Pardubická krajská nemocnice směřuje ke Kardiologickému centru

8.8.

Valná hromada Pardubické krajské nemocnice schválila nové smlouvy, které řeší spolupráci pro zajišťování kardiovaskulární péče v Pardubickém kraji. „Nové smluvní podmínky narovnávají předchozí nevýhodný stav, pro Pardubickou krajskou nemocnici jsou ekonomicky a provozně výhodnější. Do rozpočtu nemocnice to ročně přinese tři milióny korun navíc,“ uvedla Markéta Tauberová, radní Pardubického kraje pro zdravotnictví. Tato dohoda pěti subjektů, Pardubické krajské nemocnice, Pardubického kraje, Fakultní nemocnice Hradec Králové a provozovatelů části kardiologické péče společností Artura Koblitze, s.r.o. a Kardio-Trollu, s.r.o., umožní poskytovat úplnou kardiovaskulární péči občanům Pardubického kraje v Pardubické krajské nemocnici. „Smlouvami splňujeme kritéria daná Ministerstvem zdravotnictví pro získání statutu Komplexního kardiovaskulárního centra. Je to významný krok k tomu, abychom mohli poskytovat péči zahrnující například i obory jako je cévní chirurgie, invazivní kardiologie, invazivní arytmologie či angiologie,“ dodala radní Tauberová. Další přidanou hodnotou smluv je zajištění odborného vzdělávání lékařů a ostatního zdravotnického personálu. „Nový statut nám také umožní získávat prostředky z fondů EU na další přístrojové vybavení kardiologie. Mezi Pardubickou krajskou nemocnicí a oběma provozovateli kardiologie byla navíc uzavřena dohoda, že po skončení platnosti smluv předají veškerou činnost Pardubické krajské nemocnici včetně vyškoleného personálu a smluv s pojišťovnami,“ uzavřela Tauberová.

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

20.7.

Nemocnice v Ústí musí fungovat dál

Nemocnice v Ústí nad Orlicí byla zřizovatelem v posledních letech podrobena třem analýzám a auditům.

Zdraví celý článek
19.4.

Dobrý den, čápe, kukačko….

Platí povinnost hlásit krajské veterinární správě podezřelé změny zdravotního stavu chované drůbeže.

Zdraví celý článek
30.4.

Ultrazvuk do Třebové, rezonanci do Ústí

Pořízení tohoto vyšetřovacího přístroje si vyžádá náklady v částce zhruba 1,6 milionu korun.

Zdraví celý článek
13.12.

V geriatrickém centru Pardubické nemocnice bylo 12. prosince veselo. Pacientům přišly zazpívat dívky z pardubického souboru Radost.

Kromě výzdoby a folklorních písniček umocnila vánoční atmosféru i vůně cukroví, které na tuto akci věnovala pacientům pekárna Golem Pardubice.

Zdraví celý článek
23.11.

Pardubice bezodkladně řeší výskyt radonu ve školkách

Takové situace běžně ve školkách nenastávají, proto není důvod k žádné panice z naměřených hodnot.

Zdraví celý článek
7.5.

Kraj připravuje stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

Součástí projektu je také stravovací provoz, rehabilitace, biochemická laboratoř a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting