ORL klinika Pardubické nemocnice dnes dopoledne nabízí vyšetření obtíží s polykáním v rámci 8. světového dne polykání

12.12.

ORL klinika Pardubické nemocnice dnes dopoledne nabízí vyšetření obtíží s polykáním v rámci 8. světového dne polykání

Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice se připojuje k „8. světovému dni polykání“ (8th  World Swallowing Day), který se koná 12. prosince, a nabízí nemocným vyšetření zaměřené na obtíže při polykání. Vyšetření je určeno především pacientům s kašlem při jídle a pití, bolestí při polykání, nebo necíleném hubnutí při obtížném polykání.
Vyšetření je zdarma, bez předchozího objednání a proběhne od 8.00 do 12.00 hodin ve všeobecné ORL ambulanci (budova č. 6). Pacientům bude v indikovaných případech předán kontakt k objednání do specializované poradny pro poruchy polykání.
ORL klinika Pardubické nemocnice se poruchami polykání a zejména speciálními vyšetřeními zabývá od roku 2007. Je prvním pracovištěm v České republice, které začalo s využitím flexibilní endoskopie k diagnostice a ve spolupráci s klinickým logopedem i k terapii poruch polykání (Flexible Endoscopic Evaluation of Swallowing - FEES). Převzala a do praxe uvedla v zahraničí využívanou metodiku vyšetření pomocí barevně odlišené stravy různé konzistence. Dále se ve spolupráci s radiodiagnostickým pracovištěm rozvinulo provádění videofluoroskopie (vyšetření polykání kontrastní látky pomocí RTG přístroje).
Za celou dobu více než desetiletého úspěšného fungování poradny pro poruchy polykání byly vyšetřeny stovky pacientů. Řadě pacientů bylo možno s polykáním pomoci a významně tak zvýšit kvalitu jejich života.
MUDr. Iva Bártová, zástupce primáře, vedoucí lékař poradny pro poruchy polykání
Mgr. Renata Coufalová, klinický logoped
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

12.4.

V biochemické laboratoři Pardubické nemocnice byl slavnostně představen špičkový analytický systém

Automatický a robotický systém pro kompletní rutinní a speciální analýzy tvoří preanalytická linka, která zrychlí a zkvalitní zpracování krevních vzorků před vlastní analýzou. Zajistí kvalitní a rychlou centrifugaci a zkumavky přepraví na automatickém dopravníku k biochemickým analyzátorům.

Zdraví celý článek
17.7.

Parkoviště u fakultní nemocnice v Hradci Králové by mělo začít sloužit začátkem příštího roku

Zeleni na nábřeží Labe u hradecké fakultní nemocnice by mělo ulevit nové parkoviště. Radní včera schválili výběr dodavatele, který zpevněnou plochu pro 205 parkovacích míst postaví za necelých 11 milionů korun s DPH. Začít stavět by se mohlo do konce prázdnin. Podle návrhu smlouvy by mělo být parkoviště být hotové do pěti měsíců od zahájení stavby.

Zdraví celý článek
8.2.

Chřipková epidemie vypukla 26. ledna 2007

Nadprůměrné denní teploty jsou dobrým živným médiem pro množení chřipkových virů.

Zdraví celý článek
4.1.

Češi už mají dost diet!

S novým rokem jako by se roztrhl pytel se zázračnými dietami, koktejly a hubnoucími tabletkami. Stále více lidí si ale začíná uvědomovat, že svou váhu a své zdraví mají ve svých rukách, že je za ně nevyřeší žádný koktejl či jídlo v prášku.

Zdraví celý článek
30.4.

Světový den hygieny rukou v Pardubické krajské nemocnici

Světový den hygieny rukou je součástí mnoha iniciativ Světové zdravotnické organizace, která se tak snaží podporovat zdravotníky i veřejnost v praktikování dostatečné hygieny rukou ve zdravotnických zařízeních a tím i snížení rizika přenosu infekce.

Zdraví celý článek
5.3.

Pardubická záchranka má dva certifikáty

4. března 2008 převzal ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Marek Obrtel hned dva certifikáty jakosti.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting