ORL klinika pardubické nemocnice má nového přednostu

7.4.

ORL klinika pardubické nemocnice má nového přednostu


Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické krajské nemocnice, a.s. má od 1. dubna 2014 nového přednostu. Stal se jím MUDr. Jan Vodička, Ph. D., který na této pozici střídá MUDr. Jana Mejzlíka, Ph. D.


MUDr. Vodička zvítězil ve výběrovém řízení, které se uskutečnilo v lednu letošního roku. Vrací se na své bývalé působiště, odkud před rokem odešel do sousední Fakultní nemocnice Hradec Králové.


„Rád bych novému přednostovi popřál hodně štěstí a úspěchů při jeho návratu na staronové pracoviště. Věřím, že pod jeho vedením bude pokračovat další rozvoj ORL kliniky. A zároveň chci poděkovat za odvedenou práci jeho předchůdci, doktoru Mejzlíkovi,“ řekl MUDr. Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s.


Nový přednosta ORL kliniky své pracoviště dokonale zná. Před svým odchodem do Hradce Králové na něm působil jedenáct let. „Vracím se za výborným týmem. S kolegy se mi tady vždy dobře spolupracovalo. Vím, co od nich mohu čekat a co oni ode mne. To samé platí o všeobecných sestrách. Moje postavení je sice jiné než tehdy, ale věřím, že naše vynikající spolupráce bude pokračovat,“ řekl přednosta Vodička. „Znám však nejen naše pracoviště, ale i další kliniky a oddělení. Vím, jaké možnosti poskytuje nemocnice a jak vypadá spolupráce s Univerzitou Pardubice. To jsou další výhody,“ dodal.


Po svém nástupu na pozici přednosty chce navázat na úspěšnou práci svých předchůdců v čele ORL kliniky. „Vždy se tady dělala vynikající medicína. Chci pokračovat ve výborné léčebně-preventivní péči. To je můj hlavní cíl. Navíc toto pracoviště má ohromnou výhodu v podobě spolupráce s Univerzitou Pardubice. Určitě ji budu dál podporovat, aby byla na co nejlepší úrovni. Vložím do práce veškerý svůj um, aby klinika fungovala co nejlépe. Budu se snažit rovněž o rozvoj mezioborové spolupráce v rámci naší nemocnice, protože tento potenciál ještě není zdaleka naplněn,“ řekl přednosta Vodička.


V činnosti kliniky chce dále rozvíjet problematiku rinologie a čichu, středoušní chirurgii a léčbu náhle vzniklých nedoslýchavostí. „Rozhodně bychom chtěli pokročit dále také v onkologii. Jak v diagnostice, tak v rozvoji dalších chirurgických léčebných metod, jako je třeba použití laseru,“dodal přednosta Vodička.


A pomýšlí rovněž na jednu novinku, která zatím v Pardubické krajské nemocnici, a.s. chybí. Chtěl by zahájit péči o pacienty se spánkovým apnoe. „Byl bych rád, kdybychom spánkovou laboratoř měli i u nás v nemocnici a mohli tyto pacienty léčit podle moderních postupů. Velkou výhodou při léčbě těchto problémů je mezioborová spolupráce, zejména s Neurologickou klinikou a oddělením nemocí plicních a tuberkulózy. Určitě v tomto směru zahájím jednání,“ řekl přednosta Vodička. 

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

12.2.

Zrádný pneumokok vloni opět zahrozil i v Pardubickém kraji

Závažnost a průběh onemocnění se odvíjí od konkrétního sérotypu, kterým byl pacient nakažen. Pneumokok způsobuje nejčastěji záněty středouší, pneumokokové záněty mozkových blan (meningitidy) a také závažné pneumonie, které mohou v nejkrajnějších způsobech skončit až smrtí.

Zdraví celý článek
30.12.

Rychnovská nemocnice má nový pavilon chirurgie

Stavbu za zhruba 20 milionů korun ze svého rozpočtu financoval Královéhradecký kraj. Stavební práce zde trvaly zhruba jeden rok.

Zdraví celý článek
23.3.

Dobrovolníci z Univerzity Pardubice šijí, spojili se přes sociální síť

Studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice se spojili na sociálních sítích, aby v současné situaci pomohli potřebným. Do skupiny se připojuje denně desítky dobrovolníků, dnes se přes ni koordinuje bezmála 100 lidí. Prvním projektem, který skupina pod názvem Dobrovolníci UPCE spustila, je šití roušek. S nápadem přišla Viktoriia Savinova, studentka Dopravní fakulty Jana Pernera.

Zdraví celý článek
20.8.

Nemocnice Pardubického kraje ocenila nejkvalitnější diplomovou práci

Zvládnout studium při práci na plný úvazek není nic jednoduchého a leckdo ho ještě před cílem vzdá. To však není případ zdravotní sestřičky z dětského oddělení Pardubické nemocnice Andrey Benešové, která nejen úspěšně dokončila magisterské studium, ale za svou diplomovou práci také získala ocenění od Nemocnice Pardubického kraje (NPK) za její mimořádnou kvalitu.

Zdraví celý článek
17.10.

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví se stala Kvalitní a bezpečnou nemocnicí 2019

Léčebna dlouhodobě nemocných Rybitví pro následnou péči získala ocenění Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019, Absolutní vítěz projektu, kterou každoročně uděluje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví. Ta ocenila hodnotnou a spolehlivou péči pacientům a klientům v harmonickém a udržovaném prostředí.

Zdraví celý článek
3.12.

Zdravotníci se v Těchoníně školili v boji proti nebezpečným infekcím

Instruktáž v Těchoníně před několika týdny absolvovali lékaři a zdravotní sestry z infekčního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nyní se na stejné místo vydali jejich kolegové z anesteziologicko-resuscitačního oddělení a oddělení úrazové chirurgie Chirurgické kliniky.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting