Oddělení klinické hematologie Pardubické nemocnice si nadále drží vysokou kvalitu, splnilo všechny podmínky Dozorového auditu NASKL.

30.9.

Oddělení klinické hematologie Pardubické nemocnice si nadále drží vysokou kvalitu, splnilo všechny podmínky Dozorového auditu NASKL.


Laboratoř oddělení klinické hematologie Pardubické nemocnice prošla úspěšně Dozorovým auditem B Národního autorizačního střediska pro klinické laboratoře (NASKL). Nadále tak na další dva roky zůstává držitelem Osvědčení o splnění podmínek Auditu II NASKL.

„Naše pracoviště prošlo Dozorovým auditem bez jakýchkoliv připomínek a doporučení. Je to důkaz kontinuálního zvyšování kvality a bezpečné péče o pacienty,“ prohlásila Olga Erbenová, primářka oddělení klinické hematologie.

Podmínky Auditu II NASKL splnilo toto pracoviště v roce 2010. Předloni úspěšně absolvovalo Dozorový audit A a nyní si vše zopakovalo při Dozorovém auditu B, který posuzoval zavedení systému řízení kvality dle nového vydání normy ISO 15189.

„Zatímco před dvěma lety auditor v laboratoři posuzoval především systémové prvky, tentokrát se soustředil na plnění odborných a technických požadavků,“ uvedla vedoucí laboratoří Jindra Součková a dodala: „Každoročně se objevují změny, které je nutné zavést do praxe, zvyšování kvality je proto dlouhodobý a systematický proces.“

Příprava na nedávný Dozorový audit B nebyla pro personál oddělení klinické hematologie jen formalita, norma ISO 15189 totiž prošla rozsáhlými úpravami. „Znamenalo to pro nás začlenit do naší práce nové požadavky, například z oblasti etiky, laboratorních informačních systémů, řešení mimořádných situací nebo monitorování teplot při přepravě vzorků,“ řekla vedoucí laboratoří Jindra Součková.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

19.3.

Záchranka má nového ředitele

V devadesátých letech 20. století sloužil doktor Svoboda jako externí lékař pro záchranku v Pardubicích a Chrudimi.

Zdraví celý článek
14.2.

Valentýnské odběry krve v Pardubické krajské nemocnici

Záštitu nad Valentýnskými odběry krve převzala senátorka Parlamentu České republiky Miluše Horská.

Zdraví celý článek
8.11.

Evropský antibiotický den upozorní na rozumné užívání antibiotik

K této iniciativě se pravidelně připojují lékárny, antibiotická střediska a většina zdravotnických zařízení v ČR i EU.

Zdraví celý článek
16.7.

Není nutné se bát exotických ptáků

Považujeme za vhodné upozornit na to, že vypouštět do volné přírody exotické ptactvo není vhodné.

Zdraví celý článek
29.12.

Na změnu životního stylu je vhodné se připravit, říká odbornice na zdraví a prevenci

Přelom roku bývá časem různých předsevzetí. Na změnu je však potřeba se připravit, říká odbornice na zdravý životní styl a prevenci.

Zdraví celý článek
16.12.

Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

Gabriela Doležalová s Kristýnou Špásovou z chirurgického oddělení byly připraveny každému zájemci změřit krevní tlak.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting