Pardubice se připojí ke Dni dětské onkologie.

9.2.

Pardubice se připojí ke Dni dětské onkologie.

V sobotu 13. února se na podporu této kulturně-osvětové akce a zároveň v rámci kampaně LIGHT UP HOPE LIGHT IT UP GOLD od 17 hodin rozzáří historická radnice na Pernštýnském náměstí zlatou barvou. Den dětské onkologie má přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným onkologickým dětským pacientům a vzpomenout na ty, kteří onemocnění podlehli.


„Rakovina je bohužel nemocí, která se nevyhýbá ani dětem. Pro rodinu, kterou toto zákeřné onemocnění zasáhne, se v podstatě ze dne na den zcela změní život. Je-li navíc pacientem dítě, asi ani není třeba připomínat, co to pro milující rodiče znamená… Na podporu všech takto nemocných malých pacientů, v rámci osvěty i jako upozornění na to, že je třeba dávat peníze do výzkumu rakoviny, se naše město připojuje ke Dni dětské onkologie a nechá speciálně nasvítit svou dominantu – historickou radnici,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že radnice zůstane ve zlatém kabátě až do nedělních ranních hodin. „Zlatá barva připomíná nejdražší kov a právě naši potomci jsou tím naprosto nejdražším, co máme. Připněme si tedy 13. února na své klopy či košile i zlaté stužky a podporujme alespoň takto symbolicky onkologicky nemocné i každý sám za sebe,“ vyzývá primátor Martin Charvát.

Den dětské onkologie letos už podruhé v České republice upozorní na nutnost prevence a také včasnou návštěvu lékaře v případě, že se u dítěte objeví příznaky, které mohou signalizovat nádorové onemocnění. Cílem akce je rovněž postupně zbavovat veřejnost předsudků a pomoc začleňovat zpět do společnosti malé pacienty, kteří prošli onkologickou léčbou. Více na www.dendetskeonkologie.cz.

V rámci kampaně LIGHT UP HOPE LIGHT IT UP GOLD - „Rozsviťme naději, rozsviťme do zlata“ - jsou
od roku 2015 právě u příležitosti Dne dětské onkologie po celém světě rozsvěcovány významné budovy a monumenty ve zlaté barvě. V roce 2015 bylo na počest onkologicky nemocných dětí nasvíceno přes 100 budov na třech kontinentech světa – v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Česká republika nezůstává pozadu, například hlavní město Praha se letos zapojí do akce již podruhé. 

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

24.9.

Příjem rodiček v Pardubické nemocnici bude od 30. 9. od 24.00 hodin do 1. 10. do 15.00 hodin zastaven z důvodu rekonstrukce porodních sálů.

Na porodnicko-gynekologické klinice Pardubice bude od 1. října do 1. prosince 2018 probíhat rekonstrukce porodních sálů. Bude zahrnovat vybudování nového sociálního zařízení a instalaci porodní vany.

Zdraví celý článek
24.5.

Odborníci debatovali o efektivním řízení nemocnic

S průběhem konference byl hejtman nadmíru spokojen. „Pardubický kraj na vnější tlaky, kterým je zdravotnictví vystavováno, reaguje návrhy změn. Proto jsme uspořádali tuto odbornou konferenci. Za poslední rok a půl učinili kroky a navrhli změny, na které naše krajské zdravotnictví čekalo dvacet let. Všechny příspěvky, které jsem zde slyšel, bych podepsal,“ dodal Netolický.

Zdraví celý článek
16.9.

Nemocnice může v brzké budoucnosti pořídit přístroj na PET/CT vyšetření

Přístroj pro PET/CT vyšetření by mohl být pořízen přibližně za dva roky. Jeho hodnota se pohybuje kolem 60 milionů korun. „Je to technologie, která je nezbytná pro činnost Komplexního onkologického centra a dalších navazujících oborů. V Nemocnici Pardubického kraje dosud není stejně jako oddělení nukleární medicíny, kam toto vyšetření spadá. Pořízení tohoto přístroje potvrzuje rozvoj naší společnosti a snahu o zkvalitňování poskytované zdravotní péče,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdraví celý článek
28.1.

Radnice po městě rozmístí další defibrilátory

Několik defibrilátorů je již v provozu, další dva budou nově instalovány na sportovištích v Ohrazenicích a na Dukle. Zakoupení obou přístrojů včetně příslušenství vyšlo na necelých 90 tisíc korun a město je formou věcného daru předalo spolku FK Pardubice a Basketbalovému klubu Pardubice.

Zdraví celý článek
14.1.

Pardubický kraj pomůže Chrudimské nemocnici

Současná situace se v žádném případě nedotkne akutní lékařské péče a potvrzuje současnou nutnost provést fúzi nemocnic z důvodu jejich stabilizace.

Zdraví celý článek
30.1.

Francouzská delegace obdivuje úroveň zdravotnického personálu

Chrudimská zdravotnická škola patří ke špičkám ve svém oboru.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting