Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

16.12.

Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

Pardubická krajská nemocnice, a.s. se poprvé v letošní sezoně představila při hokejové extralize. V pátek 13. prosince 2013 měla svou prezentaci přímo v ČEZ Areně při utkání pardubických hokejistů proti Kladnu.


Obdobně jako při dvou zápasech v minulém extraligovém ročníku se diváci mohli hned u hlavního vchodu zastavit u zdravotních sester Pardubické krajské nemocnice, a.s. a zjistit informace o svém zdravotním stavu, čehož mnozí ještě před samotným začátkem utkání či v průběhu přestávek využili. Gabriela Doležalová s Kristýnou Špásovou z chirurgického oddělení byly připraveny každému zájemci změřit krevní tlak. Anna Němcová měřila množství tuku v těle a body mass index. Na základě výsledků tohoto měření si každý mohl z úst nutriční terapeutky Anny Drášilové vyslechnout doporučení ohledně správné výživy a životosprávy.


„Jsme rádi, že nám hokejový klub v rámci vzájemné spolupráce opět nabídl možnost této prezentace. A samozřejmě nás těší, že diváci o vyšetření měli zájem,“ řekl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Náš klub si velmi váží práce lékařů a sester. Proto jsme se rozhodli páteční utkání věnovat právě jim a poskytli jsme jim i vstupenky. A jsme rádi, že naši hráči jim výborným výkonem připravili vítězný zážitek,“ dodal Jan Hrabal, mluvčí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

25.11.

V boji proti dekubitům je klíčová prevence, říká primář Bureš

Na tuto hrozbu již několik let upozorňuje Světový den STOP dekubitům. V rámci této kampaně se v Praze uskutečnila i tisková konference, která se věnovala problematice prevence a léčby dekubitů v České republice.

Zdraví celý článek
15.5.

Lékárna nabídne 16. 5. kontrolu znamének a fotoprotekční přípravky za zvýhodněnou cenu

Chraňte se před škodlivým slunečním zářením, které způsobuje výskyt kožního melanomu. Nechte si 16. května 2019 mezi 10.–12. a 13.–15. hodinou bezplatně zkontrolovat pigmentová znaménka kožní lékařkou v Lékárně Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
10.9.

Dvě oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. mají nové primáře

Budeme spádovou urologií pro celý Pardubický kraj, tudíž se větší operativa bude dělat na našem pracovišti jako rutinní záležitost. A pochopitelně se bude snažit učit mladé lékaře,“ popsal primář Hafuda své vize při nástupu do funkce.

Zdraví celý článek
10.12.

Posun v léčbě onkologicky nemocných. První cystektomie na urologii

V nemocnici v Náchodě, kde jsem předtím působil, jsme dělali 15 až 20 operací ročně, předtím ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové to bylo kolem 40 ročně. Tady bychom jich mohli provádět odhadem kolem 30 až 40. V danou chvíli mám naplánované další dva výkony, což je zatím jenom začátek.

Zdraví celý článek
11.2.

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

Pomoc v ordinaci využilo přes 150 klientů a provedeno zde bylo téměř 600 vyšetření. Například v roce 2017 se počet vyšetření pohyboval kolem 230, za rok 2018 praktický lékař zaznamenal přes 350 vyšetření, nejčastěji spojených s potížemi s krevním tlakem, nachlazením nebo drobnými ranami.

Zdraví celý článek
20.3.

Unikátní patní hřeb C-NAIL získal ocenění v soutěži Česká inovace

Unikátní implantát určený pro osteosyntézu patní kosti, který se zrodil z nápadu traumatologa Martina Pompacha, získal hodnotné ocenění. Patní hřeb C-NAIL, který vyrábí firma Medin, zvítězil v kategorii Inovativní firma v soutěži Česká inovace.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting