Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

16.12.

Pardubická krajská nemocnice se představila při hokejové extralize

Pardubická krajská nemocnice, a.s. se poprvé v letošní sezoně představila při hokejové extralize. V pátek 13. prosince 2013 měla svou prezentaci přímo v ČEZ Areně při utkání pardubických hokejistů proti Kladnu.


Obdobně jako při dvou zápasech v minulém extraligovém ročníku se diváci mohli hned u hlavního vchodu zastavit u zdravotních sester Pardubické krajské nemocnice, a.s. a zjistit informace o svém zdravotním stavu, čehož mnozí ještě před samotným začátkem utkání či v průběhu přestávek využili. Gabriela Doležalová s Kristýnou Špásovou z chirurgického oddělení byly připraveny každému zájemci změřit krevní tlak. Anna Němcová měřila množství tuku v těle a body mass index. Na základě výsledků tohoto měření si každý mohl z úst nutriční terapeutky Anny Drášilové vyslechnout doporučení ohledně správné výživy a životosprávy.


„Jsme rádi, že nám hokejový klub v rámci vzájemné spolupráce opět nabídl možnost této prezentace. A samozřejmě nás těší, že diváci o vyšetření měli zájem,“ řekl Tomáš Gottvald, ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Náš klub si velmi váží práce lékařů a sester. Proto jsme se rozhodli páteční utkání věnovat právě jim a poskytli jsme jim i vstupenky. A jsme rádi, že naši hráči jim výborným výkonem připravili vítězný zážitek,“ dodal Jan Hrabal, mluvčí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

23.1.

Krajská záchranka má šest nových vozidel

Dne 21.1. 2019 bylo předáno z rukou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického a radního Ing. Ladislava Valtra zodpovědného za zdravotnictví řediteli Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Igoru Paarovi do užívání šest nových sanitních vozů pro poskytování přednemocniční neodkladné péče.

Zdraví celý článek
6.9.

V babyboxu byla nalezena čerstvě narozená holčička

Dítě, které vážilo 2830 gramů a měřilo 47 centimetrů, je podle prvních vyšetření v pořádku. Novorozenec je nyní v péči pediatrů perinatologického centra a je umístěn na jednotce intermediární péče novorozeneckého oddělení.

Zdraví celý článek
7.4.

ORL klinika pardubické nemocnice má nového přednostu

V činnosti kliniky chce dále rozvíjet problematiku rinologie a čichu, středoušní chirurgii a léčbu náhle vzniklých nedoslýchavostí. „Rozhodně bychom chtěli pokročit dále také v onkologii. Jak v diagnostice, tak v rozvoji dalších chirurgických léčebných metod, jako je třeba použití laseru,“dodal přednosta Vodička.

Zdraví celý článek
19.11.

Zavinovačky pro nedonošené děti ušili pacienti v rámci terapie

Organizace výroby, na níž finančním darem přispěla společnost Silk & Progress s.r.o. z Moravské Chrastové, se ujala hlavní sestra Albertina Marcela Valentová. „Domluvili jsme se s občanským sdružením Nedoklubko, které organizuje pomoc pro nedonošené děti. Získali jsme sponzorský dar pro nákup materiálu a podle požadavků Nedoklubka jsme nakoupili vše potřebné. Dostali jsme přesné střihy a pak už se vše posunulo do našich ergoterapeutických dílen.

Zdraví celý článek
17.6.

Magické obrazy, které léčí

Výtěžek z prodeje i z dobrovolného vstupného věnujeme dětskému oddělení pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting