ORL klinika Pardubické nemocnice dnes dopoledne nabízí vyšetření obtíží s polykáním v rámci 8. světového dne polykání

12.12.

ORL klinika Pardubické nemocnice dnes dopoledne nabízí vyšetření obtíží s polykáním v rámci 8. světového dne polykání

Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice se připojuje k „8. světovému dni polykání“ (8th  World Swallowing Day), který se koná 12. prosince, a nabízí nemocným vyšetření zaměřené na obtíže při polykání. Vyšetření je určeno především pacientům s kašlem při jídle a pití, bolestí při polykání, nebo necíleném hubnutí při obtížném polykání.
Vyšetření je zdarma, bez předchozího objednání a proběhne od 8.00 do 12.00 hodin ve všeobecné ORL ambulanci (budova č. 6). Pacientům bude v indikovaných případech předán kontakt k objednání do specializované poradny pro poruchy polykání.
ORL klinika Pardubické nemocnice se poruchami polykání a zejména speciálními vyšetřeními zabývá od roku 2007. Je prvním pracovištěm v České republice, které začalo s využitím flexibilní endoskopie k diagnostice a ve spolupráci s klinickým logopedem i k terapii poruch polykání (Flexible Endoscopic Evaluation of Swallowing - FEES). Převzala a do praxe uvedla v zahraničí využívanou metodiku vyšetření pomocí barevně odlišené stravy různé konzistence. Dále se ve spolupráci s radiodiagnostickým pracovištěm rozvinulo provádění videofluoroskopie (vyšetření polykání kontrastní látky pomocí RTG přístroje).
Za celou dobu více než desetiletého úspěšného fungování poradny pro poruchy polykání byly vyšetřeny stovky pacientů. Řadě pacientů bylo možno s polykáním pomoci a významně tak zvýšit kvalitu jejich života.
MUDr. Iva Bártová, zástupce primáře, vedoucí lékař poradny pro poruchy polykání
Mgr. Renata Coufalová, klinický logoped
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

13.4.

Na český stůl české potraviny

Na pulty českých obchodů se dostává jídlo, které ztratilo svoji původní chuť.

Zdraví celý článek
17.7.

Parkoviště u fakultní nemocnice v Hradci Králové by mělo začít sloužit začátkem příštího roku

Zeleni na nábřeží Labe u hradecké fakultní nemocnice by mělo ulevit nové parkoviště. Radní včera schválili výběr dodavatele, který zpevněnou plochu pro 205 parkovacích míst postaví za necelých 11 milionů korun s DPH. Začít stavět by se mohlo do konce prázdnin. Podle návrhu smlouvy by mělo být parkoviště být hotové do pěti měsíců od zahájení stavby.

Zdraví celý článek
23.11.

Ředitel omezil návštěvy v pardubické nemocnici

Epidemiologická situace bude nadále průběžně monitorována a vyhodnocována. Aktuálně budou přijímána odpovídající opatření.

Zdraví celý článek
26.5.

X. Pardubické zdravotnické dny se blíží

Registrace účastníků začne v 8.00 hodin. Konference se koná pod záštitou primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta. Slavnostně bude zahájena v 9.00 hodin za účasti ředitelky Pardubické nemocnice Ivany Urešové a ředitelky ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečkové. Poté již bude probíhat odborný program, který bude zakončen v 16.00 hodin.

Zdraví celý článek
6.9.

V babyboxu byla nalezena čerstvě narozená holčička

Dítě, které vážilo 2830 gramů a měřilo 47 centimetrů, je podle prvních vyšetření v pořádku. Novorozenec je nyní v péči pediatrů perinatologického centra a je umístěn na jednotce intermediární péče novorozeneckého oddělení.

Zdraví celý článek
13.7.

Lékaři ,,řeší atestace,, odchodem do zahraničí

Současný stav silně kritizuje předseda krajského výboru KDU-ČSL a zároveň primář broumovské nemocnice Jiří Veselý.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting