Pardubice se připojí ke Dni dětské onkologie.

9.2.

Pardubice se připojí ke Dni dětské onkologie.

V sobotu 13. února se na podporu této kulturně-osvětové akce a zároveň v rámci kampaně LIGHT UP HOPE LIGHT IT UP GOLD od 17 hodin rozzáří historická radnice na Pernštýnském náměstí zlatou barvou. Den dětské onkologie má přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným onkologickým dětským pacientům a vzpomenout na ty, kteří onemocnění podlehli.


„Rakovina je bohužel nemocí, která se nevyhýbá ani dětem. Pro rodinu, kterou toto zákeřné onemocnění zasáhne, se v podstatě ze dne na den zcela změní život. Je-li navíc pacientem dítě, asi ani není třeba připomínat, co to pro milující rodiče znamená… Na podporu všech takto nemocných malých pacientů, v rámci osvěty i jako upozornění na to, že je třeba dávat peníze do výzkumu rakoviny, se naše město připojuje ke Dni dětské onkologie a nechá speciálně nasvítit svou dominantu – historickou radnici,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že radnice zůstane ve zlatém kabátě až do nedělních ranních hodin. „Zlatá barva připomíná nejdražší kov a právě naši potomci jsou tím naprosto nejdražším, co máme. Připněme si tedy 13. února na své klopy či košile i zlaté stužky a podporujme alespoň takto symbolicky onkologicky nemocné i každý sám za sebe,“ vyzývá primátor Martin Charvát.

Den dětské onkologie letos už podruhé v České republice upozorní na nutnost prevence a také včasnou návštěvu lékaře v případě, že se u dítěte objeví příznaky, které mohou signalizovat nádorové onemocnění. Cílem akce je rovněž postupně zbavovat veřejnost předsudků a pomoc začleňovat zpět do společnosti malé pacienty, kteří prošli onkologickou léčbou. Více na www.dendetskeonkologie.cz.

V rámci kampaně LIGHT UP HOPE LIGHT IT UP GOLD - „Rozsviťme naději, rozsviťme do zlata“ - jsou
od roku 2015 právě u příležitosti Dne dětské onkologie po celém světě rozsvěcovány významné budovy a monumenty ve zlaté barvě. V roce 2015 bylo na počest onkologicky nemocných dětí nasvíceno přes 100 budov na třech kontinentech světa – v Evropě, Severní Americe a Austrálii. Česká republika nezůstává pozadu, například hlavní město Praha se letos zapojí do akce již podruhé. 

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

3.7.

Pardubická nemocnice získá 120 milionů korun na investice do přístrojů

„Investicemi do přístrojové techniky se výrazně zmodernizuje vybavení našich nemocnic a zlepší péče o pacienty tak, jak to v posledních deseti letech nebylo možné,“ prohlásil Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za zdravotnictví a člen Výboru Regionální rady.

Zdraví celý článek
25.7.

Geriatrické centrum si drží vysoký standard, obhájilo akreditaci pro vzdělávání lékařů

Pardubická nemocnice může nadále postgraduálně v plném rozsahu vzdělávat lékaře zařazené do specializace geriatrie. Na základě rozhodnutí akreditační komise Ministerstva zdravotnictví ČR obhájila akreditaci pro tento obor a jako jedna ze dvou nefakultních nemocnic je zařazena do skupiny pro II. typ, tedy nejvyšší stupeň vzdělávání.

Zdraví celý článek
12.9.

Pardubičtí lékaři budou nacvičovat artroskopické operace v „kamionu“

„Pro naše lékaře to bude jedinečná vzdělávací akce. Na workshopy tohoto typu se jezdí především do zahraničí, teď budou mít toto speciální pracoviště přímo v Pardubické nemocnici. Nepochybně to bude mít velký přínos pro naše ortopedy a traumatology,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Zdraví celý článek
18.3.

Přednáška Dr.Freje - Dlouhý život bez nemocí

Přednáška proběhne dne 28.4.2016 v Kongresovém centru Palác Pardubice, Masarykovo nám. 2799. Začátek je v 18.00 hodin a MUDr. Frej bude přednášet 1,5 hodiny. Po ukončení přednášky bude možnost diskuze a dotazů k problémům účastníků přednášky.

Zdraví celý článek
20.9.

Nemocnice Pardubického kraje může v brzké budoucnosti pořídit přístroj na PET/CT vyšetření

V krátké budoucnosti nastane další posun v péči o onkologicky nemocné v Nemocnici Pardubického kraje. Přístrojová komise Ministerstva zdravotnictví ČR tento týden schválila záměr pořídit přístroj na PET/CT vyšetření, který bude primárně určen pro pacienty s nádorovým onemocněním v rámci Komplexního onkologického centra Pardubického kraje.

Zdraví celý článek
15.5.

Lékárna nabídne 16. 5. kontrolu znamének a fotoprotekční přípravky za zvýhodněnou cenu

Chraňte se před škodlivým slunečním zářením, které způsobuje výskyt kožního melanomu. Nechte si 16. května 2019 mezi 10.–12. a 13.–15. hodinou bezplatně zkontrolovat pigmentová znaménka kožní lékařkou v Lékárně Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting