Pardubická nemocnice má dvě nová pracoviště

24.6.

Pardubická nemocnice má dvě nová pracoviště

Pacientům Pardubické nemocnice již slouží dvě nová pracoviště - magnetická rezonance 3T a ergodiagnostické centrum ve zmodernizované budově č. 10.
Špičkové technologie umožňující posun v poskytované zdravotní péči. Moderní prostředí skýtající kvalitnější komfort pro pacienty i personál. Pardubická nemocnice má dvě nová pracoviště, která již začala sloužit potřebám nemocných – magnetickou rezonanci a ergodiagnostické centrum. 
Špičkový přístroj Vantage Galan se silou magnetického pole 3 Tesla za přibližně 48 milionů korun pořídila nemocnice v rámci projektu modernizace centra vysoce specializované péče v oblasti onkogynekologie. Primárně je určen pro pacientky onkogynekologického centra, volná kapacita však bude využívána i pro potřeby dalších oddělení. „Nemocnice Pardubického kraje v současnosti disponuje třemi magnetickými rezonancemi. Jedna je v Ústí nad Orlicí, dvě v Pardubicích. Díky tomu se zkrátí čekací doba na vyšetření, což je dobrá zpráva pro pacienty,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.
Magnetická rezonance 3T není jedinou technologickou novinkou onkogynekologického centra. Další moderní diagnostické a operační přístroje a vybavení za bezmála 20 milionů korun byly pořízeny přímo na porodnicko-gynekologickou kliniku. „Naše onkogynekologické centrum je nyní vybaveno na špičkové úrovni,“ řekl generální ředitel Gottvald.
Pro novou magnetickou rezonanci vznikla přístavba pavilonu radiodiagnostického oddělení. Stavební náklady ve výši necelých 30 milionů korun hradil Pardubický kraj. Ten byl rovněž investorem rekonstrukce budovy číslo 10, která byla zmodernizována za téměř 50 milionů korun. V pavilonu dříve sídlilo infekční oddělení, nyní již slouží potřebám klientů ergodiagnostického centra a administrativě nemocnice.
„Posun pro klienty je patrný na první pohled. Ještě donedávna bylo toto pracoviště umístěno ve stavebních buňkách pod Vodojemem. Ty jsou nyní zbourány kvůli výstavbě nového psychiatrického pavilonu. Dnes je ergodiagnostické centrum ve zrekonstruované budově a má k dispozici výrazně komfortnější prostředí,“ řekl při prohlídce prostor krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.
Ergodiagnostické centrum je součástí centra rehabilitace. Vzniklo v 90. letech minulého století a bylo vůbec prvním pracovištěm svého druhu v Česku. Poskytuje ergoterapeutickou péči dospělým pacientům Pardubické nemocnice po úrazech a závažných onemocněních, zejména neurologického charakteru, které měly vliv na pohyblivost jejich končetin. Ergoterapeuti pomáhají s návratem do běžného života a se soběstačností. V centru tak je k dispozici například plně vybavená kuchyň s linkou a nádobím, nácviková koupelna s toaletou nebo dílna.
Vedle ergoterapie je náplní činnosti centra ještě ergodiagnostika. V úzké spolupráci s Úřadem práce Pardubického kraje zajišťuje odborné lékařské vyšetření, jehož cílem je zjistit aktuální pracovní potenciál klienta z hlediska jeho zdravotního stavu. Výsledkem tak není stanovisko, co klient všechno nesmí, ale naopak, co všechno a do jaké míry je schopen zvládnout. „Díky modernímu vybavení tak může růst nejen kvalita zdravotní péče a tím i užitek pro pacienty, ale je to rovněž příležitost k odbornému růstu personálu,“ dodal na závěr krajský radní Valtr.
Zdroj: nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

28.12.

Rodičky jsou v kraji spokojené, chtějí zlepšit jen jídlo

V Pardubickém kraji se rodí v Pardubicích, Chrudimi, Svitavách a v Ústí nad Orlicí. Všude se snaží vytvořit maminkám příjemnou atmosféru a kromě perfektní zdravotní péče jim nabídnout také různé relaxační pomůcky jako vířivky, míče, stoličky, hifi věže nebo aromaterapii.

Zdraví celý článek
23.1.

Novinka pro těhotné ženy. Nemocnice jim nabídne cvičení přímo v budově porodnice

Nastávající maminky mají o důvod víc, proč zamířit do porodnice v Pardubické nemocnici. Je pro ně přichystána zajímavá novinka. Přímo v budově porodnicko-gynekologické kliniky byla nově zřízena útulná tělocvična, kde budou probíhat lekce těhotenského tělocviku. Poprvé se bude cvičit ve čtvrtek 25. ledna.

Zdraví celý článek
31.10.

Chirurgická klinika Pardubické nemocnice pořádala workshop, při němž prezentovala operaci nádoru konečníku laparoskopickou metodou Cecil Approach.

„Je to nový typ operace, který u nás používáme zhruba rok. Za tu dobu jsme touto metodou operovali přibližně pětadvacet pacientů,“ uvedl Lukáš Sákra, primář chirurgického oddělení a zástupce přednosty Chirurgické kliniky.

Zdraví celý článek
24.6.

Nové přístroje zvýší kvalitu kardiologické péče

Zlepšení diagnostických možností zajistí i nový bed side echokardiograf. Jedná se o přenosný a vysoce kvalitní ultrazvukový přístroj, který mohou lékaři použít k vyšetření nemocných přímo na nemocničním lůžku. Není nutné je tak převážet na vyšetřovnu. „Zejména v případě pacientů v těžkém stavu, kteří jsou imobilní a nejsou schopni transportu, to bude znamenat plus. A je možné s tímto přístrojem vyšetřit pacienty i na jiném oddělení mimo kardiologii,“ řekl primář Vojtíšek.

Zdraví celý článek
25.11.

V boji proti dekubitům je klíčová prevence, říká primář Bureš

Na tuto hrozbu již několik let upozorňuje Světový den STOP dekubitům. V rámci této kampaně se v Praze uskutečnila i tisková konference, která se věnovala problematice prevence a léčby dekubitů v České republice.

Zdraví celý článek
2.5.

Pardubickou nemocnici čeká další investice za téměř 50 milionů

Rada Pardubického kraje v pondělí schválila výběr dodavatele veřejné zakázky na přístavbu nové budovy Pardubické nemocnice pro pracoviště pozitronové emisní tomografie (PET) a počítačové tomografie (CT).

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting