Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

16.12.

Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

Pardubická krajská nemocnice, a.s. se poprvé v letošní sezoně představila při hokejové extralize. V pátek 13. prosince 2013 měla svou prezentaci přímo v ČEZ Areně při utkání pardubických hokejistů proti Kladnu.


Obdobně jako při dvou zápasech v minulém extraligovém ročníku se diváci mohli hned u hlavního vchodu zastavit u zdravotních sester Pardubické krajské nemocnice, a.s. a zjistit informace o svém zdravotním stavu, čehož mnozí ještě před samotným začátkem utkání či v průběhu přestávek využili. Gabriela Doležalová s Kristýnou Špásovou z chirurgického oddělení byly připraveny každému zájemci změřit krevní tlak. Anna Němcová měřila množství tuku v těle a body mass index. Na základě výsledků tohoto měření si každý mohl z úst nutriční terapeutky Anny Drášilové vyslechnout doporučení ohledně správné výživy a životosprávy.


„Jsme rádi, že nám hokejový klub v rámci vzájemné spolupráce opět nabídl možnost této prezentace. A samozřejmě nás těší, že diváci o vyšetření měli zájem,“ řekl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Náš klub si velmi váží práce lékařů a sester. Proto jsme se rozhodli páteční utkání věnovat právě jim a poskytli jsme jim i vstupenky. A jsme rádi, že naši hráči jim výborným výkonem připravili vítězný zážitek,“ dodal Jan Hrabal, mluvčí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

21.2.

Od darování krve k darování plazmy. Třeba v Orlickoústecké nemocnici

Plazma se používá k průmyslovému zpracování a jsou z ní vyráběny léčivé přípravky pro pacienty především s poruchou krevní srážlivosti, pro nemocné s poruchou obranyschopnosti nebo pro některé těhotné ženy.

Zdraví celý článek
11.3.

Reakce: Chudák Julínek, politujme ho

Exministru Julínkovi prý křivdíme, protože za problémy traumacentra a onkocentra v pardubické nemocnici nemůže

Zdraví celý článek
11.2.

V ordinaci už provedli téměř šest set vyšetření

Pomoc v ordinaci využilo přes 150 klientů a provedeno zde bylo téměř 600 vyšetření. Například v roce 2017 se počet vyšetření pohyboval kolem 230, za rok 2018 praktický lékař zaznamenal přes 350 vyšetření, nejčastěji spojených s potížemi s krevním tlakem, nachlazením nebo drobnými ranami.

Zdraví celý článek
5.8.

Přibývá dětí se zdravotním postižením?

Před rokem 1989 byly děti se zdravotním postižením převážně osvobozovány od povinné školní docházky.

Zdraví celý článek
19.5.

Setkání Makulárního klubu zpestřil živý videopřenos operací

Účastníci setkání Makulárního klubu mohli shlédnout dvě operace – sloupnutí epiretinální membrány a poté léčbu makulární díry. Prováděl je doc. MUDr. Petr Souček, Ph.D. V konferenčním sále je komentářem doprovázela MUDr. Hana Adámková, zástupkyně primáře očního oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zdraví celý článek
5.10.

Uchopte své zdraví, kondici i krásu do svých rukou!

Festival zdraví, krásy, pohybu je určen všem, kdo chtějí zlepšit svůj životní styl, tedy právě Vám. Již třetím rokem pro Vás připravujeme nespočet novinek z oblasti zdraví, krásy a pohybu.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting