Pardubická krajská nemocnice směřuje ke Kardiologickému centru

8.8.

Valná hromada Pardubické krajské nemocnice schválila nové smlouvy, které řeší spolupráci pro zajišťování kardiovaskulární péče v Pardubickém kraji. „Nové smluvní podmínky narovnávají předchozí nevýhodný stav, pro Pardubickou krajskou nemocnici jsou ekonomicky a provozně výhodnější. Do rozpočtu nemocnice to ročně přinese tři milióny korun navíc,“ uvedla Markéta Tauberová, radní Pardubického kraje pro zdravotnictví. Tato dohoda pěti subjektů, Pardubické krajské nemocnice, Pardubického kraje, Fakultní nemocnice Hradec Králové a provozovatelů části kardiologické péče společností Artura Koblitze, s.r.o. a Kardio-Trollu, s.r.o., umožní poskytovat úplnou kardiovaskulární péči občanům Pardubického kraje v Pardubické krajské nemocnici. „Smlouvami splňujeme kritéria daná Ministerstvem zdravotnictví pro získání statutu Komplexního kardiovaskulárního centra. Je to významný krok k tomu, abychom mohli poskytovat péči zahrnující například i obory jako je cévní chirurgie, invazivní kardiologie, invazivní arytmologie či angiologie,“ dodala radní Tauberová. Další přidanou hodnotou smluv je zajištění odborného vzdělávání lékařů a ostatního zdravotnického personálu. „Nový statut nám také umožní získávat prostředky z fondů EU na další přístrojové vybavení kardiologie. Mezi Pardubickou krajskou nemocnicí a oběma provozovateli kardiologie byla navíc uzavřena dohoda, že po skončení platnosti smluv předají veškerou činnost Pardubické krajské nemocnici včetně vyškoleného personálu a smluv s pojišťovnami,“ uzavřela Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

31.10.

Chirurgická klinika Pardubické nemocnice pořádala workshop, při němž prezentovala operaci nádoru konečníku laparoskopickou metodou Cecil Approach.

„Je to nový typ operace, který u nás používáme zhruba rok. Za tu dobu jsme touto metodou operovali přibližně pětadvacet pacientů,“ uvedl Lukáš Sákra, primář chirurgického oddělení a zástupce přednosty Chirurgické kliniky.

Zdraví celý článek
20.8.

Nemocnice v Moravské Třebové bude mít novou kuchyň

Ve stavební části počítáme především s výměnou vzduchotechniky, která je pro fungování stravovacího provozu klíčová,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Modernizace začne hned po podpisu smlouvy, hotová má být do konce roku.

Zdraví celý článek
13.10.

Na zdravotnické konferenci zazněly zkušenosti s tvorbou plánu rozvoje krajských nemocnic

Cílem konference INMED byla mimo jiné prezentace nástrojů efektivního zdravotnictví. Radní Valtr proto účastníkům kromě nových poznatků popřál, aby odjížděli i s pocitem efektivně stráveného času.

Zdraví celý článek
26.11.

Nábor dárců krvetvorných buněk

Zájemcům o vstup do registru bude odebrán malý vzorek krve, k čemuž může dojít přímo při odběru plné krve, a poskytnou kontaktní údaje pro databázi registru.

Zdraví celý článek
13.2.

Tisková zpráva k vystoupení Pavla Severy v Poslanecké sněmovně

Včera schválený návrh změny zákona o veřejném zdravotním pojištění, který mění nynější rozsah regulačních poplatků.

Zdraví celý článek
18.6.

Chirurgická klinika zavedla novinku při operacích nádorů

O své zkušenosti a poznatky se pardubičtí chirurgové podělili se svými kolegy z jiných nemocnic z celé České republiky na specializovaném odborném semináři, který byl věnován problematice specifických zákroků v kolorektální chirurgii.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting