozvoji dalších chirurgických léčebných metod, jako je třeba použití laseru,“dodal přednosta Vodička.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting