Orlickoústecká nemocnice se dočkala obnovy operačních sálů

14.12.

Orlickoústecká nemocnice se dočkala obnovy operačních sálů

V Orlickoústecké nemocnici byl dokončen projekt s názvem Modernizace Orlickoústecké nemocnice, a. s., který byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V rámci realizace projektu se uskutečnila také rozsáhlá rekonstrukce operačních sálů včetně pořízení moderní operační techniky. Orlickoústecká nemocnice je od 31. prosince 2014 součástí společnosti Nemocnice Pardubického kraje.

„Letošní rok byl pro nemocnice akutní péče v našem kraji mimořádný,“ řekl při slavnostním otevření 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek a pokračoval: „Kromě ekonomické stabilizace, kterou pacienti na první pohled nevidí, nám přinesl i změny velmi viditelné. Nové opláštění nemocničních budov, výměny oken, zateplení, rekonstrukce a vybavení novými přístroji. Podařilo se nám uspět v maximální možné míře v evropských projektech a využít stávající období. Jen investice do přístrojů a vybavení nemocnic letos činily čtvrt miliardy korun. Orlickoústecká nemocnice díky tomu získala mimo jiné krásné operační sály a řadu nových přístrojů za 57 milionů korun.“

Orlickoústecká nemocnice po rekonstrukci disponuje šesti centrálními operačními sály, které zajišťují operativu především pro obory: chirurgie a traumatologie, gynekologie-porodnictví, urologie a ORL. Ročně se zde uskuteční přibližně 5 300 operací. Z toho 1200 laparoskopických a 1000 traumatologických.

Projekt modernizace operačních sálů měl dvě části. První částí byla modernizace třicet let staré elektrické instalace, kde nemocnici hrozilo případné odstavení provozu sálů z důvodů zastaralých rozvodů. Tento úkol byl beze zbytku splněn a sály tak dostaly moderní elektroinstalaci, která odpovídá vysokým bezpečnostním pravidlům pro zdravotnická zařízení. Zvýšila se nejen bezpečnost, ale také nová instalace umožnila připojení nových přístrojů na operačních sálech. Při tak rozsáhlé změně elektroinstalace došlo také k úpravě povrchů na operačních sálech a sály se nyní pyšní nejenom novou elektroinstalací, ale také novým moderním vzhledem.

„Přínosem rekonstrukce je otevření šestého operačního sálu, což také v důsledku povede ke zkrácení čekacích dob. Je nutno poděkovat personálu operačních sálů za neobyčejné pracovní nasazení, kdy se v prodloužených směnách podařilo snížit výpadek operačních hodin a snížit tak dopad na pacienty v rámci čekacích dob,“ uvedl primář centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Jiří Cihlář.

Druhou částí byla obměna a rozšíření vybavení operačních sálů zdravotní technikou. Na sále byly pořízeny mimo jiné tři operační stoly, dvě operační lampy, tří laparoskopické věže, laserový přístroj pro urologii, vysokofrekvenční pálení. Rovněž byly dovybaveny sály třemi novými anesteziologickými přístroji a zázemí centrální sterilizace pak novou myčkou operačních nástrojů.

Nové operační stoly a lampy jsou v první řadě náhradou za dvacet let staré přístroje. Jejich moderní konstrukce a možnosti přispějí k většímu komfortu pacienta a operatérů. Dovybavení laparověžemi a věžemi pro endoskopické výkony jednak umožní širší spektrum operačních výkonů a v druhé řadě zkrátí čekací doby na tento druh operačních zákroků. Nelze nezmínit zejména možnosti urologické operativy, kde je velkým přínosem laserové drcení ledvinových kamenů, což je jedna z nejmodernějších metod. Nové anesteziologické přístroje umožňují lépe monitorovat hloubku anestezie, čímž se zvýší bezpečí pacienta během operace.

„Jsem rád, že Pardubický kraj uspěl v programech spolufinancovaných Evropskou unií, a díky těmto finančním prostředkům se podařilo zrekonstruovat srdce nemocnice, kterým operační sály jsou. Dosažená technologická úroveň současných operačních sálů je taková, že bude sloužit pacientům Orlickoústecka řadu let. Děkuji také našemu zdravotnickému personálu, který nelehké období rekonstrukce zvládl se ctí, a to tak, že rekonstrukci naši pacienti ani nepocítili,“ uvedl ředitel Orlickoústecké nemocnice Jiří Řezníček.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

8.8.

Neprůchodnost nosu, zhoršené dýchání. To bylo téma rozhlasové Radioporadny

Hostem Radioporadny Českého rozhlasu Pardubice byl přednosta ORL kliniky Pardubické nemocnice Jan Vodička. Hovořil o neprůchodnosti nosu.

Zdraví celý článek
22.2.

Ve zdravotnictví tiká časovaná bomba jménem PC po expiraci

Ve Zdravotnictví čelí řadě problémů. Trápí ho nejen stárnutí populace, zvyšování požadavků na lékařskou péči a nedostatek pracovníků, ale také značně podfinancované investice do vybavení, a to včetně moderních přístrojů nebo počítačů. Právě v počítačovém vybavení tiká časovaná bomba, kterou mohou odpálit hackeři.

Zdraví celý článek
10.9.

Radní Šilar má jasno. Spalovnu? Ano!

Radní Petr Šilar má už delší dobu jasno: „Spalovna nebezpečných odpadů je v našem regionu potřeba.“

Zdraví celý článek
11.7.

Radní ocenil diplomovou práci zdravotní sestřičky

Studentky Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice zakončily slavnostně studium promocí. Ta se uskutečnila 8. července v Aule Arnošta z Pardubic. Radost z diplomu měla i Monika Pokorná, která obdržela Cenu Pardubického kraje za vynikající úroveň diplomové práce. Pamětní list a finanční odměnu obdržela od radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra.

Zdraví celý článek
18.11.

Cévním chirurgům z Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. se dostalo mimořádného uznání.

Pardubičtí cévní chirurgové se v letních měsících zapojili do mezinárodní soutěže o nejlepší publikaci s tématikou problematiky hluboké žilní flebotrombozy (vzniku krevní sraženiny v hlubokém žilním systému vedoucí k omezení toku krve žilou) a plicní embolie, kterou vypsala firma ROVI Lab. S.A. Jejich příspěvek natolik zaujal vědeckou radu hodnotící soutěžní publikace, že tato práce byla vybrána jako jedna z nosných pro vědecké sympozium 2nd Edition of Bemiparin in the Clinical Practice, jež se uskutečnilo na konci října ve španělské Malaze.

Zdraví celý článek
12.12.

ORL klinika Pardubické nemocnice dnes dopoledne nabízí vyšetření obtíží s polykáním v rámci 8. světového dne polykání

Vyšetření je zdarma, bez předchozího objednání a proběhne od 8.00 do 12.00 hodin ve všeobecné ORL ambulanci (budova č. 6). Pacientům bude v indikovaných případech předán kontakt k objednání do specializované poradny pro poruchy polykání.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting